Skocz do zawartości

Kd atmos 5.1.2 czy 5.1.4 Pomoc


Tvmania

Recommended Posts

Witam wszystkich jakiś ponad rok temu pisałem w sprawie kd atmos duzo w moim życiu się zmieniło, musialem odlorzyc kupno mieszkania i nadszedł moment wreszcie na zmiane i moje wielkie marzenie się spełni jakie jest kd atmos 70% będą filmy 4k hdr reszta muzyka i ps5. Do dyspozycji bede mial wyłącznie pokoj 13 m2 ale to będzie typowo pod kd zero szafek tylko sofa i tv który zamierzam tam miec zero kwiatków i innych rzeczy. Czy jest sens pchać się wogole atmos czy lepiej zrobić 5.1 nie ukrywam że chciałbym atmos 5.2.4 najlepiej z 2 subami lecz nie jest to przerost formy nad treścią. 

Budżet jaki dysponuje to 25 tys zl na kd. 

Wstępnie wybrał fronty i suby nie wiem jakie atmos jak coś ale jeśli atmos będą to tylko do zabudowy w suficie zaznaczę, że  to bedzie nowy blok .

Co do grania lubię dobre szczegółowe granie z dobrym basem szybkością oraz w punkt. MUZYKA tez jest ważna slucham progressive house,  trance,  techno , minimal .

Zestawy jakie mam możliwość odsłuchu:

Focal chora 826

Monitor audio silver 300

Dali opticon 6mk2 

Klipsich rp6000f 

Heco aurora 700 lub 1000

Suby:

klipsich spl 120 lub 150

Svs sb2000 pro lub pb2000 pro 

Bardzo podoba mi się svs pb2000 pro duzy podobno dobry do kd. 

Rel 1205

Ampli jakie mam możliwość 

Denon 4700

Martanz 7015

Proszę o wszystkich o pomoc jak mam zrobić żeby było najlepiej i nie wydać $$$ na marne pieniędzy? 

 

 

Screenshot_20210323-193759_Word.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz miał typowy salon pod kino to już dobrze.

Mimo że pomieszczenie nie będzie duże to opcja wypełnienia go dwoma subami to dobry pomysł. Trzymaj się go.

Co do Atmosa natomiast to obawiam się że 5.2.4 to przesada.

Mając podwieszany sufit spróbuj zamontować dwa. 5.2.2.

8 godzin temu, Tvmania napisał:

Denon 4700

Jestem za!

Kolumny oprócz Aurory wybrałeś raczej jasne.

Moim zdaniem zwróć uwagę na Monitor Audio Silver oraz Focal bo one dobrze spasują Ci z Denonem.

Zapewnią odpowiednią dynamikę i przyjemne czyste granie.

Co do suba to REL HT 1205 w ilości dwóch sztuk byłby idealny.

On ma najbardziej zmienny bas ze wszystkich.

PB2000 jest bardzo dobry w kinie. W stereo nieco z tyłu.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę dodać żebyś patrzał w stronę kolumn które mają dobry central w swoim zestawie. Ten od Aurory to słaby jest. Ampli to w sumie który bardziej wizualnie pasuje. A suby to mogę polecić svs. I tu pb2000 pro przegrał dosyć znacznie u mnie z sb3000. Gdzie bardzo sceptycznie podchodziłem do konstrukcji zamkniętej. Ale znowu pb3000 miał wszystkie zalety i jednego i drugiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 13m2 jeśli do celowo będą 2szt to konstrukcja zamknięta będzie chyba bezpieczniejsza. I sb3000 zdeklasował pb2000pro w moich oczach. Co prawda inna konstrukcja ale słychać różnicę klasy. Sb mocniejszy i membrana większa. To zrobiło tą robotę.

