Skocz do zawartości

Co zamiast Zensor 3


Tjaz

Recommended Posts

Witajcie,

Posiadam Dali Zensor 3 sparowane z Yamaha r-n602 w tej chwili w pom. ok 24m2. Jakimi kolumnami podstawkowymi zainteresować się, tak, żeby odczuć poprawę dźwięku? Docelowo będzie wszystko w pom. ok 36m2. Planuje wymianę głośników z okazji przeprowadzki. To na czym by mi zależało to w przeciwieństwie do zensorow, żeby br był z przodu, ponieważ chciałbym głośniki trzymać możliwie blisko ściany. Nieśmiało zanim wybiorę się na rekonesans po sklepach i odsłuch patrzę sobie na Focal Aria 906 i TRIANGLE ESPRIT COMETE EZ, tylko nie wiem czy przy tych modelach odczuje już jakiś przeskok i jak się one maja do n602. 
 

dzięki z góry za wszelkie sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z tą yamaszką może być trochę ostro, wręcz metalicznie z Triangle. W dodatku to granie V, mocny dół i sporo błyskotek na górze. Średnica wycofana. Focale to też dość jasne kolumny. Musisz sobie odpowiedzieć na to czy lubisz takie granie i czy nie zmęczy Cię po kilku minutach odsłuchu. Pomieszczenie 36m2 to już spory kawał pokoju. Może warto pomyśleć o podłogówkach? Jeśli chodzi natomiast o BR z przodu czy z tyłu - to nie ma aż takiego znaczenia jakby mogło się początkowo wydawać. Nie powinien być to więc element decydujący o wyborze.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z podlogowkami mam taki, ze z jednego i drugiego boku stolika RTV mam grzejniki kanałowe w podłodze. To chyba nie jest najlepsze podłoże do stawiania kolumn, chociaż nie mam jeszcze z tym doświadczenia. Brzmienie wydaje mi się, ze preferuje bez wybijających się skrajnych pasm, nie kręcę basami i sopranami i wydaje mi się, ze zensory właśnie w taki sposób grają, ale od jakiegoś czasu czuje, ze czegoś brakuje i w związku z tym poszukiwania następców. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pod kolumny podłogowe możesz podstawić granitowe podstawy i wtedy te grzejniki podłogowe nie będą przeszkadzać.Koszt takich podstaw nie jest duży maksymalnie 200-300zł.A może warto spróbować z kolumnami ,które grają ładnie środkiem ,jeśli Yamaha ma go mało .Podstawkowe Kef R 3 lub 300 mogły by się sprawdzić nawet w większym pomieszczeniu.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensory to na pewno równiejsze granie niż takie Triangle, z bardziej zarysowaną średnicą pasma i lekko podkręconą górą w stylu Dali. Jeżeli szukasz brzmienia bez wybijających się skrajów pasm to ani Focal ani tym bardziej Triangle nie jest tym czego szukasz. Co do ogrzewania podłogowego - nie wydaje mi się, żeby to miało jakiś większy wpływ na kolumny podłogowe. Zwłaszcza, że większość podłogówek ma jeszcze coś na spodzie - albo nóżki, albo kolce czy jakiś kawełek płyty z podstawkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Zawsze pod kolumny podłogowe możesz podstawić granitowe podstawy i wtedy te grzejniki podłogowe nie będą przeszkadzać.Koszt takich podstaw nie jest duży maksymalnie 200-300zł.A może warto spróbować z kolumnami ,które grają ładnie środkiem ,jeśli Yamaha ma go mało .Podstawkowe Kef R 3 lub 300 mogły by się sprawdzić nawet w większym pomieszczeniu.

Ale Yamaha r-n602 to zbyt słaby klocek do R 300 wiem bo miałem. Dość spore pomieszczenie jak na monitor 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mike24 napisał:

Ale Yamaha r-n602 to zbyt słaby klocek do R 300 wiem bo miałem. Dość spore pomieszczenie jak na monitor 

To i możliwe, że 602 nie wyciąga wszystkiego z Zensorow. Miałem Zensor 5 grało mi to z Marantzem MCR 612 i było ok. Kupiłem Arcama SA 30 i jakiś czas grał on z tymi Zensorami, i powiem Ci, nie myślałem że one mogą tak ładnie zagrać. Mocny Arcam dał im takiego kopa, że grały dużo lepiej niż wcześniej to pokazywały. Może musisz pomyśleć o zmianie 602 w pierwszym rzędzie, a kolumn dopiero później. Zastanowił bym się na twoim miejscu nad dzielonka Emotivy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

N602 mogę zamienić na mocniejszy i teoretycznie lepszy 803. W temacie ampli bezdyskusyjnie zostaje przy Yamaha ze względu na pozostałe bezprzewodowe głośniki z systemu music cast które posiadam. Ogladnalem na szybko na yt kilka filmów z porównaniem r3 do innych kolumn i muszę przyznać, ze ta charakterystyka brzmieniowa z ładnie zarysowana średnica i wokalami bardzo mi się podoba.

