Skocz do zawartości

Mały subwoofer do kina i stereo


kfiatos

Recommended Posts

Hej.

Mam Onkyo Sr 578 i Quadrale 6650. Brakowało mi basu w kinie więc dokupiłem polecanego tu Magnata 302a. Wszystko jest super. W filmach robi super robotę. Oczywiście nie ma tak łatwo. Pokój ma ok 24m2 ale Mam tylko 2 miejsca w których mogę suba postawić. W jednym ledwo się zmieścił i bass był taki buczący. W drugim jest dużo lepiej, w kinie super efekt ale przy słuchaniu radia/tidala trochę buczy mimo zrobienia kalibracji audyssey. Czy to buczenie w stereo jest spowodowane tym że jest wolny i do muzyki słabo się nadaje? Nie za bardzo mogę go przesunąć niestety :/ Czy jest jakiś inny i najlepiej mniejszy (kosztem zejścia w kinie) polecany sub w zbliżonej klasie cenowej?

Ts 2.8? Fyne f3.8?

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=53950]kfiatos[/mention] ja jutro powinienem mieć u siebie SVS SB-1000 Pro. Jak chcesz to dam Ci znać jak to działa (tylko ja mam kino i stereo rozdzielone, kino Denon x1500h, stereo - SMSL Q5 Pro a gra to z kolumnami Monitor Audio Monitor).
Daj znać aczkolwiek raczej nie wydam tyle na suba. Przynajmniej nie teraz. To byłoby więcej niż kolumny i wzmacniacz razem wzięte ;)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Aurora 30A.

To wzmak który będzie grał mocno jak Magnat a jest zdecydowanie szybszy. Jego cena jest na prawdę wybitna jak na jakość.

Pamiętajmy że tu jest 578 i 6650! Podłączanie tam SB1000PRO uważam za bezcelowe. To wolał bym zmienić kolumny.

Więcej to wniesie.

Piotr

 

Szanuję za kompleksowe podejście do tematu. 6650 mam dopiero 2 tygodnie i w sumie jeszcze mogę je oddać ale wolałbym nie bo grają dla mnie ok i podobają się żonie :) (chciałem t531 ale czarne nie wchodzą w grę). Czy mogę gdzieś Aurorę 30A wypożyczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kfiatos napisał:

Szanuję za kompleksowe podejście do tematu. 6650 mam dopiero 2 tygodnie i w sumie jeszcze mogę je oddać ale wolałbym nie bo grają dla mnie ok i podobają się żonie :) (chciałem t531 ale czarne nie wchodzą w grę). Czy mogę gdzieś Aurorę 30A wypożyczyć?

Napisz do nas.

21 godzin temu, kfiatos napisał:

w sumie jeszcze mogę je oddać ale wolałbym nie bo grają dla mnie ok i podobają się żonie

Rozumiem. Po prostu wskazałem że to w pewnym momencie jest Tuning malucha wybierając większe, lepsze, szerze opony. No po co?

18 godzin temu, kfiatos napisał:

Kef 2010

nie znam go. Konstrukcyjnie trochę przypomina mi starsze Klipsche z serii Synergy. No do kina ok ale do stereo było im daleko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się posłuchać więcej tych moich 6650 i okazuje się że to one mają taki buczący bas. Być może przyczyną jest mój aplituner Onkyo sr578. Być może one tak po prostu mają. Może pójść w inny set 5.0? Jestem ograniczony tym że nie może być czarny i budżet do 2.3k. Wtedy suba bym na razie odpuścił.
Inna opcja to zostawić 6650 i za jakiś czas zmienić fronty na Pylony któreś

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz! :)

Moim zdaniem Quadrale sa ok.

Bo one mają szybki bas. Jeśli on buczy to kwestia akustyki.

Onkyo 578 też nie jest szałem. Seria 6 jest znacznie lepsza.

