Skocz do zawartości

Monitory w przedziale 900-7700zł -> moje wrażenia z odsłuchu sześciu modeli


lpomis

Recommended Posts

22 godziny temu, seba3002 napisał:

No Wojtek, pełna profeska. Gdyby tak zwięźle i rzeczowo pisał redaktor Pacuła, o wiele chętniej czytałbym jego gazetkę.

To by nie zarabiał :P

Do KEFa akurat Hegel pasuje to prawda.

 

18 godzin temu, seba3002 napisał:

A nie chcesz się wymienić na tydzień za PMC 😝?

Znam osoby które łączą właśnie PMC z Heglem. Ja tego połączenia nie lubię, ale może, może.

To na pewno kolumny które potrzebują mocnego fajnego wzmaka. Nasz klient , stały, zmienił ostatnio do swoich na jakiś wzmak którego nie zna. Określił przejdzie na kilka leveli w górę.

Wracając do tematu. Uważam że przy niektórych kolumnach wszystkie te wzmaki był po prostu przeciętne. Ja jestem akurat zwolennikiem nie pomijania elektroniki. I uwazam że czesć z tych kolumn zagrała by lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 Określił przejdzie na kilka leveli w górę.

Ja słuchałem PMC i dynaudio excite x18 z trzema wzmacniaczami. Marantzem ki pearl lite, marantzem pm 6006 i taniutkim smslem Q5pro. Dynaudio także z cyrusem one. Oczywiście były różnice, w niektórych aspektach dźwięku większe, w innych mniejsze, ale nie wyobrażam sobie, że podłączając elektronikę za taczkę mamony wskoczyłbym na zupełnie inną orbitę. Ciekawie zmiany w zależności od podłączonej elektroniki, opisuje kolega @Markcox, określając je jako subtelności. Audiofile natomiast, każda najdrobniejszą zmianę w swoim systemie, być może niezauważalną dla przeciętnego zjadacza audio, określają jako przejście o kilka poziomów wyżej. Ja, że audiofilem nie jestem, traktuję te historie trochę jak miejskie legendy. Co ciekawe, znam kilka osób, które łączą kefy ls50 z raczej budżetowymi klockami i są zadowoleni z tych zestawień. Pewnie doświadczony audiofil zasugerował mi nawet, że ls50 są łatwiejsze do napędzenia niż PMC DB1 Gold i dynaudio excite x18. Także ja nie skreślałbym ani audiolaba ani tak wyśmiewanego na forum @Kraft-owego marantza, bo idąc tą drogą dochodzimy do tego, że nadają się one jedynie do najtańszych kolumn.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie PMCDB1 Gold o tak jak autor tematu uważam że mają kartonowy bas, Audio phisic classic3,wybaczcie,ale kolumny,hmm,bez charakteru,takie granie bez emocji, miałem też Studio 16 Hertz Canto One,i te wspominam naprawdę dobrze,lekko wycofana góra, bardzo dobry bas,scena i stereofonia,zmieniłem je na Dynaudio excite X18,góra ma więcej blasku, troszkę mniej basu,lecz,hmm, wszystko to przegrało z YB Audio Bise XL,po teście kolegi Krafta postanowiłem je wypożyczyć,i usłyszałem dźwięki których do tej pory nie słyszałem,w utworach znanych mi doskonale,niesamowity potężny bas,piękna średnica,wyrazista góra,tak,te kolumny że mną zostają,a grało to z NAD 356, wiem można lepiej,ale cóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomaz75 napisał:

to przegrało z YB Audio Bise XL,po teście kolegi Krafta postanowiłem je wypożyczyć,i usłyszałem dźwięki których do tej pory nie słyszałem,w utworach znanych mi doskonale,niesamowity potężny bas,piękna średnica,wyrazista góra,tak,te kolumny że mną zostają,a grało to z NAD 356, wiem można lepiej,ale cóż.