Edytowano przez Tjaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx masz za mniej niż 6000 KEFy r700. Moim zdaniem (a miałem tylko monitory r300) będzie to odrobinkę ciemniejsze granie, z dużo mocniejszą podstawą basową i być może z troszkę mniej szczegółową górą za to z bardzo przyjemną średnicą i pięknymi wokalami. Sam przechodziłem z zensorów 5 na wyższy model i niestety tak jak mówi kolega @lpomis, focale to nie jest granie w stylu dali. No i oczywiście do 36 metrów warto byłoby szukać kolumn podłogowych. Ciekawą opcją są też audio physic classic, które zagrają wg mnie trochę ostrzej niż zensory, ale nie jest to granie V-ką tak jak w przypadku ww Focali. Także opcji masz kilka i warto byłoby od wypożyczenia jakiegoś kompletu do domu 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak Yamaha będzie do wymiany. To kwestia czasu. Więc kolumny którymi możesz się smiało zainteresować to właśnie Aria 906, KEF R3 / R300 czy Monitor Audio Silver 100. Na początek przy 602ce i tak poczujesz różnice ale dopiero jej zmiana spowoduje że kolumny przejdą na właściwy level.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Musisz być świadomy, że Yamaha RN602 będzie kulą u nogi i warto byłoby w przyszłości wymienić ją na coś wydajniejszego. 

Pomieszczenie do nagłośnienia będzie bardzo duże w związku z czym warto postawić na potężne brzmienie, które uzyskasz w KEFach R3, Monitor Audio Silver 100 czy Pylon Audio Diamond Monitor 18. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam oczywiście na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tjaz napisał:

Posiadam Dali Zensor 3 sparowane z Yamaha r-n602 w tej chwili w pom. ok 24m2. Jakimi kolumnami podstawkowymi zainteresować się, tak, żeby odczuć poprawę dźwięku? Docelowo będzie wszystko w pom. ok 36m2. Planuje wymianę głośników z okazji przeprowadzki.

Jaki budżet masz na te kolumny bo nie widzę takiej informacji oraz czy mają być nowe czy używane?

https://www.q21.pl/monitor-audio-gold-100-5g-bialy-outlet.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Budżet to okolice 6tys. Wiadomo lepiej nowe, ale jak trafi się coś przyzwoitego używanego w dobrym stanie to również wezmę pod uwagę. Póki co jednak jako pierwszy do wymiany pójdzie ampli z n602 zrobię n803. W dalszej kolejności odsłuch na pewno kef r3, monitor audio silver 100, gold 100 i dla formalności te focale 906.

Edytowano przez Tjaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tjaz napisał:

Budżet to okolice 6tys. Wiadomo lepiej nowe, ale jak trafi się coś przyzwoitego używanego w dobrym stanie to również wezmę pod uwagę. Póki co jednak jako pierwszy do wymiany pójdzie ampli z n602 zrobię n803. W dalszej kolejności odsłuch na pewno kef r3, monitor audio silver 100, gold 100 i dla formalności te focale 906.

Kolumny które poleciłem są z ekspozycji i warto zaglądać na strony sklepów bo można nabyć dobre kolumny. Jedyne co mnie przeraża w tym konkretnym przykładzie to kolor, ale może Tobie taki odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 5.05.2021 o 16:46, Tjaz napisał:

Budżet to okolice 6tys. Wiadomo lepiej nowe, ale jak trafi się coś przyzwoitego używanego w dobrym stanie to również wezmę pod uwagę. Póki co jednak jako pierwszy do wymiany pójdzie ampli z n602 zrobię n803. W dalszej kolejności odsłuch na pewno kef r3, monitor audio silver 100, gold 100 i dla formalności te focale 906.

I na czym w końcu stanęło, kupiłeś coś?

Pytam z ciekawości, bo stoję przed podobna zmiana, obecnie mam Yamahę 602 + dali Oberon 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...