Skocz do zawartości

Cambridge audio azur 740a


Daro1987

Recommended Posts

Witam noszę się z zamiarem zakupu wyżej wymienionego wzmacniacza tylko nie ma za bardzo  opinii o nim proszę o pomoc jak ten wzmacniacz gra. Kolumny które posiadam to magnat quantum 723 , dźwięk jaki lubię to na pewno czystość brzmienia detaliczność z dobrym basem miałem kiedyś yamahe as 500 nawet mi się dźwięk podobał tylko był trochę mało dociazony czy w przypadku Cambridge będzie lepiej? Muzyki słucham różnej od trance po jazz także prawie wszystkie gatunki. Wzmacniacz mam do kupienia za 1200zl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daro1987 napisał:

miałem kiedyś yamahe as 500 nawet mi się dźwięk podobał tylko był trochę mało dociazony czy w przypadku Cambridge będzie lepiej?

Bardzo wątpie. tą serie nazywano ironicznie azorami - suche, jazgotliwe. To też już dość stary piec. Za podobne pieniądze np Marantza 6006 można kupić i to już całkiem ok wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Za podobne pieniądze np Marantza 6006 można kupić i to już całkiem ok wzmacniacz

Nie znam wzmacniacza, o którym piszesz kolego @Daro1987, ale słuchałem Cambridge cxa81 i dla mnie jest to odrobinkę za suche granie. Oczywiście z odpowiednimi kolumnami może grać to bardzo dobrze ale czy te magnaty są ciepłe i odpowiednio dociążone ? A wspomniany Marantz to bardzo fajny wzmacniacz grający delikatnie ocieplonym dźwiękiem z dobrą średnicą i dość rozdzielczą górą. Jak na swoją cenę bardzo dobry klocek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, seba3002 napisał:

@marcinmarcin, a ja właśnie z Cyrusa przeszedłem na marantza (ki pearl lite) i jestem bardziej zadowolony niż z Cyrusa. Ale pewnie wszystko zależy od kolumn. Ty masz kolumny jaśniejsze, które być może wymagały ocieplenia. Ja znowu mam cieplejsze kolumny, które chciałem nieco rozjaśnić 🙂.

Bo to wszystko jest bardzo indywidualne raz, a dwa że gra zawsze całość. Jak miałem razem Atolla i Cyrusa to zmiana interkonekta na Cyrusie robiła olbrzymia różnice a na Atollu najmniejszej... I bądź tu mądry. Atoll na BW grał genialnie, z Quadralami świdrował uszy... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej miałem yamahe as500 nie najgorzej to grało z magnatami i relem lecz przy głośniejszym słuchaniu faktycznie trochę góra kóła po uszach i bez suba brakowało głębi w dźwięku. Rok temu ja sprzedałem i teraz chce powrócić do stereo tylko trochę budżet ograniczony dlatego szukam używki 

Na pewno chciałbym lepszy wzmacniacz od Yamahy żeby było słychać różnice troszkę może bardziej dociazone brzmienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...