Skocz do zawartości

Proszę o ocenę


Deter84

Recommended Posts

Cześć. 

Mam telewizor TCL 55C7026. Z niego wychodzi kabel optyczny do małego konwertera a z niego chinchami do wzmacniacza Sony TA FA 3ES. Z wzmacniacza do monitorów Mordaunt-Short Avant 902i.

 

Czy ten stary zestaw warto zamienić na soundbara za około 1000 zł? Oglądam Netflixa i YouTube. Wiem, że u maniaków dźwięku soundbary nie cieszą się dobrą opinią, ale mój obecny zestaw to stary sprzęt, który raczej nie jest konkurencyjny.

 

Czy ktoś może jakoś to ocenić i pomoc mi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

A co ci nie pasuje w zestawie który posiadasz? Twoich kolumn nie znam może warto iść w tę stronę i je wymienić. Stare wzmacniacze Sony mają dobrą opinię.

Nie tylko wzmacniacze i nie tylko stare sprzęty sony ma dobre, ja jestem posiadaczem amplitunera str-dn1080 i to chyba jeden z najlepszych jakie miałem, ale to może dlatego, że nie miałem za wiele :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 godzin temu, RLC napisał:

A co ci nie pasuje w zestawie który posiadasz? Twoich kolumn nie znam może warto iść w tę stronę i je wymienić. Stare wzmacniacze Sony mają dobrą opinię.

Może warto, o to właśnie pytam ;)

 

Co mi nie pasuje? Z tych monitorów płynie zbyt wyraźnie oddzielony bas. Można odnieść wrażenie, że płynie jakby z osobnej ścieżki dźwiękowej. Oczywiście mogę to zmienić regulacją basu na wzmacniaczu jednak nadal to czuć.

Druga kwestią jest to, że ustawienia korekcji na telewizorze nie wpływają na wzmacniacz.

Edytowano przez Deter84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deter84 napisał:

Z tych monitorów płynie zbyt wyraźnie oddzielony bas.

Czyli nie jesteś basolubem 😉 

Kolumny nowe czy używane? Wydaje mi się że bezpieczne kolumny to Heco Aurora 300 są polecane do KD i Stereo. 

3 godziny temu, Deter84 napisał:

Druga kwestią jest to, że ustawienia korekcji na telewizorze nie wpływają na wzmacniacz.

Na to chyba nie masz wpływu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona nie lubi mocnego basu.

😡

Jej to przeszkadza a mnie przeszkadza to, że jej przeszkadza. Główną zaletą soundbarów jest to, że zajmują mało miejsca i jest mało przewodów. Można go podpiąć HDMI arc pod telewizor i pilotem od TV sterować głośność i wyłącza/włącza się razem z telewizorem.

No i chyba HDMI daje lepszą jakość niż optyczny i najtańszy DAC a potem chinch? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Soundbar w tym przedziale cenowym to tak na prawdę dodatkowy głośnik do telewizora. W mojej ocenie nie ma sensu iść w tym kierunku. Lepiej odłożyć trochę i zwrócić uwagę na Toppinga MX3 + do tego monitory np. Heco Aurora 300, Pylon Audio Pearl Monitor. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam, tym więcej dostrzegam zagadek. Jak to możliwe, że małe głośniczki soundbarów w plastikowej obudowie mają grać lepiej albo porównywalnie dobrze (według marketingu) w porównaniu ze sprzętem stereo? To w ogóle fizycznie możliwe? No i jakim sposobem listwa ma generować dźwięk przestrzenny Atmos?

 

Proszę o jeszcze jedną podpowiedź. Czym różni się amplituner od wzmacniacza?

Zauważyłem, że można amplituner podpiąć przez HDMI arc i to, że można go rozbudować o np. subwoofer itd. Pytam bo chyba HDMI da lepszą jakość od optyka przez taniego DACa i chinche? Z drugiej strony jeśli źródłem dźwięku będzie głównie Netflix i YouTube oraz Spotyfi, to chyba nie ma sensu domagać się cudów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Deter84 napisał:

Jak to możliwe, że małe głośniczki soundbarów w plastikowej obudowie mają grać lepiej albo porównywalnie dobrze (według marketingu) w porównaniu ze sprzętem stereo? To w ogóle fizycznie możliwe? No i jakim sposobem listwa ma generować dźwięk przestrzenny Atmos?

Widzisz, powoli sam doszedłeś do sedna sprawy. Podsumowując, lepiej ten 1k przepić, albo zaprosić żonę na obiad, czy weekend - dużo lepiej zainwestowane pieniądze, niż grajbelka (do tego w alko masz inwestycję oprocentowaną ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Internecie różne rzecz to się czyta, wolę pytać ludzi, którzy potrafią odróżnić informacje sensowne od tych reklamowo-bajkowych.

 

A czy jest sens inwestować w jakiegoś dobrego DACa? Przyznam, że optyk wchodzi do najtańszego DACa, potem najtańszymi chinchami idzie do wzmacniacza. Przewody do kolumn też mam zwykłe. Co ciekawe przewody mam 2x2 do każdej kolumny. Czemu tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deter84 nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze amplituner czy wzmacniacz zależy do czego potrzebujesz w/w sprzęt. Kolega  @JaZz podał ci link z opisem co do czego się wybiera to wszystko i tak jest umowne. 

Dobry DAC ma sens ale on nie naprawi wszystkiego ja bym na twoim miejscu poszedł w wymianę kolumn, poszukaj ogłoszeń w swojej okolicy bierz Sonego pod pachę i sprawdzaj 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt potrzebuję do Netflixa, ewentualnie do YouTube'a oraz do Spotify - czyli źródło jest dość przeciętne i chyba nie wymaga wielkiej inwestycji.

Po przemeblowaniu TV i kolumny będą około 3,5 metra od siedziska. Pokój około 20m2 i dość nieregularny kształt na poddaszu. Póki co, nie widzę sensu wydawać np. 1k na kolumny, które będą troszeczkę lepiej grały. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest tak że wzmacniacz gra lepiej od amplitunera. Ale jest cała gama osób która tego nie słyszy i druga która to akceptuje za sprawą większe funkcjonalności.

Na forach czy też w gazetach znajdziesz informację że to fuj i blee. Wręcz wylewanie pomyji.

Prawda jest taka gra lepiej. Ale czy dla Ciebie? Z czego jesteś wstanie zrezygnować na korzyść wygody.

No i nie rezygnujesz z kina.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...