Skocz do zawartości

Naprawa Dac chord qutest POMOC


grabbo

Recommended Posts

Witam proszę o pomoc, gdzie mogę odesłać do narawy dac chord qutest.

Przestał grać, a właściwie gra bardzo cicho i bardzo niewyraźnie, jakby trochę chrypie, nie jest nowy i nie posiada gwarancji.

Proszę o jakieś namiary na ffirmę lub osobę która zajmie się tym szybko i rzetelnie.

Pozdrawiam Wszyskich forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy udało się go ogarnąć. Wydaje mi się, że padły wzmacniacze operacyjne wyjścia rca. Opisywałeś to zjawisko z Roksanem i wydaje mi się, że Kandy zwiera  wejścia rca jak z niego nie korzysta, więc powoduje zwarcie. Też mam K3 oraz Qutest i zauważyłem na początku to zjawisko więc nie dopuszczam aby Qutest nie grał na wył. wzmacniaczu bądź przełączonym wejściu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nad302 napisał:

zauważyłem na początku to zjawisko

I jak naprawiłeś?

Co prawda nie zdarzyło ni się grać na wyłączonym wzmaku ale to ciekawe co piszesz.

To dobry DAC odesłał bym go do serwisu Audiocenter. Oni dadzą Ci gwarancję na realizowaną naprawę. A nie wykluczone że odeślą do UK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

I jak naprawiłeś?

Co prawda nie zdarzyło ni się grać na wyłączonym wzmaku ale to ciekawe co piszesz.

Mój gra w porządku, mam go z 2miesiące. Raz robiłem porównanie podłączając cd onkyo przez rca do wzmacniacza do wejścia cd i ten sam odtwarzacz przez toslink do qutest a następnie z niego wejścia line1 wzmacniacza. Przełączając źródła we wzmacniaczu zauważyłem, że w momencie przełączenia na wejście cd we wzmacniaczu w chordzie coś brzęczało w trakt muzyki. Od razu wyłączyłem i zacząłem czytać o co biega. Nigdzie żadnego info tylko kilka postów osób które również zaobserwowały to zjawisko. Pomierzyłem multimetrem wejścia we wzmacniaczu i okazało się, że Roksan zwiera wejścia z których nie korzysta, pewnie aby niwelować zakłócenia z innych źródeł z których nie korzysta. To są moje domysły, elektronikiem nie jestem więc jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi  :) Niektóre np. odtwarzacze cd w torze sygnału wychodzącego miały wstawione kondensatory, które wydaje mi się że w momencie zwarcia wyjścia działały jak odbiornik, a chord czegoś takiego nie ma bo starali się skrócić drogę sygnału do minimum, więc zostawiając chorda grającego i przełączając na inne źródło powodujemy zwarcie na wyjściu rca qutesta. Lipa bo w instrukcji czarnego klocka, jest napisane tylko, że może być włączony 24/7 i tyle a w manualu Roksana nie wiele więcej. Niebezpieczne. Mogę się mylić, ale wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...