Skocz do zawartości

Dlaczego film brzmi lepiej w pcm niż DTS HD master audio


B4mbisz

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie dotyczące odtwarzania filmów. Filmy odtwarzam przez laptopa podłączonego do amplitunera, gdy na amplitunerze świeci się pcm dźwięk jest znakomity, natomiast gdy zmieniam w odtwarzaczu (potplayer), żeby wysłał to do amplitunera świeci się na nim tak jak przy ostatnim filmie DTS HD master audio, wszystko działa ale dźwięk jest znaczenie gorszy. Amplituner marki Yamaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Zasadnicze pytanie. Co masz na myśli mówiąc lepszy?

Czyli jaki?

Dialogi są wyraźniejsze i muzyka gra także wyraźnej, jest lepszy bas i efekty dźwiękowe są lepiej słyszalne, dotyczy to głównie filmów w dolby digital i dolby digital Plus, są zawsze gorsze niż pcm, nie porównałem jeszcze dts HD master audio i dolby true hd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2021 o 09:50, S4Home napisał:

To jestem bliski zdania jak Jasiek. To kwestia podbić przez kompa.

Piotr

Próbowałem różnych odtwarzaczy i sprawdziłem czy nie ma żadnych korektorów, i nic nie ma a się dziwię dlaczego z laptopa dźwięk jest lepszy niż z amplitunera, powinno być na odwrót

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u siebie też to obserwuję tylko, że w odwrotnym kierunku.

Też chciałbym wiedzieć dlaczego tak jest. U mnie formaty dźwięku HD ( DTS HD Master Audio, Dolby True HD) brzmią bardziej dosadnie, mają jakby większego kopa, bas jest większy ale bardziej punktowy, gdy HTPC wyśle je jako bitsream do amplitunera i amplituner je dekoduje. Gdy robi to HTPC i wysyła je jako LPCM to dźwięk staje się bardziej grzeczny, może bardziej wyrównany, ale ja muzyki na tym sprzęcie nie słucham i filmy wolę w opcji gdy dekoduje ścieżkę amplituner.

Przecież to w zasadzie nie powinno mieć znaczenia które urządzenie tekoduje te formaty. Powinno być bit-perfect i słyszalnych różnic nie powinno być. A są.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...