Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aktualnie jeśli chodzi o przewody głośnikowe, używam przewodu Cardas 101 z rodowanymi bananami. Właśnie zastanawiam się nad zmianą. Szukam przewodu, który w dole i średnicy zachowałby podobne brzmienie jak Cardas, dość ciepłe z mocnym wyraźnym basem, ale miałby lepszą od Cardasa bardziej jasną i uwypukloną górę. Do Cardasa mam pod tym względem trochę zastrzeżeń, góra jest zbyt matowa i wycofana, przez co cały dźwięk jak dla mnie traci trochę za dużo na szczegółowości. Wcześniej testowałem i używałem również tańszych przewodów. Przy użyciu Kimber 4VS był potężny bas i wyraziste najwyższe pasmo, ale zbyt mocno wycięty i wycofany środek pasma. Za to Dali SC RM230C sprawiał, że góra i środek pasma były OK, ale brakowało basu. Szukam przewodu, który połączy cechy Cardasa i Dali. :) Z góry poproszę, aby ludzie, którzy nie słyszą różnic brzmieniowych przy zastosowaniu różnych przewodów, żeby nie zaśmiecali wątku. Wasze opinie czytałem już w różnych innych wątkach dziesiątki razy.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
23 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś zachować muzykalną średnicę ale chciałbyś poprawić prezenrację góry to polecam zwrócić uwagę na Tellurium Q Silver lub Albedo Flat One. Napisz proszę jeszcze jaki dokładnie masz zestaw. 

Tak jak w stopce. Wzmacniacz Rotel A14 zasilany przewodem Audioquest NRG Z3, do tego kolumny Focal Aria 926 podłączone przewodem Cardas 101, źródło stanowi głównie odtwarzacz Cambridge Azur 851N zasilany takim samym przewodem jak wzmacniacz i podłączony do niego interkonektami Tellurium Q Black RCA. Zależy mi na zachowaniu mocnego basu i muzykalnej średnicy jak przy użyciu Cardasa 101 ale z poprawą góry (większe uwypuklenie dające większą szczegółowość). Potrzebne mi odcinki 2 x 2,5m. Przewody, które wymieniłeś, nawet na stronie waszego salonu są dosyć drogie, nie wiem czy chciałbym wydać aż tyle, musiałbym to głęboko rozważyć. :)

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2021 o 20:46, Cichy Barman napisał:

Polecam osobiście świetny The Chord ClearwayX, trochę tłumi przez co dźwięk nie jest zbyt szczegółowy a przy tym bardzo wyśrodkowany, dodatkowo świetnie pozycjonuje dolne pasmo.

Akurat szczegółowości nie chciałbym tracić, już Cardas ją trochę za bardzo zaciera jak na mój gust poprzez trochę wycofane górne pasmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...