Skocz do zawartości

Marantz 1609 - słabe efekty w kinie


testxp

Recommended Posts

Panowie od samego początku cały czas mi brakowało tego dreszczyku w oglądaniu filmów aż wreszcie znalazłem opcję która ożywiła całe moje kino domowe dokładnie nazywa się to DYNAMIC VOLUME ustawiłem to na Light i teraz słyszę nawet szum piasku w filmach :) 

Zagłębiłem się troszkę w temat tej opcji Dynamic Volume i z tego co wyczytałem to jest tyle samo zwolenników co i przeciwników tej opcji włączania tego w ampli tunerze, podobno przy dobrej kalibracji idzie to osiągnąć bez włączania tej opcji niestety ja nie potrafię tego tak idealnie skalibrować i jestem zmuszony włączyć tą opcję.

Mam jeszcze pytań kilka 

-Poziomy głośników podczas kalibracji przeskoczyły mi prawie wszystkie w okolicy minus od  6 do 8 db, czy mogę dać je wszystkie na zero żeby nie pogłaśniać aż tak ampli tunera, czy wtedy popsuje cały sens kalibracji ??

-Jakie jest zdanie wasze na temat Dynami Volume ??

- Czy moja kalibracja jest w miarę prawidłowa ?? wyżej dałem film na youtube czy coś jeszcze zmienić ??

Dnia 27.06.2021 o 13:08, JaZz napisał:

 co jest źródłem? jeśli tv, to normalne że koło 60 volume się daję

teraz przy opcji Dynamic Volume jest wystarczająco nawet głośno przy Volume 45 zakres mam od 0 do 80

Edytowano przez testxp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2021 o 12:46, JaZz napisał:

Ja nie używam. Ja za to zawężyłem dynamikę w ustawieniach żeby nie było dużych skoków między cichymi a głośnymi dźwiękami w filmie. Żeby głośno nie łomotać,  a żeby dało się oglądać. 

co dokładnie i gdzie pozmieniałeś ??

 

Dynamic volume jest spok alę zauważyłem że tylnie głośniki za głośno graja i słabny jest głosnic centralny przy dialogach , jedynie żeby to zmienić to musiał bym poziomy poprzesówc jakie ustawiła mi kalibracja, ale mówisz że mam tego nie dostykać bo popsuję cała kalibrację itp. ?? 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JaZz napisał:

 

Ogólnie to trochę dziwne że wszystkie kanały dało ci tak mocno na minus. Jakie masz odległości od kanałów do miejsca odsłuchu? Czy te odległości zgadzają się z tym co ustawiła kalibracja? Mikrofon dałeś na wysokości uszu? Niczym go nie zasłoniłeś? Wyszedłeś z pomieszczenia? Kalibrację robiłeś jak było cicho? Okna zamknąłeś? Przy kalibracji najlepiej jakby była idealna cisza. 

mikrofon dałem na wysokość uszu przy kalibracji w 6 różnych miejscach tak jak kierował mnie marantz ,kanapę mam zaraz przy ścianie i tak musi być niestety a na ścianie od razu są po dwóch bokach tylnie dwa głośniki 

załóżmy że siedzę na środku kanapy to odległości mierzone metrem wyglądają tak :

PL -3,00 m

PP- 3,00 m

Centralny - 2,80 m

TL- 1,30 m

TP-1,30 me 

SUB - 3,00 m 

Jutro zrobię jeszcze raz kalibrację na nowo i zobaczę co znowu pokaże 

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

A jak ustawił Ci suba w stosunku do tych kolumn tak ustawionych na minus?

Piotr

SUB jest na -12 ustawiony wg kalibracji

SUB na pokrętłach ustawiony jest

- LFE na 1/2

-Bass na 1/3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2021 o 13:00, JaZz napisał:

Ja mam Yamahe. Nie wiem czy u Ciebie to jest. Dynamic Range (zakres dynamiki): max, standard, min. 

 

Wygląda na to ,że Dynamic Volume to właśnie jest odpowiednik Dynamic Range w Yamachach. Akurat mam Denona, ale w Marantzach powinno być to samo.

https://manuals.denon.com/AVRX1500H/EU/PL/GFNFSYphwaueoj.php

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...