Gratuluję! Może napisz coś o swoim odbiorze Bise XL w poświęconym im temacie? Przyda się dywersyfikacja opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

Ja słuchałem PMC i dynaudio excite x18 z trzema wzmacniaczami. Marantzem ki pearl lite, marantzem pm 6006 i taniutkim smslem Q5pro. Dynaudio także z cyrusem one. Oczywiście były różnice, w niektórych aspektach dźwięku większe, w innych mniejsze, ale nie wyobrażam sobie, że podłączając elektronikę za taczkę mamony wskoczyłbym na zupełnie inną orbitę. Ciekawie zmiany w zależności od podłączonej elektroniki, opisuje kolega @Markcox, określając je jako subtelności. Audiofile natomiast, każda najdrobniejszą zmianę w swoim systemie, być może niezauważalną dla przeciętnego zjadacza audio, określają jako przejście o kilka poziomów wyżej. Ja, że audiofilem nie jestem, traktuję te historie trochę jak miejskie legendy. Co ciekawe, znam kilka osób, które łączą kefy ls50 z raczej budżetowymi klockami i są zadowoleni z tych zestawień. Pewnie doświadczony audiofil zasugerował mi nawet, że ls50 są łatwiejsze do napędzenia niż PMC DB1 Gold i dynaudio excite x18. Także ja nie skreślałbym ani audiolaba ani tak wyśmiewanego na forum @Kraft-owego marantza, bo idąc tą drogą dochodzimy do tego, że nadają się one jedynie do najtańszych kolumn.

Ja osobisie na poczatku slyszalem spore zmiany w dzwieku przy tanszych wzmakach, ale im drozej tym zmian coraz mniej. Juz przeskok z Audiolaba 6000A na Hegla H80 to byla tylko zmiana z tego wzgledu, ze na Heglu Kefy graly wiekszym dzwiekiem i moze troche bardziej szczegolowo, ale nawet tego nie jestem juz pewien. Wiekszy dzwiek wynikal tylko z wiekszej mocy Hegla. Mialem tez na testach Atolla In200 Signature, a nawet Tucane II i zmiany byly marginalne wedlug mnie. Naczytalem sie na zagranicznych forach, ze LS50 to graja dopiero przy wzmakach co maja po 150-200W, ale nie uslyszalem, by LS50 zagraly jeszcze wiekszym dzwiekiem, jak bylo przy przejsciu z 6000A na H80 na mocniejszych konstrukcjach. Najbardziej jednak mnie rozwalil motyw, ze wypozyczylem kable glosnikowe Luna Cable Gris, ktore byly bardzo chwalone w testach, a po ich przeczytaniu zastanawialem sie co Ci recenzenci brali piszac te achy i ochy, ale po ich podpieciu szczena mi opadla. Zmiana dzwieku wedlug mnie byla na poziome przejscia na nowe kolumny. Dla porownania taki Atoll IN200 to moze bylo 5% zmian w dzwieku, a kable 100% zmian. Tym bardziej jestem zaskoczony, gdyz mialem juz Telleriumy BIack II, ktore slabe nie sa, wiec nie spodziewalem sie duzych zmian, ale Grisy mnie zniszczyly tym co zaprezentowaly. Odnosnie jeszcze wzmakow to znajomy np uwaza, ze od pewnego poziomu to brzmia praktycznie tak samo i wybiera sie tylko, by pasowaly pod wzgledem uzytkowania. Na poczatku zbytnio nie chcialem w to wierzyc, ale po przygodzie z Atollem i Tucanie zaczynam myslec podobnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Albo ma bujną fantazję 😁

Prawda jest taka, ze jak nie uslyszysz to nie uwierzysz. Jakby jeszcze ze 3-4 lata temu ktos mi powiedzial, ze uslysze u siebie w domu dzwiek 3D to bym go wysmial, bo cale zycie sluchalem muzyki na zasadzie jedna linia srodek, lewo, prawo i tyle, takze o czym on w ogole pierdzieli. Dzwiek 3D jest w ogole mozliwy w domowych warunkach?   Przy obecnym moim sprzecie dzwieki potrafia grac tyl, srodek, przod. Dodatkowo w dobrze zrealizowanych utworach slysze dzwiek tworzacy dzwiek. O co chodzi w ogole z tym ostatnim? Jest uderzenie  mocne np. bebna w tle i slysze jak dochodzi do mnie dzwiek przez srodek na linii kolumn i do przodu z powolnym wyciszeniem wlaczajac w to wibracje, fakture, echa itp takze dzwiek praktycznie namacalny. Jedynie brakuje mu sily, ale to juz ponoc przy kolumnach podlogowych, lub na podlaczonym subie. 

