Skocz do zawartości

Przygotowanie pod kino domowe z doborem osprzetu


Marcin Kolo

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem przed tynkami w swoich "4 kątach" i mam już rozprowadzone okablowanie pod kino. Jednak rozprowadzenie było robione intuicyjnie, bez fachowej rady. Przewody mam rozprowadzone jak na załączonych zdjęciach (istniejące - czerwone, pomarańczowe punkty - chęć dorobienia ich). Przód planuje dwie stojące kolumny, centralny głośnik i subwoofer, natomiast z tyłu za kanapa, mam pozostawione przewody w suficie po rogach i na wysokości 30cm, również po rogach. Przewód jest pociągnięty 2x4 ekranowany.

Teraz mam czas na ewentualne przeróbki, doróbki.

I tak pojawia się prośba o analizę i ewentualne wskazanie co, gdzie i jak zrobić, żeby to miało sens. Zaznaczam że jestem laikiem jeśli chodzi o audio, chciałbym mieć dobry dźwięk do filmów i muzyki np koncertowej

Myślałem o sprzecie:

-Amplituner denon AVR X2700H

-Zestaw głośników 5.1 heco victa lub taga harmony ale to są tylko jakieś sugestie wyczytane z forum

Kwota jaką będę chciał przeznaczyć na nagłośnienie to 5-7tys PLN.

Z góry dziękuję za pomoc.20210505_230854.thumb.jpg.517041ff8e73b1e867674e42ff5a5307.jpg

 

 

 

 

20210505_230122.thumb.jpg.0932ed8b2cd79d78fd4f563c9d33e347.jpg20210505_230500.thumb.jpg.c35fedff6293fe591bf68c580b1f1f9c.jpg20210505_230435.thumb.jpg.9391696bfa777d6d9e28ee684cb31e8c.jpg20210505_230744.thumb.jpg.09ee37e4d49fc50bff62704b0fbc1c06.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon X 2700 z Heco Victa to dobry pomysł.

Ewentualnie nieco jaśniejsze Quadral Argentum 6000 bo masz na  miejsce na boczny bas.

Co do tyłów te sufitowe rozne to nie bardzo Ci są potrzebne. Te wchodzące z dołu tak bo postawisz tył na standach obok siedziska.

 

Zapraszam po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te od dołu to nie chciałbym używać. Parapet przy dużym oknie będzie służył jako siedzisko, i dookola będzie przejście wokoło sofy. Myślę że głośniki tam mogą być przeszkodą, zwłaszcza że są małe dzieci:) stąd też pojawiła się opcja dorobienia gniazd głośnikowych na bocznych scianach przy oknie (zaznaczone na pomaranczowo) ale słyszałem że wtedy musiałabym zamontować tam głośniki dipolowe - a nie wiem co mogłoby pasować do takich głośników heco

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Przede wszystkim, jak skończysz remont domu, to udaj się do specjalistycznego salonu, w celu odsłuchu bądź wypożyczenia sprzętu do domu.

Na ten moment bazujesz tylko na treści z for internetowych. To, trochę za mało. Nie byłoby sensowne kupować, na zasadzie "dobrej wyceny"

-Z jakiego jesteś miasta, jeśli można spytać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie udanie się na odsłuch. Posłuchaj koniecznie w przypadku Denona AVR 2700h Heco Victa Prime 702 czy Pylon Audio Pearl 25. Warto także w miarę możliwość odsłuchać Yamahę RX V4a w połączeniu z Wilson Raptor 7set lub Quadral 6500le. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj

Przede wszystkim, jak skończysz remont domu, to udaj się do specjalistycznego salonu, w celu odsłuchu bądź wypożyczenia sprzętu do domu.

Na ten moment bazujesz tylko na treści z for internetowych. To, trochę za mało. Nie byłoby sensowne kupować, na zasadzie "dobrej wyceny"

-Z jakiego jesteś miasta, jeśli można spytać?

Okolice Bochni pod Krakowem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...