Ja bym został przy 5.2.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wybrałem sb3000. Bo przebił go pb3000. Ale co potrafi sb3000 to można się zdziwić. Na tyle mnie zaskoczył, tak jak konstrukcja zamknięta, że zastanawiam się nad czymś jeszcze większym. Co dokładnie jeszcze nie zdecydowałem. Pb3000 robił u mnie za duży przeciąg. A docelowo też mają być dwie szt. Więc boję się dyskomfortu. Na lato jak znalazł. Najlepiej samemu to sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze dodam. Pb2000 pro to był mój wybór od bardzo dawna. Fajnie się prezentuje i konstrukcja typowa pod kino. Póki nie zrobiłem porównania u siebie. Ja ze swojej strony się cieszę, że go nie kupiłem (bo niby wybór oczywisty) a spróbowałem czegoś innego. Tylko oczywiście każdy ma inne wymagania. Trzeba kupować pod siebie. Kolumny Monitor Audio i Focale to dobry wybór. Kiedyś słuchałem ale wyższych modeli. Ale to dawno było. Powodzenia w wyborach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej odstawiam tutaj REL HT 1205. Pomieszczenie jest małe. 2 takie suby spokojnie go wypełnia a jednak jego zmienność i różnorodność na basie jest po prostu ciekawsza.

odpuścił bym na pewno 4 Atmosy. Ale słusznie kolega mówi to Twoja decyzja.

Focal Chora to dobry centralny. Klipsch 404 też. Ale tu wybrał bym go jako solo. Reszta już nie od Klipscha.

Ewentualnie cały set nowych Opticonow.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ja bardziej odstawiam tutaj REL HT 1205. Pomieszczenie jest małe. 2 takie suby spokojnie go wypełnia a jednak jego zmienność i różnorodność na basie jest po prostu ciekawsza.

odpuścił bym na pewno 4 Atmosy. Ale słusznie kolega mówi to Twoja decyzja.

Focal Chora to dobry centralny. Klipsch 404 też. Ale tu wybrał bym go jako solo. Reszta już nie od Klipscha.

Ewentualnie cały set nowych Opticonow.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Dzięki wielkie za pomoc w takim razie posłucham się was  i zrobie system 5.2

2 i dam szanse temu subowi rel 1205 ladnie wygląda  i dobrą cena 3500 za 1szt.

Zastanawiam się czy da radę ten sub w kd pod względem szybkosci zejścia mocnego bassu, uderzenia w punkt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem MA Silver 8/Silver 2/Silver 1/Silver Center i suba Jamo 12 (w KD wystarcza a w stereo jest wyłączony). Napędza to Denon 2400. System ustawiony jako 7.1 i w KD jest super (BD, Netflix). Natomiast w muzyce Silver 8 w połączeniu z tym ampli jest przeciętnie i jak tylko będę miał troszkę wolnej gotówki to dołożę napęd stereo. Niedawno udało mi się kupić w dobrej cenie Pylon Sapphire 25, zasiliłem to starym Technics SA-AX 7 i zestaw ten gra w stereo dużo lepiej niż te Silver 8/Denon. Masz mały pokój. Wydaje mi się że te Silvery napędzone dużo lepszym wzmakiem mogą dać fajny efekt tyle tylko, że w tym rodzaju muzyki, której słuchasz nie wiem czy będą odpowiednio dynamiczne. Muza ta wymaga bardzo mocnego basu i szybkiego to domena dużych membran. W salonie, kiedyś słuchałem polskich kolumn Audio Academy Hyperion IV i one miały bardzo mocny bas (dla mnie trochę za mocny i brak możliwości rozszerzenia o KD). Jestem starej daty i nie zdecydowałbym się zasilić stereo dodatkowo subem (ma to sens tylko gdy kolumny nie wyrabiają ale sam efekt taki sobie w porównaniu z efektem z kolumn). A co do KD to przy tak małym pomieszczeniu nie przesadzaj z wielkością membrany bo możesz osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego. Po testuj przed zakupem. Lepiej zainwestuj w ściany i sufit. A i nie wspomniałeś co będzie źródłem dźwięku. W tej chwili staje się standardem na 4k BD dźwięk Dolby Atmos TrueHD i wydaje mi się że jest to TrueHD (7.1) z dodatkiem głośników sufitowych (2). Czyli amp KD mogący to obsłużyć to 9.1(2). A co będzie w przyszłości? Może kanały od dołu co by dodać efekty głębiny? Tyle moich subiektywnych wrażeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Napisz do nas to Ci zrobimy lepszą cenę na całość. Powołaj się na rozmowe ze mną na forum.

Silver 8 to lepsze kolumny niż Szafir 25.

To drugi system? Bo szkoda to zastępować!

Piotr

Nie będę zastępować Silverów tylko dołożę wzmacniacz stereo do ampli KD. A w tej chwili w stereo lepiej grają Szafiry 25 + Technics SAAX7 od Silver 8 + Denon 2400. Przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...