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dedal75 napisał:

Ja nie neguje tego co napisałeś.

Chodzi mi że większość opisów jest przesadzonych i tyle 😏

Ja nie wiem co Ty słyszysz a Ty nie wiesz co słyszę ja ot cała historia . Pzdr i gratuluję dobrego dźwięku.

To prawda, ale chetnie przeczytam jak Ty odbierasz dzwiek , jak slyszysz i jaki posiadasz sprzet. Moze Twoje spostrzezenia dadza mi do myslenia i zwroce na cos uwage co wczesniej wydawalo mi sie nieistotne. Trzeba tez pamietac, ze nie kazdy jest poliglota i ciezko komus wyrazic to co czuje, slyszy, by opisac to slowami. A niektorych moze ponosic w druga strone. Zawsze trzeba podchodzic do wszystkiego z dystansem. 

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JaZz napisał:

@bebbop na czym grasz? Jak z akustyką? 

Zrodlo Chromecast Audio, Tidal, kabel cyfrowy toslink Wireworld Nova, kolumny KEF LS50, standy VAP ER-97, wzmak Hegel H80, kable glosnikowe Luna Cables Gris. Akustyka przecietna. Slychac poglos przy klaskaniu. Lewa kolumna z 0,5m od lewej sciany (okna), prawa z 4m od prawej sciany. Trzeba dobrze usiasc, by trafic w sweet spot. Kolumny odsuniete od tylnej sciany na ok. 50cm. Na podlodze dywan, za plecami na scianie takze dywan. Pokoj na poddaszu. Duzo skosow. 

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zmień na Deezer... I powiedz czy i jaką słyszysz różnice... Działa dobrze z Chromecast Audio, możesz wziąć na próbę miesiąc 

Czytalem, ze Deezer oferuje lepsza jakosc. Jakis czas temu testowalem na swoich, znanych utworach i nie uchwycilem zmian. Moze mam za slaby sprzet. Mialem tez Node 2i i nie slyszalem roznicy na Tidalu miedzy nim, a Chromecastem. Nie pamietam, czy mialem wtedy juz Grisy, czy nie. Za jakis czas postaram sie powtorzyc testy Deezer vs Tidal. 

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bebbop napisał:

To prawda, ale chetnie przeczytam jak Ty odbierasz dzwiek , jak slyszysz i jaki posiadasz sprzet. 

Generalnie albo mi się podoba albo nie , mogę się pokusić o wnikliwą analizę dźwięku podczas porównania np 2 wzmacniaczy ze sobą w domu itp. Czego mi brakuje jakie są różnice według mnie.

Ogólnie jestem średnio zadowolony z dźwięku w moim pomieszczeniu , goście twierdzą że jest bardziej niż dobrze .

Ale mi coś nie gra zresztą 6wzmacniaczy wcześnie też tak było 😁

Ale w dziedzinie niskich jest problem ,będę się starał to korygować  .

Napewno nie było by problemu jak by u mnie stały Twoje LS które nie zapuszczają się nisko .

Co do sprzętu , czy to coś da że napiszę co u mnie gra , tym bardziej że jestem w trakcie przebudowy , sprzedałem przewody oraz zestaw Atoll ST200 i AM 200se.

A gra tymczasowo  przewody

 glosnikowe pożyczone Alphard,Monster,Audionova, 

USB Wirewold ultraviolet

RCA M&B Clear 

Mini Pc beelink bt 3 pro

Nuprime Dac9 

Abrahamsen V2 up może zostanie 

BMN Berges3 .

Pzdr

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dedal75 napisał:

Generalnie albo mi się podoba albo nie , mogę się pokusić o wnikliwą analizę dźwięku podczas porównania np 2 wzmacniaczy ze sobą w domu itp. Czego mi brakuje jakie są różnice według mnie.

Ogólnie jestem średnio zadowolony z dźwięku w moim pomieszczeniu , goście twierdzą że jest bardziej niż dobrze .

