Skocz do zawartości

Yamaha RN602 + kolumny?


Maciej Próchniak

Recommended Posts

Chciałbym kupić zestaw stereo opary na amplitunerze Yamaha RN 602. Budżet 4000-4500zł. Pokój 21m. Muzyka: rock i trochę spokojniej.
Moje propozycje to:
Yamaha + Elac debut F5.2 - 4500zł
Yamaha + Pylon pearl 25 - 4100zł
Yamaha + Indiana Line tesi 561 - 4100zł

Co powiecie o tych zestawach ? Jak to zagra?

Proszę o opinie.

Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Numerem 1 w Twoim zestawieniu byłyby Elac F5.2, które zapewnią dynamiczne i precyzyjne brzmienie. Pylony zaprezentują szerszą scenę dźwiękową oraz pełniejszą średnicę. Możesz także zwrócić uwagę na Polk Audio S55e jeśli chciałbyś uzyskać szczegółowe brzmienie z mocniejszą podstawą basową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się posłuchać Elac debut F5.2 i Indiana Line tesi 561. Wydaje mi się że w Elac wokal był wyraźniejszy i bardziej było słychać poszczególne instrumenty. Indiany miały za to bardzo fajny bas. Grały inaczej, ale niekoniecznie gorzej. Chyba nigdy nie miałem dobrego stereo bo wszystko czego słuchałem brzmiało bardzo fajnie. 

W przyszłym tygodniu spróbuję posłuchać Pylon pearl 25 i może coś jeszcze ciekawego mi zaproponuja. 

Szkoda, że nie da się posłuchać wszystkich razem, bo tak nie będzie bezpośredniego porównania. 

Na razie raczej Elac. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziś słuchałem Pylonów pearl 25 i 27. Od razu nie spodobały się wizualnie żonie.

Nie słuchałem ich na Yamaha 602 tylko na jakimś tanim wzmacniaczu Marantza i efekt był dla mnie gorszy niż tamte Elacki. Ale zaczynam się zastanawiać nad zwiększeniem budżetu do 5000zł jeśli przeskok w jakości miałby być znaczny. Mam też pewien dylemat bo jak dzisiaj słuchałem tych Pylonów to sprzedawca bardzo krytykował tą Yamahę 602 i mówił że nawet tańszy wzmacniacz będzie od niej dużo lepszy. Jednak zależy mi na funkcjach sieciowych i radiu więc czy lepiej dołożyć do lepszych kolumn, czy na tych kolumnach, ale z Yamahą 803 lub Nad c338 (choć to też klasa D ale z funkcjami sieciowymi)?

Czy te kolumny Q Acoustics 3050i są aż tak dobre że warto dołożyć właśnie do nich kosztem np. zmiany apmlitunera na 803? Jak się mają do Heco 700, Monitor Audio bronze 5lub 6, Polk Audio Signature S55E, Kef Q550? Tych wszystkich akurat nie mam gdzie posłuchać. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale nie chcę przesadzić w coś czego i tak nie wykorzystam. 

 

Edytowano przez Maciej Próchniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uderzył w rn602 i polki s55e a nawet s60e. Mam też rn602 i s60e i gra to na prawde super. Jak finanse pozwola to rn803d i polki s55e albo lepiej s60e i jest super. Obecnie jade na secie rn803d + s60e i jestem bardzo happy. Rn803d w stosunku do rn602 ma ypao, ktore u mnie przy wyłączonym korektorze w ustawieniach ypao robi robote. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej Próchniak napisał:

Dziś słuchałem Pylonów pearl 25 i 27. Od razu nie spodobały się wizualnie żonie.

Nie słuchałem ich na Yamaha 602 tylko na jakimś tanim wzmacniaczu Marantza i efekt był dla mnie gorszy niż tamte Elacki. Ale zaczynam się zastanawiać nad zwiększeniem budżetu do 5000zł jeśli przeskok w jakości miałby być znaczny. Mam też pewien dylemat bo jak dzisiaj słuchałem tych Pylonów to sprzedawca bardzo krytykował tą Yamahę 602 i mówił że nawet tańszy wzmacniacz będzie od niej dużo lepszy. Jednak zależy mi na funkcjach sieciowych i radiu więc czy lepiej dołożyć do lepszych kolumn, czy na tych kolumnach, ale z Yamahą 803 lub Nad c338 (choć to też klasa D ale z funkcjami sieciowymi)?

