Skocz do zawartości
wozniakrob

kd 3.1 czy warto?

Recommended Posts

Witam
Planuje kupić kino domowe, niestety do remontu (który zrobię za ok rok lub półtora) nie mogę rozstawić tylnych głośników. Myślałem o zbudowaniu systemu 3.1 a później go rozbudować. Czy kd 3.1 sprawdzi się w filmach i sporcie? Nie wymagam super jakości, mój budżet to tylko 3-3,5 tys. Wybrałem amplituner denon avr-x1500h i zastanawiam się jakie głośniki dokupić.

Sam tak przez chwilę miałem. Brakowało mi tych tyłów, ale na początek,  moim zdaniem może być. 

14 godzin temu, JaZz napisał:

Sam tak przez chwilę miałem. Brakowało mi tych tyłów, ale na początek,  moim zdaniem może być. 

A mógłbyś polecić głośniki. Niestety mój budżet nie pozwala  zaszaleć. 

Za mało sprzętów odsłuchałem żeby polecać kolumny, ale do denona to jakiś Klipsch czy monitor audio myślę.

Zakładam że te 3,5k to na same kolumny już tak? 

Podaj jeszcze wymiary pomieszczenia to jutro wpadnie branża i Ci coś poleci. 

konfiguracja 3.1 nie wydaje się zła w tym przypadku. Ale za 3.5 koła to za wiele nie kupisz. Amplituner będzie bardzo podstawowy, głośniki też. Może w tej opcji, rozważ jeszcze kolumny aktywne 2.0? Wilson Power albo AudioPro A36, te konstrukcje nie źle grają i dużo potrafią.

2 godziny temu, JaZz napisał:

Za mało sprzętów odsłuchałem żeby polecać kolumny, ale do denona to jakiś Klipsch czy monitor audio myślę.

Zakładam że te 3,5k to na same kolumny już tak? 

Podaj jeszcze wymiary pomieszczenia to jutro wpadnie branża i Ci coś poleci. 

Niestety budżet na całość to max 4 tys.

Napisano (edytowany)

No to nieciekawie powiem. Kolumny taga harmony 606 lub quadral Quintas 6500.  jakiś podstawowy ampli i sub magnat 302A. To takie minimum, mawiają. 

Ja taki zestaw składałem rok temu. Kupiłem taga 606 Special Edition (jakieś 200 drożej niż zwykłe), Yamaha 685 - był jeszcze niższy 485 i ten magnat. 

Za całość (5.1 + kable)  wyszło mi 5k. Niestety tag dosyć szybko się pozbyłem. Jak w kinie jeszcze jako tako dawały sobie radę to w muzyce w ogóle. Wydaje mi się że branża mówi że te quadrale są bardziej rozdzielcze.

Tagi w stereo dla mnie grały mocno środkiem i były mało rozdzielcze. Dodawanie basu i treble w ampli jeszcze bardziej ubijało rozdzielczość. 

Niestety ceny ampli skoczyły w górę, a na dodatek jest problem z dostępnością. 

Używki wchodzą w grę? Kurna widziałem ostanio używkę mojej Yamahy wystawioną drożej niż ja dawałem za nówkę. No, ale może udałoby się coś upolować. 

Aha nie napisałeś jakie pomieszczenie... Jak nieduże to możnaby na fronty dać podstawkowe. 

Edytowano przez JaZz

No to jest mały budżet na kupowanie kina.

Zadzwoń do nas zobaczymy co uda się zrobić i zaproponować rozsądnego w jak najniższej cenie.

Piotr

Zawsze możesz stopniowo rozbudować system. Jeśli chciałbyś postawić na muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam Heco Aurora 700 + Center 30.  W następnym etapie możesz dokupić subwoofer + tylne Aurora 300. 
Dynamiczniejszy charakter brzmienia uzyskasz na Pylonach Pearl 25 + Center + sat + Pearl Sub. Zyskasz większą przestrzeń oraz separację ale stracisz na średnicy. 

5 godzin temu, Q21 napisał:

Zawsze możesz stopniowo rozbudować system. Jeśli chciałbyś postawić na muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam Heco Aurora 700 + Center 30.  W następnym etapie możesz dokupić subwoofer + tylne Aurora 300. 
Dynamiczniejszy charakter brzmienia uzyskasz na Pylonach Pearl 25 + Center + sat + Pearl Sub. Zyskasz większą przestrzeń oraz separację ale stracisz na średnicy. 

Dzięki za za odpowiedź. Myślałem o stopniowych zakupach jednak twoje propozycje przekraczają mój budżet.

Nadal się zastanawiam czy system 3.1 ( przed remontem który będzie za rok)  ma sens. Czy wybrać soundbara. Myślicie że 3.1 da mi lepszy dźwięk od belki?

3 godziny temu, wozniakrob napisał:

Nadal się zastanawiam czy system 3.1 ( przed remontem który będzie za rok)  ma sens. Czy wybrać soundbara. Myślicie że 3.1 da mi lepszy dźwięk od belki?

Oczywiście, sam używam takiego systemu i wbrew krytycznym opiniom Piotra 😉, uważam że do oglądania filmów sprawdza się to lepiej niż klasyczne stereo. Jest to oczywiście kompromis, ale zawsze w przyszłości masz możliwość rozbudowy tego o dodatkowe kanały, a soundbar możesz ewentualnie sprzedać za grosze 😉.

Na pewno lepsze od belki.

Ale mi częściej zdarza się słuchać 3.1 z tym że centralny + surround :)

Po prostu nie uważam żeby w tym budżecie kupowac amplituner AVR tylko dla kolumny centralnej.

No ale co kto woli.

Piotr