Skocz do zawartości

Kable do Magnat mr 780 i tannoy revolution xt 8f


Recommended Posts

Witam, zakupiłem właśnie kolumny tannoy revolution xt 8f do magnata mr 780 i szukam jakiś fajnych kabli na bananach. Możecie coś polecić ? obecnie mam jakieś budżetowe kruger i matz 2x3m. W moim przypadku wystarczą kable 2x2m. Zależy mi na jak najwiekszej szczegółowości. Koszt myśle ze max 400 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Tellurium q blue lub ultra blue uzywka.

Jak to zgrywa się tzn tannoy i Magnat?

W sumie jeszcze nie wiem bo tannoye dopiero wjechały Nówki więc ciężko ocenić, zawsze po zmianie kolumn potrzebuje czasu żeby się przyzwyczaić bo na starcie mi się nie podoba. Nie chce ruszać lawiny komentarzy ale ja jednak odczuwam jak kolumny się wygrzeja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie chodzi. Musisz jednak pamiętać, że niekoniecznie rozwiążesz swoje problemy. Kable różnią się od siebie, mają pewien wpływ na brzmienie, ale błędem też jest myślenie, że kable wzniosą nasz sprzęt level wyżej. Kupując kable za 1k a kupując wzmacniacz, kolumny czy źródło o 1k droższe wiadomo gdzie usłyszysz różnicę i (ewentualną) poprawę w brzmieniu adekwatną do kasy. Proponuję Ci kupić, zapolować na używane kable na olx. Mniej można wtopić i mniej stracisz przy odsprzedaży gdyby strzał okazał się nie trafiony.

Dobrze kombinujesz w innym swoim wątku tj wymiana lamp da Ci większą poprawę / zmianę niż kable.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

O takie chodzi. Musisz jednak pamiętać, że niekoniecznie rozwiążesz swoje problemy. Kable różnią się od siebie, mają pewien wpływ na brzmienie, ale błędem też jest myślenie, że kable wzniosą nasz sprzęt level wyżej. Kupując kable za 1k a kupując wzmacniacz, kolumny czy źródło o 1k droższe wiadomo gdzie usłyszysz różnicę i (ewentualną) poprawę w brzmieniu adekwatną do kasy. Proponuję Ci kupić, zapolować na używane kable na olx. Mniej można wtopić i mniej stracisz przy odsprzedaży gdyby strzał okazał się nie trafiony.

Dobrze kombinujesz w innym swoim wątku tj wymiana lamp da Ci większą poprawę / zmianę niż kable.

 

 

Już zamówiłem lampy https://www.premiumsound.pl/psvane-treasure-mark-ii-12at7-t-ecc81.html i te kable wiec zobaczymy co to da, w razie czego kable oddam, a lampy sobie zostawie na zapas bo pewnie kiedys i tak padną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił inaczej tzn zamówił Mullardy. One utemperowałyby górę w tannoyach. Ale te Treasure też są bardzo fajne. Tylko przygotuj się na mieszankę uczyć. Podczas pierwszych 100h będą grały i beznadziejnie i super, na przemian. Początkowo będą lekko zamulone ale to przejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Ja bym zrobił inaczej tzn zamówił Mullardy. One utemperowałyby górę w tannoyach. Ale te Treasure też są bardzo fajne. Tylko przygotuj się na mieszankę uczyć. Podczas pierwszych 100h będą grały i beznadziejnie i super, na przemian. Początkowo będą lekko zamulone ale to przejdzie.

możesz podac jakiegos linka do tych mullardow ? bo nie wiem ktory to model

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Luc Adams napisał:

Cześć,
Proponowałbym wziąć pod uwagę Tellurium Q Blue II, który będzie spokojniejszy względem modelu Ultra Blue. W mojej ocenie niższy model zgrywa się zdecydowanie lepiej ze względu na muzykalniejszy charakter. Jeśli chciałbyś przetestować to wyślij wiadomość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Proponowałbym wziąć pod uwagę Tellurium Q Blue II, który będzie spokojniejszy względem modelu Ultra Blue. W mojej ocenie niższy model zgrywa się zdecydowanie lepiej ze względu na muzykalniejszy charakter. Jeśli chciałbyś przetestować to wyślij wiadomość. 

Dzięki za podpowiedź, już zamówiłem wersję ultra więc zobaczymy jak się zgra to wszystko. Jeżeli nie będzie widocznej poprawy oddam te kable i spróbuję te zaproponowane przez Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

Spytaj Rafała w wątku Magnat MA1000. On też ma te tannoye.
I trochę zgłupiałem - co ci się nie podoba w tannoyach, za ostro czy odwrotnie?

nie ma prawie góry (nie słychać prawie tależy we wszystkich utworach nawet jak podkręce treble na maxa) co jest dziwne bo na focal 816 chora i mission m35i mialem pod dostatkiem. Może jeszcze się rozkręcą ? mam je dopiero tydzien sluchane po 2-3 h dziennie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie zrozumieliśmy. Myślałem że góra jak to w tych tannoyach tnie po uszach i dlatego proponowałem Mullardy. Rafał narzeka na nadmiar góry, pisałem trochę niedawno z nim na priv.
A nie masz czasem biwire źle podłączone. Albo zworki na kolumnach źle przykręcone i wtedy ma prawo brakować góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

No to się nie zrozumieliśmy. Myślałem że góra jak to w tych tannoyach tnie po uszach i dlatego proponowałem Mullardy. Rafał narzeka na nadmiar góry, pisałem trochę niedawno z nim na priv.
A nie masz czasem biwire źle podłączone. Albo zworki na kolumnach źle przykręcone i wtedy ma prawo brakować góry.

nie mam biwire podlaczone, a zworek nie ruszalem sa tak jak przyjechaly, dzisiaj sprawdze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Luc Adams napisał:

nie ma prawie góry (nie słychać prawie tależy we wszystkich utworach nawet jak podkręce treble na maxa) co jest dziwne bo na focal 816 chora i mission m35i mialem pod dostatkiem. Może jeszcze się rozkręcą ? mam je dopiero tydzien sluchane po 2-3 h dziennie

Jeżeli to nowe kolumny, to daj im czas na rozkręcenie się. Moje Usher V 602 zabrzmiały pełnym dźwiękiem tak po 340 - 400 godz. grania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Luc Adams napisał:

ale zastanawiam sie czy to mozliwe ze nagle góra pojawi się znikąd bo wczesniej miałem tak że góra była w focal chora 816 ale taka ostra ze nie szlo jej słuchac, ale po kilkudziesieciu godzinach sie uspokoilo

Przed zakupem słuchałeś tych kolumn, czy kupiłeś w tzw. ciemno na podstawie informacji w prasie i różnych forach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dominik Poślednik napisał:

To wszystko wyjaśnia. Co do tych kolumn, to brzmienie ulegnie zmianie na +. Góra też ulegnie poprawie. Tylko czy na tyle, abyś był z brzmienia zadowolony. 

domyślam że się poprawi ale najbardziej mnie ciekawi czy ta góra ożyje bo jakoś nie chce mi sie w to wierzyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...