Czy te kolumny Q Acoustics 3050i są aż tak dobre że warto dołożyć właśnie do nich kosztem np. zmiany apmlitunera na 803? Jak się mają do Heco 700, Monitor Audio bronze 5lub 6, Polk Audio Signature S55E, Kef Q550? Tych wszystkich akurat nie mam gdzie posłuchać. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale nie chcę przesadzić w coś czego i tak nie wykorzystam. 

 

Drodzy co Wy macie z tymi żonami ? Bez urazy, ale kupujecie sprzęt audio, kolumny które wyglądają klasycznie bez szału ale klasycznie, normalnie... i serio wstrzymujecie się od kupna bo żona grymasi że wygląd się nie podoba :)  U mnie mąż wybiera takie rzeczy przeważnie sam, choć czasami nie wszystko wizualnie mi się podoba to wiem że podejmie słuszną decyzje, mało mam do gadania bo jak nawet powiem że estetycznie nie jest ładne to i tak to przyniesie do domu i postaw0i (oczywiście wyjaśnia dlaczego to zrobił)  - ale w końcu to facet i jego zabawki, czasami musi postawić na swoje!!  :) Porozmawiaj, kwestie estetyczne są ważne, ale z takim budżetem nie będzie szaleństw (wszystko będzie wykonane na podobnym poziomie) u mnie mąż kupił Pylony Pearl 25 jako pierwsze nasze głośniki, fakt nie były to cuda estetyki, zwyczajna prosta linia, ale bez przesady, nie są to brzydkie kolumny, zwyczajnie prosta linia która nie zwraca na siebie uwagi, ale nie szpeci. Za to w tej cenie grały wyśmienicie, wcześniej z Onkyo 8250, później dostały większego pazura z Yamahą 803 którą do tej pory trzymamy. 

Edytowano przez Paula Pietrzkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Drodzy co Wy macie z tymi żonami ? Bez urazy, ale kupujecie sprzęt audio, kolumny które wyglądają klasycznie bez szału ale klasycznie, normalnie... i serio wstrzymujecie się od kupna bo żona grymasi że wygląd się nie podoba :)  U mnie mąż wybiera takie rzeczy przeważnie sam, choć czasami nie wszystko wizualnie mi się podoba to wiem że podejmie słuszną decyzje, mało mam do gadania bo jak nawet powiem że estetycznie nie jest ładne to i tak to przyniesie do domu i postaw0i (oczywiście wyjaśnia dlaczego to zrobił)  - ale w końcu to facet i jego zabawki, czasami musi postawić na swoje!!  :) Porozmawiaj, kwestie estetyczne są ważne, ale z takim budżetem nie będzie szaleństw (wszystko będzie wykonane na podobnym poziomie) u mnie mąż kupił Pylony Pearl 25 jako pierwsze nasze głośniki, fakt nie były to cuda estetyki, zwyczajna prosta linia, ale bez przesady, nie są to brzydkie kolumny, zwyczajnie prosta linia która nie zwraca na siebie uwagi, ale nie szpeci. Za to w tej cenie grały wyśmienicie, wcześniej z Onkyo 8250, później dostały większego pazura z Yamahą 803 którą do tej pory trzymamy. 

Paula sorry ,że nie w temacie ,ale jak twoje dalsze poszukiwanie wzmaka? Odłożone na później czy Yamaha okazała się wystarczająca?O ile dobrze pamiętam gra u ciebie z Kef Q750.

Do autora postu ,jeśli zwiększasz ,budżet to koniecznie sprawdź  inne lepsze Pylony Diamond 25.To dużo wyższa klasa grania i bardziej dopracowana stolarka,z pewnością żonie będą się podobały.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Paula sorry ,że nie w temacie ,ale jak twoje dalsze poszukiwanie wzmaka? Odłożone na później czy Yamaha okazała się wystarczająca?O ile dobrze pamiętam gra u ciebie z Kef Q750.