Ale mi coś nie gra zresztą 6wzmacniaczy wcześnie też tak było 😁

Ale w dziedzinie niskich jest problem ,będę się starał to korygować  .

Napewno nie było by problemu jak by u mnie stały Twoje LS które nie zapuszczają się nisko .

Co do sprzętu , czy to coś da że napiszę co u mnie gra , tym bardziej że jestem w trakcie przebudowy , sprzedałem przewody oraz zestaw Atoll ST200 i AM 200se.

A gra tymczasowo  przewody

 glosnikowe pożyczone Alphard,Monster,Audionova, 

USB Wirewold ultraviolet

RCA M&B Clear 

Nuprime Dac9 

Abrahamsen V2 up może zostanie 

BMN Berges3 .

Pzdr

 

 

 

 

 

 

A w czym jest problem jesli chodzi o niskie? Ja osobiscie nigdy nie sluchalem systemow dzielonych tj. przedwzmacniacz + koncowka mocy. Zawsze wzmaki zintegrowane. Nie mam zielonego pojecia, czy jest roznica miedzy nimi, a jesli jest to jak duza. Do tego nigdy nie sluchalem wzmakow klasy A, ktore sa polecane do LS50, pomimo malo W. Podlogowek tez nigdy nie sluchalem, gdyz posiadam 2 kroliki i przerobily by je na trociny. Dlatego zawsze lubie porozmawiac, wymienic doswiadczenia, swoje spostrzezenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dedal75 napisał:

Mam problem z częstotliwością 40-50hz nakładaja się fale chyba , zresztą pomierzy się , to zobaczę o co kaman 😏.. no Dudni na sporej ilości kawałkach cholera 😁 z Tidala @marcinmarcin 😂 Pzdr

Jak dudni to odsunac kolumny od tylej sciany, a jak brak mozliwosci to pobawic sie w ustawieniach i obnizyc suwakiem niskie tony w zrodle. Kable glosnikowe, tez pozwalaja na trzymanie w ryzach wszystkich tonow, ale jesli nawet one nie pomagaja to w ostatecznosci inwestycja w pulapki bassowe.

PS. Jeszcze ewetualnie zatyczki gabkowe w bass reflex (polotwarte, zamkniete). 

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Dedal75 napisał:

cholera 😁 z Tidala

Bo ten bas jakiś taki dudniący bardziej 😝 ale i tak najlepsza robotę robi Apo 😉

U mnie też 50Hz główny mod... 

Nie ma powrotu do Tidala... Wszystko brzmi lepiej, choć apka deezera mnie wk... a

I to ciekawe bo kabli głośnikowych nie słyszę za bardzo, a tu różnica jest spora dla mnie 

35 minut temu, bebbop napisał:

Jeszcze ewetualnie zatyczki gabkowe w bass reflex (polotwarte, zamkniete). 

Nie spotkałem kolumny która by dobrze grała z zatyczką... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JaZz napisał:

Z przodu takie coś.

...

A tylnego w sumie nie widziałem.

Ale! W jakimś teście czytałem jak recenzent wsadził zatyczki w LS50 (nie pamiętam czy meta czy starsze) i już do końca testu nie wyciągnął.

Yep. LS50 graja lepsza srednica na zatyczkach, ale mniejsze dociazenie. Cos za cos. Gralem na zatyczkach z rok czasu. Ostatecznie wyciagnalem je i ucieklem od tylniej sciany z jakies 10cm i tak gra do dzis. Dlatego lubie LS50, uniwesalne kolumny. Moga grac jako monitor bliskiego pola, czy dalej od sciac + zabawa zatyczkami (sa oryginalnie polotwarte i zamkniete). 

30 minut temu, seba3002 napisał:

Audiovector qr1 i JMR Lucia maja taką samą szczelinę bas refleksu. Natomiast moje pmc bas refleksu w ogóle nie posiadają. 

Tzn z przodu sie spotkalem, ale z obu stron to nie. Lusie z tego co pamietam mialy tylko z przodu, dlatego mogly byc blisko tylniej sciany. 
 

Edytowano przez RoRo
Nie ma potrzeby cytować całego postu wraz ze zdjęciami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...