Skocz do zawartości

Zestaw do 1500 pod TV i gramofon


Fajfol

Recommended Posts

Witam,

Szukam zestawu kolumny + wzmacniacz do TV oraz w przyszłości również do gramofonu. Dysponuję budżetem około 1500 zł i zależy mi na sprzęcie nowym ze sklepu (kwestia m.in. faktury).

Wstępnie wybrałem Topping MX3 (podobno będzie się lepiej sprawował z podłączonym gramofonem niż smsl q5 pro) jednak zupełnie nie wiem jakie mógłbym kupić do niego nowe nagłośnienie (1000-1100zł) ponieważ w wątkach na tym forum (sprzed kilku miesięcy lub roku) polecane kolumny w tej cenie najczęściej nie są już w sprzedaży. 
 

Sprzet będzie stał w pokoju około 20 metrów, używany głównie do oglądania filmów (50%), słuchania muzyki ze spotify (30%) i gramofonu (20%). 
 

Brałem również pod uwagę mini wieżę (np. Panasonic SC-PMX92) ale chyba lepiej wyjdzie wzmacniacz + kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie Topping MX3 wydaje się być najrozsądniejszym wyborem. Zapewni dynamiczne brzmienie i funkcjonalność, której nie powstydziłyby się konstrukcje kilkukrotnie droższe. Możesz zwrócić uwagę na muzykalne brzmienie Polk Audio T50 lub dynamiczniejsze Heco Victa Prime 702 ale w chwili obecnej dostępne są wyłącznie w kolorze espresso. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2021 o 11:25, Q21 napisał:

Cześć,
W zakładanym budżecie Topping MX3 wydaje się być najrozsądniejszym wyborem. Zapewni dynamiczne brzmienie i funkcjonalność, której nie powstydziłyby się konstrukcje kilkukrotnie droższe. Możesz zwrócić uwagę na muzykalne brzmienie Polk Audio T50 lub dynamiczniejsze Heco Victa Prime 702 ale w chwili obecnej dostępne są wyłącznie w kolorze espresso. 

Zdecydowałem się na Topping mx3 i Polk Audio T50. Czyli jak rozumiem Topping uciągnie moc tych kolumn podłogowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2021 o 16:39, Fajfol napisał:

Zdecydowałem się na Topping mx3 i Polk Audio T50. Czyli jak rozumiem Topping uciągnie moc tych kolumn podłogowych?

Musisz niestety zwiększyć budżet na cały zestaw i zastanowić czy warto kupować podłogówki. Stwierdzam bo brałeś pod uwagę mini wieżę, gdzie są kolumny podstawkowe. Monitory dadzą lepszą jakość brzmienia szczególnie w tym budżecie. Warto posłuchać wzmacniacza Argon Audio SA1 jeśli ma być coś małego, a przede wszystkim wydajnego.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...