Niestety na razie wszystko odłożone na później, nie spodziewaliśmy się że lockdown tak się przedłuży, a to wpłynęło ciężko na naszą sytuację z pracą.
Cieszymy się na razie Yamahą z Kefami. :) 
Jak się skończy ten koszmar "gospodarczy" to zaczniemy ponownie szukać. Arcama ciągle mamy na uwadze.

Edytowano przez Paula Pietrzkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej Próchniak napisał:

Mam też pewien dylemat bo jak dzisiaj słuchałem tych Pylonów to sprzedawca bardzo krytykował tą Yamahę 602 i mówił że nawet tańszy wzmacniacz będzie od niej dużo lepszy. Jednak zależy mi na funkcjach sieciowych i radiu więc czy lepiej dołożyć do lepszych kolumn, czy na tych kolumnach, ale z Yamahą 803 lub Nad c338 (choć to też klasa D ale z funkcjami sieciowymi)?

Czy te kolumny Q Acoustics 3050i są aż tak dobre że warto dołożyć właśnie do nich kosztem np. zmiany apmlitunera na 803? Jak się mają do Heco 700, Monitor Audio bronze 5lub 6, Polk Audio Signature S55E, Kef Q550? Tych wszystkich akurat nie mam gdzie posłuchać. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale nie chcę przesadzić w coś czego i tak nie wykorzystam. 

Co do wzmacniaczy i amplitunerów zgadzam się ze sprzedawcą, choć Tobie może choć nie musi wystarczyć ta druga opcja. Tym bardziej, że wyżej piszesz iż wszystko grało bardzo fajnie to mam na myśli oczywiście. Co do wzmacniacza C338 to można kupić coś takiego Argon Audio SA1 plus Audio Pro Link 1 i wydajność oraz funkcjonalnie to samo, a wychodzi taniej. Wybrać lepsze kolumny czy wzmacniacz zdania są podzielone, tutaj koncentrował bym się na konkretnym połączeniu.

Co do kolumn Heco dużo bardziej basowe a przede wszystkim dużo gorzej wykonane, Monitor Bronze troszkę pusty bas bez mięsa, Polk Audio wyraźnie zaznaczone skraje pasma, a Kef dość równe choć basu będzie najmniej. Pamiętaj, jeżeli nie masz możliwości posłuchania sprzętu u siebie to branża daje taką możliwość tzn. wypożyczenia i takie odsłuchy są bardziej miarodajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie ma sprawy, zapraszamy w przyszłości :).

Co do podłączenia to zasada jest taka: sprawdź.

Moim zdaniem możesz delikatnie odczuć różnice w brzmieniu pomiędzy podłączeniami. Jesli masz jeden i drugi kabel to bez problemu to sprawdzisz.

Pamiętaj że podłączenie przez analog będzie prostsze. Może bowiem zdarzyć się iż podłączając przez optyka usłyszysz pisk zamiast dźwięków.

Musisz ustawić wyjście optyczne na stereo. Tak się dzieje kiedy do DACa stereo trafia sygnał wielokanałowy.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 24.05.2021 o 07:24, S4Home napisał:

nie ma sprawy, zapraszamy w przyszłości :).

Co do podłączenia to zasada jest taka: sprawdź.

Moim zdaniem możesz delikatnie odczuć różnice w brzmieniu pomiędzy podłączeniami. Jesli masz jeden i drugi kabel to bez problemu to sprawdzisz.

Pamiętaj że podłączenie przez analog będzie prostsze. Może bowiem zdarzyć się iż podłączając przez optyka usłyszysz pisk zamiast dźwięków.

Musisz ustawić wyjście optyczne na stereo. Tak się dzieje kiedy do DACa stereo trafia sygnał wielokanałowy.

Piotr


 

 

Witam wszystkich. Również posiadam Yamaha RN602 I ELAC Reference. Pytanie dotyczy Yamahy, czy podłączając TV przez  RCA (mały Fiio po środku) dźwięk pójdzie tylko na wzmacniacz, czy jeszcze przegoni go przez DAC Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
11 godzin temu, Mario754 napisał:

Ja mam Samsung QE65Q80AAT polaczone optic cable z RN602 i dupa... wyjscie w tv ustawione na optyczne a slyczhac jak z zaswiatow... Mial ktos podobny problem?

Co masz na myśli zaświatów?

Licha jakość? To tak to normalne.

Głośność? No to zobacz poradę kolegi.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...