Skocz do zawartości

Marantz 1609 - słabe efekty w kinie


testxp

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów 

Od zawsze byłem fanem Marantz ale się w końcu po roku użytkowania zawiodłem :(

Rok temu wymieniłem mojego starego Marantz 1501 na nowego 1609 ( 3500 zł ) i przez rok czasu nie umiem wydobyć z niego tak realistycznych efektów z tylnych głośników jak to było w modelu 1501 , po prostu starszy model 12 letni miażdży tego nowego. Brakuje tego efektu np. tłuczonego szkła albo spadającego deszczu w filmach brak tego dreszczyku , tz. słychać te wszystkie efekty ale są one jakby wytłumione , nawet jak pod głośnię te tylnie głośniki to w dalszym ciągu za dużo to nie zmienia cała akcja jaka się toczy jest z przednich głośników i centralnego a te z tyłu po prostu spiją :( nie potrafią się rozwinąć przy akcjach itp. . Filmy oglądam tylko i wyłącznie z płyt BluRay na Marantz UD 5007 z przewagą DTS HD .

 

Na chwilę obecną posiadam jeszcze stary ampli tuner i jak nie rozwiążę problemu to będę zmuszony na niego przeskoczyć  a tego nowego sprzedać :( chociaż bym nie chciał bo ma dużo przydatnych funkcji 

 

Pliss o pomoc co jest  nie tak może rzeczywiście starsze modele lepiej wypadają w kinie domowym niż te nowe 

Podłączenie:

Marantz 1609 HDMI z MArantz UD 5007 

TV SONY HDMI ACR > Marantz 1609 HDMI

Edytowano przez testxp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakie masz kolumny połączone z tym Marantzem?

Druga sprawa,to co opisujesz, miałem podobne odczucia testując Marantza sr5011, brakowało tego kopa, wszystkie dźwięki były przytłumione,w jakimś stopniu taki jest charakter grania Marantza w kinie, dlatego warto go łączyć z kolumnami o jasnym charakterze grania,np.Klipsch.

Chcesz tłukące szklanki itp.,warto spróbować innego amplitunera,np. Yamaha, Onkyo.

Jest tu branża, która wypożycza sprzęt do domu na testy,warto skorzystać z tego, będziesz miał możliwość bezpośredniego porównania.

Jak szukałem amplitunera kina, miałem w domu jednocześnie Marantza sr5011 i Onkyo 686, jeżeli chodzi o filmy, Onkyo grało bardziej dynamicznie,ale w muzyce wolałem Marasia.Ostatecznie do kina wziąłem Onkyo rz 830,a do muzyki osobny wzmacniacz stereo.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to idealna symetria ustawień. Zarówno poziomy , jak i odległości. Być może masz takie pomieszczenie ,ale ja zrobiłbym jeszcze raz kalibrację. Po kalibracji sprawdź jak zostały ustawione parametry.

Dwa, kolumny frontowe są jako duże a sub ma tryb pracy LFE. On przecież nie pracuje w tej konfiguracji...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Moje głośniki to dość kontrowersyjna i nie lubiana marka : Bose Acoustimass Home Theater System 5.1,  pod Ampli tunerem 1501 grają spoko i to mi wystarcza , mam mało też miejsca dlatego tylko i wyłącznie takie wchodzą w grę.

Jeżeli ustawienia są spoko tak jak widzieliście to może rzeczywiście ten nowy model Marantz 1609 gra zbyt "ciepło" w kinie domowym i żadne tutaj ustawienia tego nie zmienią, w muzyce jest jak najbardziej ok  

Marantz 1501 a 1609 to przeskok ponad 10 lat i jeżeli nie dodam życia nowemu modelowi to chyba przeskoczę na ten stary z powrotem :(
 

6 godzin temu, Iron napisał:

Dwa, kolumny frontowe są jako duże a sub ma tryb pracy LFE. On przecież nie pracuje w tej konfiguracji...

czyli jak to mam ustawić ?? 

 

Edytowano przez testxp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo musisz zmienić fronty na "małe", albo tryb pracy na LFE+main (czy jak to się w Marantzu będzie nazywało).

