Skocz do zawartości

Soundbar do filmów i gier


mroni723

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym  się  Was poradzić czy jest sens w moim przypadku kupować sounbar do filmów (Netflix, HBO) ewentualnie gier. W tej chwili telewizor mam podłączony optykiem do zeatawu stereo (Onkyo TX 8020, kolumny Tannoy Eclipse One. O ile jakość dźwięku w filmach jest dla mnie zadawalająca to niestety dialogi są słabo wyraźne, odgłosy filmu je zagłuszają. Zastanawiam się  nad Yamaha yas 106 lub 107. Czy te belki sprawdziłyby  się lepiej w filmach niż mój zestaw stereo i głośniki telewizyjne ( dodam, że nie potrzebuję spejalnie efektów przestrzennych)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Rozglądałem  się  za nowym amplitunerem, ale z dostępnością jest słabo. Co myślicie  o Denon X1600H lub Yamaha V4A? Czy jeśli  chodzi o dźwięk stereo to będzie duża degradacja ws do mojego obecnego TX 8020? Mógłbym  teraz wymienić  amplituner i dokupić  głośnik  centralny a resztę do 5.1 później. 

Mam jeszcze pytanie o Dolby Atmos przy systemie 5.1 Z tego co czytałem Denon X1600H potrafi wirtualnie stworzyć  efekt górnych kolumn. Czy to faktycznie działa i daje jakiś efekt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak myślałem, że  to marketing tylko. A z tych dwóch ampli który lepiej wybrać? Telewizor mam 4K, do tego jeszcze PS4, ale z zamiarem zmiany na PS5, gramofon AT. To by było podłączone.

Czy głośnik centralny mogę kupić dowolny czy najlepiej z serii eclipse do kompletu? Omowo musi być taki sam co kolumny stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mroni723 napisał:

Jeśli chodzi o budżet to tak kolo 3000 zł, Myślałem o Yamaha V4A i jakiś głośnik centralny np. Magnat Tempus, tylne głośniki później.Ale teraz się zastanawiam, czy nie zaczekać  na nowe modele Onkyo lub Pioneera, pytanie tylko kiedy będą dostępne.

 

W tej sytuacji, musiałbyś do tego amplitunera Yamaha dokupić głośniki frontowe (centralny za mało Ci wniesie i do tego amplituner nie będzie wykorzystany). Więc w takiej konfiguracji będzie to ponad 3000 zł...

Dlatego też zerknij na zestaw kolumn aktywnych AudioPro A36 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a36.html

-otrzymasz bardzo bogate wyposażenie (m.in HDMI), zagra lepiej niż każdy soundbar dostępny na rynku i będziesz miał komplet funkcji sieciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stojące odpadają, nie mam ich gdzie postawić i mam małego brzdąca, który by się do nich dobierał. Czemu te moje kolumny Tannoy Eclipse trzeba wymienić? Mi ich dźwięk odpowiada, w stereo grają jak dla mnie naprawdę  fajnie, choć co prawda nie jestem audiofilem i specjalistą w tym temacie. Gdyby chodziło tylko o stereo to nic bym nie ruszał z moim obecnym zestawem. Zależy mi na lekkiej poprawie dźwięku w filmach, zwłaszcza scieżek dialogowych, no i do PS5, które właśnie zakupiłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mroni723 napisał:

Jeśli chodzi o budżet to tak kolo 3000 zł, Myślałem o Yamaha V4A i jakiś głośnik centralny np. Magnat Tempus, tylne głośniki później.Ale teraz się zastanawiam, czy nie zaczekać  na nowe modele Onkyo lub Pioneera, pytanie tylko kiedy będą dostępne.

 

Yamahy też nie masz dostępny więc nic nie tracisz czekając 😛

2 minuty temu, mroni723 napisał:

Kolumny stojące odpadają, nie mam ich gdzie postawić i mam małego brzdąca, który by się do nich dobierał. Czemu te moje kolumny Tannoy Eclipse trzeba wymienić? Mi ich dźwięk odpowiada, w stereo grają jak dla mnie naprawdę  fajnie, choć co prawda nie jestem audiofilem i specjalistą w tym temacie. Gdyby chodziło tylko o stereo to nic bym nie ruszał z moim obecnym zestawem. Zależy mi na lekkiej poprawie dźwięku w filmach, zwłaszcza scieżek dialogowych, no i do PS5, które właśnie zakupiłem :)

No to przecież wiesz lepiej więc temat zakończony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Onkyo i Pioneer musimy jeszcze poczekać, bo na razie wszystko jest pisane palcem po wodzie. Jest szansa, że uda się uratować ale nie jest to nic pewnego.
Denon powoli zaczyna dojeżdżać i sukcesywnie uzupełniamy braki. Yamaha niestety dopiero w okolicach połowy czerwca ma się pojawiać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W takim razie chyba zdecyduję  sie na amplituner 5.1 lub 7.1. Mam tylko jedno pytanie, bo nie do końca rozumiem co daje 4K/8K w tych nowych aplitunerach. Tzn mam PS5 podłaczoną do TV 4K 60Hz i dźwięk z tv do stereo po optyku. Czy w takim przypadku potrzebuję ampli z 4k/8k, i da mi to jakąś  różnice niż gdybym kupił nieco starszy ale wyższy model bez tych opcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K ma teraz każdy amplituner. 8K na razie żaden. A przy najmniej nie w pełni do konsoli.

Chodzi oto aby podłączyć konsole do amplitunera a amplituner do TV. Dzięki temu będziesz miał dźwięk HD jesli takowy jest w grze, na płycie BD oraz obraz jakim dysponuje konsola.

Piotr

9 godzin temu, mroni723 napisał:

W takim razie chyba zdecyduję  sie na amplituner 5.1 lub 7.1

To są jednak inne wybory wtedy.

+ parę stówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

4K ma teraz każdy amplituner. 8K na razie żaden. A przy najmniej nie w pełni do konsoli.

Pomijając 8K gdzie TV kosztują majątek.... Amplitunery nie za bardzo chcą działać z X-Boxem 4K przy 120Hz (60Hz ok), ale PS5 w pełni działa.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Chodzi oto aby podłączyć konsole do amplitunera a amplituner do TV. Dzięki temu będziesz miał dźwięk HD jesli takowy jest w grze, na płycie BD oraz obraz jakim dysponuje konsola.

No i pozbywasz się optyka. Jeden przewód z konsoli do amplitunera, drugi z amplitunera do Tv i nic więcej nie potrzeba. Oprócz zasilania oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...