Skocz do zawartości

Soundbar do filmów i gier


mroni723

Recommended Posts

23 godziny temu, mroni723 napisał:

Ok, czyli jeśli podłącze konsole do Tv i potem TV to amplitunera przez np. przez HDMI to nie uzyskam takiego dźwięku jak z konsoi podłączonej bezpośrednio do amplitunera?

Nie zawsze.

Ostatnio sam się dowiedziałem że niektóre TV potrafią wysłać z powrotem po eARC dźwięk HD do amplitunera. Ale musiał byś to sprawdzić. W TV nie jestem najlepszy. Moim zdaniem to wciąż rzadkość

23 godziny temu, Butler napisał:

Pomijając 8K gdzie TV kosztują majątek.... Amplitunery nie za bardzo chcą działać z X-Boxem 4K przy 120Hz (60Hz ok), ale PS5 w pełni działa.

No właśnie z 4K też był problem i to zarówno na X BOXie jak i PS5. Sprawdzałeś Playa? Bo to dziwne że działa.

23 godziny temu, Butler napisał:

No i pozbywasz się optyka. Jeden przewód z konsoli do amplitunera, drugi z amplitunera do Tv i nic więcej nie potrzeba. Oprócz zasilania oczywiście.

Dokładnie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

No właśnie z 4K też był problem i to zarówno na X BOXie jak i PS5. Sprawdzałeś Playa? Bo to dziwne że działa

Ja zdecydowałem się na Xboxa ze względu na Atmos który będę wkrótce instalować. Info że PS5 działa znalazłem tu.

Cytuję fragment:

Jak się okazuje, wspomniała przypadłość dotyczy chipów HDMI 2.1 od firmy Panasonic, które wykorzystywane są w amplitunerach AV od takich popularnych producentów jak Denon, Marantz czy Yamaha. Z jakiegoś powodu, jak na razie bliżej nieokreślonego, wykorzystywane tu chipsety nie są w stanie wyświetlać rozdzielczości 4K przy 120 Hz bez błędu na konkretnych urządzeniach, w tym właśnie konsolach Xbox Series X oraz kartach graficznych NVIDII z serii GeForce RTX 30. Co ciekawe, w przypadku innych sprzętów, takich jak konsola PlayStation 5, wszystko działa jak należy i nie musimy obawiać się czarnego ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2021 o 18:00, mroni723 napisał:

Panowie jeszcze jedno pytanie, Yamaha RXV4A i V6A, czy jakość dźwięku bardzo różni się od siebie? Zastanawiam się czy warto dopłacać prawie 1000 zł do V6A, nie potrzebuję tak wielu złącz a i glośników do atmosa nie planuje instalować. 

Zależy od kolumn ale tak. 6A jest wydajniejsza. Mocniejsza. Lepiej prowadzi kolumny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...