Skocz do zawartości

Wzmacniacz i sieciówka do Tannoy Revolution XT 6F


szpieeg

Recommended Posts

Witam forumowiczów!
Kupiłem ostatnio głośniki podłogowe Tannoy Revolution XT 6F i chcę dokonać zmian w "napędzie" tych kolumn.
Obecnie posiadam jakiś stary wzmak Sonego z lat 90 i równie stary odtwarzacz CD, również Sony.
W sumie CD może zostać, ale na pewno chcę zmienić wzmacniacz i dokupić odtwarzacz strumieniowy.
Początkowo myślałem o NAD c368, ale znajomy przekonuje mnie, że z tymi głośnikami lepiej zagra lampowy Yaqin MS-30L, oczywiście po wymianie fabrycznych lamp.
Do tego myślę o jednym z dwóch "strumieniowców" - Marantz NA6006 lub Denon DNP-800AE. Czytałem co nieco na temat tych dwóch sprzętów i z testów wynika, że w sumie grają bardzo podobnie, ale Marantz ma odrobinę lepszą barwę, natomiast Denon głębię i stereofonię, na czym mi niewątpliwie zależy.

Może ktoś z Was jest w stanie wypowiedzieć się na temat połączenia w/w sprzętów z Tannoyami, może ma jakieś doświadczenie i wie co w "trawie" gra?
Będę wdzięczny za opinie i porady.
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tannoy XT6f to przestrzenne i szczegółowe brzmienie z mocniejszą górą. NAD C368 to dynamika i precyzja ale w połączeniu z XT6f może być za jasno. Tutaj porada znajomego jest uzasadniona i Yaqin MS30l sprawdza się bardzo dobrze. Uzyskasz brzmienie muzykalne z mocniejszym dołem i delikatniejszą górą. 
Warto byłoby także zwrócić uwagę na NADa C356bee lub Audiolab 6000a Play, który posiada wbudowany streamer i jest podobny brzmieniowo do NADa. 
Z odtwarzaczy strumieniowych do 3000zł masz Denona DNP800ne ocieplejszej barwie, Marantza NA6006, który zapewni lepszą dynamikę i szczegółowość oraz Bluesound Node2i, który posiada genialną aplikację i możliwość wykorzystania go w roli transportu. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedź.
A tak realnie, w Twojej opinii, w połączeniu z Yaqinem lepiej zagra ten Denon, czy Marantz?

Czy ewentualny odsłuch w Waszym salonie jesteście w stanie zorganizować na Tannoyach?
Bo z tego co wiem, nie macie "szóstek" na stanie, chciałem od Was kupić. ;)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy rewelacyjnie zgrywa się z Marantzem.

NA 6006 nie jest jakimś wybitnym modelem. Może warto pomyśleć o PM 7000N

Albo skorzystać z promki i kupić:

https://sklep.audioforte.pl/atoll-sda-100-all-in-one-streamer-wzmacniacz-dac.html

On nie ma co prawda rewelacyjnie nowego softu sieciowego. Ale podobnie jak Audiolab. Skoro to działa to może być ciekawa opcja.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, hlary napisał:

Mam te kolumny i generalnie te Tannoy-e ładnie zgrywają się z lampami i hybrydami. Miałem Vincenta SV-500 (teraz jest do sprzedania, jeszcze na gwarancji), ale wymieniłem go na Pier Audio MS-680 AE (półka wyżej). Te kolumny są bardzo dobre. Pięknie grają. Będziesz zadowolony.

No już chwilę je osłuchuje, kupiłem do nich w końcu lampowego Yaqina MS-30L, sieciówki jeszcze nie wybrałem. Ciągle podnoszę poprzeczkę, teraz jestem na etapie wahania między CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 S II, a COCKTAIL AUDIO X45, ten Coctail jest od razu z CD, więc może właśnie na niego się skuszę. Chyba, że jeszcze mi się 5 razy zmieni... :) Co do głośników, ogólnie jestem zadowolony, grają bardzo szczegółowo i przestrzennie, czasami trochę zbyt natarczywie środkiem, a raczej środkową górą, że się tak wyrażę, ale to jest do utemperowania lampami. Mam za to zastrzeżenia do basu, jest trochę nieuporządkowany. Czasami gra pięknie, miękko i potrafi naprawdę nisko zejść, a czasami wydaje mi się, że jest ciut "kartonowy". No i niestety nie jest zbyt dobrze kontrolowany, jest inny, w zależności od mojego "bliżej - dalej" od głośników. Nie wiem, może to kwestia mojego pomieszczenia, spróbuje je trochę wygłuszyć. Może pomoże? ;) Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szpieeg napisał:

Mam za to zastrzeżenia do basu, jest trochę nieuporządkowany. Czasami gra pięknie, miękko i potrafi naprawdę nisko zejść, a czasami wydaje mi się, że jest ciut "kartonowy". No i niestety nie jest zbyt dobrze kontrolowany, jest inny, w zależności od mojego "bliżej - dalej" od głośników

Wymieniłeś fabryczne lampy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maverick2005 napisał:

Wymieniłeś fabryczne lampy?

 

43 minuty temu, hlary napisał:

Wymieniłeś fabryczne lampy? Wymień lampy. Ja w Pier Audio mam lampy NOS. W sumie nowy wzmacniacz z nowymi kolumnami, więc oba muszą się wygrzać i zgrać. 

Te duże lampy (EL34B) wymienili mi już w sklepie przy kupnie wzmacniacza na Electro-Harmonixy, ale sterujące mam jeszcze oryginalne chińskie, muszę je wymienić. Znajomy polecał mi właśnie NOSy (5654 RTC NOS black plate) lub MULLARD. Chyba wezmę te NOS. Wymienię 4 sterujące, te najbliżej potencjometru, zobaczę czy coś się polepszy. :)

1599571-840887c0-yaqin-ms30l-stereo-integrated-vacuum-tube-amplifier.jpg.9cfc6aee28e5bd317b4ce0b8d50b0d4a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dnia 12.06.2021 o 19:42, szpieeg napisał:

 

Te duże lampy (EL34B) wymienili mi już w sklepie przy kupnie wzmacniacza na Electro-Harmonixy, ale sterujące mam jeszcze oryginalne chińskie, muszę je wymienić. Znajomy polecał mi właśnie NOSy (5654 RTC NOS black plate) lub MULLARD. Chyba wezmę te NOS. Wymienię 4 sterujące, te najbliżej potencjometru, zobaczę czy coś się polepszy. :)

1599571-840887c0-yaqin-ms30l-stereo-integrated-vacuum-tube-amplifier.jpg.9cfc6aee28e5bd317b4ce0b8d50b0d4a.jpg

Witam. I jak się spisuje ten Yaqin po czasie?

Sam mam Xt6f i odsłuchiwałem je właśnie z tym samym Yaqinem, z tym że był całkowicie nowy i jedyna rzecz, która mi nie pasowała to sybilanty. Być może była to kwestia kabli lub nie wygrzania, nie wiem ale wpadł mi w miedzy czasie Cyrus three (lyric).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...