Skocz do zawartości

Onkyo tx-8050 jakie kolumny?


Łukasz Łukasik

Recommended Posts

Witam. Jakie kolumny z nowych, a jakie z używanych polecilibyście do salonu 15m2? Amplituner Onkyo tx-8050. Muzyka elektroniczna, rap, czasami blues, czasami instrumentalna. Tak na prawde prawie wszystkiego po trochu. Czesto filmy na netflix. Lubie tez posluchac wieczorem po cichu. 

Budzet w granicach 3000zl. 

Jeden ze sprzedawców polecil mi Klipsch rp5000 i MA bronze 200.

Z używanych zastanawialem sie nad dali ikon 6,Kef iq7, dali oberon 5. 

Zależy mi na szczegolowym dzwieku, wyraznym wokalu, precyzyjnym basie. 

Edytowano przez Łukasz Łukasik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesyety ten Onkyo będzie za słaby do kolumn uzywanych.

Z nowych Bronze 200 faktycznie moga ci spasowac.

Dostaniesz po prostu to czego szukasz.

Dalej sprawdził bym Magnat Signature 505. Z uzywanych Ikon 6 MKII to dobry trop ewentualnie starsze Monitor audio RX6 albo Tannoy DC6T.  Z tym że te nie będa grały na swój potencjał przy obecnym Onkyo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 5.05.2021 o 07:30, S4Home napisał:

Niesyety ten Onkyo będzie za słaby do kolumn uzywanych.

Z nowych Bronze 200 faktycznie moga ci spasowac.

Dostaniesz po prostu to czego szukasz.

Dalej sprawdził bym Magnat Signature 505. Z uzywanych Ikon 6 MKII to dobry trop ewentualnie starsze Monitor audio RX6 albo Tannoy DC6T.  Z tym że te nie będa grały na swój potencjał przy obecnym Onkyo.

Piotr

Trafił mi się w dobrej cenie ten ampli. A że szukam do sypialni drugiego systemu z siecią (czyli jedno pudełko) to spasował. Będzie raczej używany do filmów przed snem i muzyki z tidala. Zepnę po optyku TV. Mam takie Siemensy z głośnikami Vify: RL 410 G7 - może uda się jutro posłuchać. Ale że wieczorami chciałbym posluchać floydów genesis norah jones etc. to szukam używanych podstawek do tego onkyo. Sypialnia ok. 16m2. Brak możliwości szerokiego rozstawienia kolumn - ok. 1.8 do 2m. Odległosc od kolumn ok. 2.5-3m. Niestety skos w sypialni 😉 szukam bardziej melodyjnego grania. Bas głeboki ale nie rozlazły. Jakoś trzeba będzie złapać scenę przy tak niewielkim rozstawieniu. 

Czy możecie podpowiedzieć co w budżecie ok 800 PLN można dostać ciekawego? No max. 1000.

Z góry dziękuję za porady 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...