I wracamy do tego co pisałem na początku. Że coś tu powinno zostać wymienione i w stereo powinieneś słuchać bez suba :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy tego suba pliz. To było tymczasowe ustawienie na jakimś wypełnionym pudle. Zrobiłem próbę i na tym ustawieniu kolumn bass buczy w zależności od tego jak blisko ściany siedzę na kanapie. Jak się wygodnie oprę to buczzy a jak siądę prosto (głowa 0.5m do przodu w stronę kolumn) to już nie buczy8bba6564a041133de36e37299ede5c35.jpg&key=4cca9ad3efec3bed6f52b3f3d5c349b0ca7260beb42b909300160c6d1d6016fa

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit dodane foto6e647073d36b1e17391b5c53b96fb76f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby podsunąć żonie pomysł na jakieś sprytne rozwiązanie schowków za kanapą? Czyli kanapa 40-50 cm od ściany, a np. za nią wysuwane na kółkach w lewo i w prawo schowki na rzeczy rozmaite. Można by wtedy spróbować schować tam co mniej używane rzeczy. Wilk syty i owca cała :)

U mnie to akurat było całkiem odwrotnie - jak planowałem kolumny surround na ścianie z kanapą, to obawiałem się, że będą za duże i wizualny efekt będzie słaby, a żona wymyśliła, że spoko, jakoś się ścianę w np. obraz czy półkę uzbroi, żeby "odwrócić" wzrok od kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to przynajmniej rozwiązuje tymczasowy problem dodatkowych inwestycji. Nadal chciałbym sprawdzić tego suba Heco bo nie jestem pewien czy magnat gra tak jak powinien

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

A jakby podsunąć żonie pomysł na jakieś sprytne rozwiązanie schowków za kanapą? Czyli kanapa 40-50 cm od ściany, a np. za nią wysuwane na kółkach w lewo i w prawo schowki na rzeczy rozmaite. Można by wtedy spróbować schować tam co mniej używane rzeczy. Wilk syty i owca cała
U mnie to akurat było całkiem odwrotnie - jak planowałem kolumny surround na ścianie z kanapą, to obawiałem się, że będą za duże i wizualny efekt będzie słaby, a żona wymyśliła, że spoko, jakoś się ścianę w np. obraz czy półkę uzbroi, żeby "odwrócić" wzrok od kolumny.
Fajny pomysł. Pogadam z nią

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Magnata 302a i w sumie miałem 2 miejsca, w którym mógłbym go postawić. Testowałem, przestawiałem i generalnie po kalibracji jestem zadowolony. Stoi przy ścianie na prawo od kanapy. Kiedy miałem na lewo od kanapy (w narożniku pomieszczenia), to basu było więcej, ale zbyt dudniąco-buczącego. Teraz jak mam po prawej jest prawie ok. Prawie, bo akurat na samym środku kanapy jest lekko za mało basu, wystarczy się delikatnie przenieść w lewo lub prawo od środka i bas jest konkretny. Więc teraz już wiem o co chodzi z tym szukaniem najlepszego miejsca na subwoofer w pokoju. Jeśli nie mamy nadmiaru miejsca i możliwości różnych ustawień, to zawsze będzie jakiś kompromis. Ale nie ukrywam, że chodzi mi po głowie drugi subwoofer, który musiałby być mniej głęboki od Magnata 302a i umieszczony na lewo od ekranu, w narożniku pomieszczenia. Mam teraz w tym miejscu mały sub od soundbara i całkiem całkiem jeśli chodzi o bas, natomiast Magnat jest zbyt duży, żeby go tam wciskać. Na razie jednak sub Magnata zostaje w tym miejscu, co mam teraz, muszę się jeszcze dobrze z całym systemem osłuchać, ale generalnie jestem zadowolony. A do stereo całkiem go wyłączam, bo się nie nadaje; z kolumn frontowych podstawkowych umieszczonych na standach basik bardzo mi odpowiada i nie muszę się wspomagać subem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i widziałem, że chodzi ostatecznie o bas z kolumn frontowych. Natomiast chciałem tylko dodać swoje odczucia po próbach ustawienia suba dlatego, że sam zauważyłem jak ważne jest ustawienie subwoofera. I z pewnością tak samo ważne jest ustawienie kolumn frontowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...