Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze amplitunera / wzmacniacza


Piotr Wojtasik

Recommended Posts

Cześć i czołem!

Zwracam się z prośbą o podpowiedzenie jaki mam zakupić amplituner bądź wzmacniacz który byłby optymalny do głośników Canton GLE 496 które to właśnie zakupiłem. Oprócz dobrego dźwięku chciałbym też czasem co bardzo lubię słuchać głośno więc potrzebuję coś co by pasowało mocowo, parametrami a czytam i czytam i jeszcze tego nie ogarniam :)

Z góry dzięki za jakąś podpowiedź !

Edytowano przez Piotr Wojtasik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Napisz przede wszystkim jaki masz budżet oraz jakiego brzmienia oczekujesz? Bez tych informacji można zaproponować tak na prawdę wszystko. 

Budżet powiedzmy do 4 tyś max. Podoba mi się np Marantz NR1200 gdyż ma te wszystkie nowoczesne i przydadne bajery jak hdmi, BT, internety....

Brzmienie hmm sam nie wiem, do tej pory używałem Tonsil ton 200 i Technics Su-A800 więc dźwięk płynący już teraz z tych Cantonów a podłączony do tego Technicsa zrobił na mnie wrażenie... Chyba bardziej chodzi mi o takie spasowanie elektryczne,, jakiej mocy do nich miałby mieć wzmacniacz żeby móc sobie czasem pozwolić na głośnie granie a nic nie uszkodzić. Słucham głównie rocka, metalu, elektronicznej, trance.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz NR1200 to bardzo ostre brzmienie, które niestety nie będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku Cantonów. Tutaj potrzeba cieplejszego wzmacniacza takiego jak Magnat MR780 lub bardziej dociążony NAD C375bee ale w tym przypadku musiałbyś nieco dołożyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...