Kolejna rzecz, to częstotliwość odcięcia - dla kolumn zmień na 80 (z 250 które masz ustawione aktualnie), natomiast LPF dla LFE zwiększ do 120 i daj znać, czy coś się zmieniło

To wszystko, co pokazujesz, to ustawiła Ci wszystko kalibracja, czy sam coś tam rzeźbiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, testxp napisał:

 

wszystko sam ustawiałem oki pozmieniam to i zobaczę czy będzie poprawa 

Jak napisał kolega @Markcox , zdecydowanie najpierw automatyczna kalibracja. Potrafi zdziałać bardzo wiele. Później można się bawić w ewentualną korektę. Ale Audyssey działa naprawdę dobrze. Z tego co pamiętam, to można skopiować krzywą korekcji do własnoręcznego poprawiania i próbować dopasować brzmienie pod własne preferencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak po wielu testach i ustawieniach z waszą pomocą dalej mi brakowało tego czegoś co szukam ale zajrzałem do instrukcji obsługi moich głośników i je ustawiłem tak jak tam pisało 

Wszystkie głośniki dałem na : DUŻE

Tryb subwoofera : LFE + Main 

LPF dla LFE : 120 ( w instrukcji pisze najniżej 80 ale dałem 120 ) u mnie jest od 40 do 250 

i w końcu chyba to gra tak jak powinno czyli wychodzi na to że całe pasmo idzie na wszystkie głośniki czy nie wiem jak to rozumieć do końca.

Jak uważacie czy te ustawienia są dobre i nie będą przekłamywać dźwięku z filmów itp ?? Czy jednak wrócić do takich jak mi tutaj proponowaliście ??

Bo na chwilę obecną to są całkiem inne ustawienia które mi proponowaliście, wasze ustawienia są jak najbardziej poprawne ale może się one sprawdzą w normalnych głośnikach a nie w Bose ?? 

 

Instrukcja do głośników link poniżej :

https://www.bose.com/en_us/support/products/bose_home_theater_support/bose_5_speaker_home_theater_support/am15_series1/manuals_downloads.html

 

 

IMG_5577.jpg

IMG_5576.jpg

IMG_5574.jpg

ddddddddddddddddddd.jpg

Edytowano przez testxp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Nie boję się użyć tego słowa idiotyzm.

Danie im full band to dane im granie dołem czyli basem, a gdzie one bas potrafią zagrać?...

Bierzesz pod uwagę ze to jest system BOSE ? Jego działanie jest inne niż zwykłe kolumny.  

Edytowano przez testxp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, testxp napisał:

i w końcu chyba to gra tak jak powinno czyli wychodzi na to że całe pasmo idzie na wszystkie głośniki czy nie wiem jak to rozumieć do końca.

Jak uważacie czy te ustawienia są dobre i nie będą przekłamywać dźwięku z filmów itp ?? Czy jednak wrócić do takich jak mi tutaj proponowaliście ??

Jeżeli po wielu ustawienia i testach, najbardziej Ci te ustawienie odpowiada,to w czym problem tak zostawić, przecież to ty słyszysz ten sprzęt w domu jak gra,a nie my.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Was wszystkich po dłuższej przerwie nie było mnie bo ostatnio rzadko jestem w domu taki rodzaj pracy niestety :( wracając do tematu zrobiłem kalibrację mojego systemu i tak to wygląda poniżej zamieściłem film 

 

Wnioski po kalibracji :

-gra to chyba nawet teraz dużo lepiej

- z minusów co zauważyłem to przy słuchani muzyki stereo jest za dużo chyba BASS- u i nie idzie w żaden sposób ich zmniejszyć (zniknęła opcja regulacji barwy dźwięku tam były bassy soprany itp )

- druga sprawa to poziomy wszystkich głośników są ustawione na minus co skutkuje że muszę dawać Volume przy filmach aż do 60 żeby było przyzwoicie 

 

Jakbyście mogli zerknąć na to i powiedzieć mi co można jeszcze poprawić ręcznie wg was 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...