Skocz do zawartości

kd 3.1 czy warto?


wozniakrob

Recommended Posts

Witam
Planuje kupić kino domowe, niestety do remontu (który zrobię za ok rok lub półtora) nie mogę rozstawić tylnych głośników. Myślałem o zbudowaniu systemu 3.1 a później go rozbudować. Czy kd 3.1 sprawdzi się w filmach i sporcie? Nie wymagam super jakości, mój budżet to tylko 3-3,5 tys. Wybrałem amplituner denon avr-x1500h i zastanawiam się jakie głośniki dokupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaZz napisał:

Za mało sprzętów odsłuchałem żeby polecać kolumny, ale do denona to jakiś Klipsch czy monitor audio myślę.

Zakładam że te 3,5k to na same kolumny już tak? 

Podaj jeszcze wymiary pomieszczenia to jutro wpadnie branża i Ci coś poleci. 

Niestety budżet na całość to max 4 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz stopniowo rozbudować system. Jeśli chciałbyś postawić na muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam Heco Aurora 700 + Center 30.  W następnym etapie możesz dokupić subwoofer + tylne Aurora 300. 
Dynamiczniejszy charakter brzmienia uzyskasz na Pylonach Pearl 25 + Center + sat + Pearl Sub. Zyskasz większą przestrzeń oraz separację ale stracisz na średnicy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Zawsze możesz stopniowo rozbudować system. Jeśli chciałbyś postawić na muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam Heco Aurora 700 + Center 30.  W następnym etapie możesz dokupić subwoofer + tylne Aurora 300. 
Dynamiczniejszy charakter brzmienia uzyskasz na Pylonach Pearl 25 + Center + sat + Pearl Sub. Zyskasz większą przestrzeń oraz separację ale stracisz na średnicy. 

 

Dzięki za za odpowiedź. Myślałem o stopniowych zakupach jednak twoje propozycje przekraczają mój budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, wozniakrob napisał:

Nadal się zastanawiam czy system 3.1 ( przed remontem który będzie za rok)  ma sens. Czy wybrać soundbara. Myślicie że 3.1 da mi lepszy dźwięk od belki?

Oczywiście, sam używam takiego systemu i wbrew krytycznym opiniom Piotra 😉, uważam że do oglądania filmów sprawdza się to lepiej niż klasyczne stereo. Jest to oczywiście kompromis, ale zawsze w przyszłości masz możliwość rozbudowy tego o dodatkowe kanały, a soundbar możesz ewentualnie sprzedać za grosze 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...