Skocz do zawartości

Czy takie rozwiązanie będzie bezpieczne (zdalny wyłącznik)?


Recommended Posts

Cześć

Używam wzmacniacza YAMAHA AX493. Mam od niego pilota natomiast nie ma w nim, co oczywiste, funkcji SLEEP a zdarza mi się zasypiać z włączonym radiem. Pomyślałem, że kupię zdalny wyłącznik, który będzie odcinał zasilanie od wzmacniacza (mogę ustawić timer, godzinę wyłączenia; mogę też ustawić godzinę uruchomienia wzmacniacza- czyli coś jak budzik).

Włącznik jest XIAOMI ale to chyba bez znaczenia- interesuje mnie, czy odcinanie zasilania do wzmacniacza poprzez odłączenie go od zasilania jest bezpieczne dla sprzętu? Czy włączenie wzmacniacza o 5 poprzez doprowadzeni zasilania będzie dla niego bezpieczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od wielu lat działają timery w zestawach audio (odcinając prąd oraz go włączając).

Były stosowane następujące rozwiązania:
- jedynie timer
- timer w tunerze
-timer w preampie (często wtedy był również tuner w jednym urządzeniu).

Przez wiele lat używałem 2 takich timerów (w oddzielnym urządzeniu oraz w tunerze z timerem) i nigdy nie było problemów.

Wg mnie nie ma niebezpieczeństwa, że coś się zepsuje

Pozdrawiam
PS. Jako ciekawostka - były odtwarzacze CD oraz decki kasetowe, które miały przełącznik "timer", by po podłączeniu prądu od razu rozpocząć odtwarzanie (a w deckach do wyboru: odtwarzanie, nagrywanie - lub oczekiwanie na reakcję użytkownika).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
12 minut temu, RoRo napisał:

PS. Jako ciekawostka - były odtwarzacze CD oraz decki kasetowe, które miały przełącznik "timer", by po podłączeniu prądu od razu rozpocząć odtwarzanie (a w deckach do wyboru: odtwarzanie, nagrywanie - lub oczekiwanie na reakcję użytkownika).

Jeżeli chodzi o magnetofony, to zgadza się, mam to w obydwu sprzętach, które pracują z moim wzmacniaczem :) Miałem tez kiedyś Diorę 506 i tam też takie coś było i miałem tez timer do niej, ale do mojego zestawu YAMAHA to bez szans, by kupić taki programator (zresztą, nawet korektor jest prawie nie do kupienia a tylko tego z całego zestawu mi brakuje).

 

Dziękuję za info.

Edytowano przez Tomasz T. Żuchniewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście przymierzasz się do equalisera Yamahy (np. Yamaha EQ-550 czy EQ-630?
Nie mam czegoś takiego, ale pytam z ciekawości - czy chodzi o uzupełnienie zestawu by "coś" świeciło, czy zamierzasz z tego korzystać aktywnie?

Koszty zakupu są obecnie dość wysokie (jak na wartość urządzenia o często dość ograniczonym/krytykowanym zastosowaniu) i pytanie czy warto...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...