Skocz do zawartości

Mały subwoofer do kina i stereo


kfiatos

Recommended Posts

Wręcz przeciwnie. Do odsłuchu muzyki w stereo, ustaw kolumny na "duże", zrezygnuj z jakiegokolwiek cięcia. Ale zgadzam się z kolegami, że wąskim gardłem jest tutaj posiadany przez Ciebie model ampli KD. 

Ehh zmienimy smile.png Co mam wziąć za ampli żeby to miało sens na jakiś czas? Planuje później iść w coś w rodzaju Pylon 30/Aurora 700 (na razie wybrane głównie na podstawie opinii i wyglądu bo nie słuchałem). Ampli kupię raczej po nowym roku.

 

Edit.

 

Jak mam ustawić cięcie jeżeli słucham kina i stereo? Przecież nie będę tego co chwila zmieniał.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwęższym gardłem to tutaj cały czas będzie ustawienie kolumn...
Kurcze możesz mieć rację... To będzie raczej największy bloker. Na razie nie zmienię tego :/ Z tego co do tej pory wyczytałem to jeżeli wzmak jest za słaby to przy cichszym graniu (czyli tak jak ja słucham) są właśnie problemy z wysterowaniem i basem. Mógłbym na testy załatwić jakis wzmacniacz ale to bardziej zabawa w kupowanie i zwracanie. Niby mogę ale Emotivy nie kupię w MediaMarkt

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Gdybym miał brać coś z używek to czego szukac teraz? Wolę lepszy środek i stonowaną górę. Brzmienie tych Quadrali jak na razie mi pasuje ale wiadomo że mam małe doświadczenie

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaZz napisał:

Najwęższym gardłem to tutaj cały czas będzie ustawienie kolumn...

To prawda. Odnosiłem się stricte do samego sprzętu. 

1 godzinę temu, JaZz napisał:

Kolumny to instrumenty które żeby grały muszą mieć przestrzeń

Ja tak twierdziłem, ale Piotr na pewno jest tego samego zdania ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem kolumny i o ile grają lepiej to nie rozwiązało problemu buczącego basu. Poczytałem trochę o akustyce i okazuje się że mam tu duże problemy :/ To co ja nazwałem buczącym basem to nakładające się odbicia od ścian które są gołe. Zostaje zdobycie mikrofonu i zrobienie pomiarów. Muszę zdecydować czy zostawić tego magnata. W filmach daje radę a w stereo go wyłączyłem i jest ok

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsunąłem na ok 1.5 od bocznych ścian i ok 1m przed komodą. Na kanapie pod ścianą nie pomogło niestety. Jak postawiłem sobie krzesło żeby miejsce odsłuchu było na szczycie trójkąta równobocznego z kolanami to faktycznie było lepiej. Ale kilka centymetrów w stronę kanapy i już dudnienie basu. Zostaje mi eksperymentalne zakupienie absorberów, mikrofonu i testy. Może mi się uda a może nie. Tak czy tak dam znać

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=23975] S4Home[/mention] [mention=5269] Q21[/mention] po wnikliwej dyskusji doszliśmy do wniosku, że to nie była wina suba a kolumn lub ich ustawienia (raczej ustawienia) ale żeby wyeliminować kolumny jako przyczynę powinienem sprawdzić jakieś inne fronty. Co mogło by być zastępstwem grającym podobnie do 6650 w podobnej kolorystyce (orzech/wiśnia lub podobne) i dostępne w rozsądnym budżecie bo będzie na razie grało z sr578?

Wolę na razie odpuścić suba i ewentualnie dołożyć do setu który w moich warunkach ma szansę zagrać poprawniej

 

 

 edit, dodałem budżet

 

Okolice 3k PLN na 5.0 ewentualnie na razie fronty i centralny

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście robiłem nawet kilka razy. Jeśli chodzi o brzmienie to pewnie bym na to przymknął oko ale wypadałoby żeby wyglądem się zrywały bo inaczej WAŻ strasznie spada ;) Szukam teraz czegoś z używek. Na olx jest trochę do wyboru. Mam do wyboru Monitor audio mr4, tesi 560, pylon Pearl 20/25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home koncepcja jednak się zmieniła. Quadrale jadą do sklepu z powrotem. Powodem przebasowienia jest moje kiepskie ampli KD. Załatwiłem inny wzmacniacz i Pearle 25 zagrału u mnie całkiem ok (w ramach tego na co pozwala pomieszczenie). Rozważam teraz Pearle 25 (nowe, set 5.0) albo Opal 23 (używane) i dokupienie central i sat z serii Opal. Nie mam za bardzo możliwości posłuchania Opali w domu a szukam kompromisu pomiędzy ceną a możliwościami. Używane Opale z dokupionymi sat i central będą w podobnej kwocie co nowy set Pearl 25

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się jeszcze opcja wzięcia frontów Sapphire 25 zamiast zestawu 5.0 Pearl 25. Cenowo wyjdzie to ok 30% drożej niż Pearl 25 i nie jestem w stanie posłuchać tych Sapphire u siebie w domu bo to używki z Olx (ale blisko mnie). Nadal pozostanie mi słaby amplituner i kiepski akustycznie pokój. Rzucać się na szafiry czy na spokojnie nauczyć się, co mi bardziej pasuje w brzmieniu na Pearlach i kiedyś je wymienić? Jeśli zostanę przy Pearl to będę w stanie zmienić ampli na lepsze źródło (ampli z pre out + wzmacniacz). Jeśli bym wziął Sapphire to że względu na wyższą cenę zmiana klocków będzie musiała poczekać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...