Skocz do zawartości

Audio 5.1 do salonu


Mateusz19191

Recommended Posts

Witam, chciałbym zamontować nagłośnienie 5.1 do salonu. Salon jest otwarty, +/- 30m^2. Zależy mi na umieszczeniu głośników na suficie. Myślałem nad takimi głośnikami Monacor Głośnik sufitowy EDL-8.

Do tego subwoofer i amplituner jednak nie wiem dokładnie który wybrac oraz gdzie umieścić te glosniki ponieważ otwory na głośniki nie sa jeszcze zrobione. W załączniku zdjęcie jak wygląda salon.

Dziękuję za porady

 

IMG-20210502-WA0000.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli 5.1 więc mówimy o kinie domowym. Jednak głośniki sufitowe oznaczone są po liczbie subwooferów, czyli np. 5.1.2, 5.1.4 czy nawet 7.2.4. Pierwsza cyfra to głośniki przednie, centralny (do dialogów) i głośniki efektowe umieszczone z boków lub z tyłu. Nie wyobrażam sobie, aby te głośniki umieścić w suficie. Druga to liczba subwooferów. Trzecia to liczba głośników sufitowych. Też szukam dobrych i niedrogich głośników montażowych więc będę obserwował temat.

Pozdrawiam

Edytowano przez Sebano79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebano79 napisał:

Kolego, jeżeli 5.1 więc mówimy o kinie domowym. Jednak głośniki sufitowe oznaczone są po liczbie subwooferów, czyli np. 5.1.2, 5.1.4 czy nawet 7.2.4. Pierwsza cyfra to głośniki przednie, centralny (do dialogów) i głośniki efektowe umieszczone z boków lub z tyłu. Nie wyobrażam sobie, aby te głośniki umieścić w suficie. Druga to liczba subwooferów. Trzecia to liczba głośników sufitowych. Też szukam dobrych i niedrogich głośników montażowych więc będę obserwował temat.

Pozdrawiam

Czyli samych głośników sufitowych bez tych centralnych i efektowych nie ma co umieszczać tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośnika centralnego w filmach lecą dialogi i powinien być on umieszczony pod/nad TV. Wyobrażasz sobie, że widzisz aktora przed sobą a jego głos słyszysz z sufitu? To tak w skrócie. Jak nie chcesz stawiać kolumn to pomyśl o głośnikach montażowych w ścianach. Sufitowe też możesz zamontować ale niewiele filmów je wykorzystuje. Ja jeszcze nie mam ale do końca roku też planuję taką rozbudowę. Podobno nalot w Dunkierce albo kroki w suficie w filmie Obecność 2 robią wrażenie, jeżeli mamy kino ze standardem dolby atmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz spore pomieszczenie do nagłośnienia i chcesz zastosować głośniki sufitowe? Odpowiedz sobie na pytanie czy podoba Ci się brzmienie z sklepach odzieżowych? Dokładnie taki sam efekt uzyskasz jeśli wszędzie zastosujesz głośniki montażowe. Napisz jaki masz budżet i jakiego brzmienia oczekujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sebano79 napisał:

Za to widziałem Tenet. Ciekawa wizja.

jeżeli nie widziałeś dodatków to je również zobacz, wtedy ten film staje się jeszcze bardziej kosmiczny gdy widzi jak go kręcili.

23 godziny temu, Q21 napisał:

Masz spore pomieszczenie do nagłośnienia

Trochę przesadziłeś, on ma tylko +/-30m2 jak sam napisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...