Skocz do zawartości

Monitory w przedziale 900-7700zł -> moje wrażenia z odsłuchu sześciu modeli


lpomis

Recommended Posts

To nie apteka ale jeśli miałem kolumny zaczynające prawie od 50 i było ok to coś jest na rzeczy .

Tu nie chodzi co jest lepsze a co gorsze ale o problematyczną częstotliwość . Nie znam się na akustyce 😔

Zresztą nie ukrywałem że wymiary mojego pomieszczenia,,płaskie powierzchnie i pusty sufit to porażka akustyczna ale co zrobić.

Pewnie wpadniesz to sam Ocenisz, a ja nigdy gratów swoich nie chwaliłem nie ważne co to bylo.

Ale w moim przypadku to wina pokoju.Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, seba3002 napisał:

Oczywiście były różnice, w niektórych aspektach dźwięku większe, w innych mniejsze, ale nie wyobrażam sobie, że podłączając elektronikę za taczkę mamony wskoczyłbym na zupełnie inną orbitę.

Też tak myślałem do póki sam nie podłączyłem.

Z tym że ja robiłem wieksze testy na PMC Twenty 22 i 26

 

6 godzin temu, lpomis napisał:

Chyba coś przeoczyłeś ;) PMC mają przecież bas refleks z tyłu, fabrycznie wypełniony czarną gąbką.

To nie jest bass reflex. Wylot linii transmisyjnej nie jest określany jako bass reflex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

Też tak myślałem do póki sam nie podłączyłem.

Z tym że ja robiłem wieksze testy na PMC Twenty 22 i 26

 

To nie jest bass reflex. Wylot linii transmisyjnej nie jest określany jako bass reflex.

To czym jest ten bass reflex nie nazywany bass reflex'em ponieważ pcm tak sobie wymyślił ?

Edytowano przez shureido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Też tak myślałem do póki sam nie podłączyłem.

No dobra, z tym że to co dla jednego będzie wejściem ileś tam poziomów wyżej, dla kogoś innego będzie subtelną zmianą. Drugą kwestią jest też to czy za ten "gigantyczny" przeskok, jesteśmy skłonni zapłacić tę taczkę kasy. 

 

32 minuty temu, shureido napisał:

To czym jest ten bass reflex nie nazywany bass reflex'em ponieważ pcm tak sabie wymyślił ?

Tak jak wspomniał Piotr, kolumny PMC zamiast bas refleksu mają linię transmisyjną. Jeżeli masz czas i ochotę, możesz poczytać o tym na stronie audio.com.pl. Ja niewiele z tego zrozumiałem 😉.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, seba3002 napisał:

No dobra, z tym że to co dla jednego będzie wejściem ileś tam poziomów wyżej, dla kogoś innego będzie subtelną zmianą. Drugą kwestią jest też to czy za ten "gigantyczny" przeskok, jesteśmy skłonni zapłacić tę taczkę kasy. 

 

Tak jak wspomniał Piotr, kolumny PMC zamiast bas refleksu mają linię transmisyjną. Jeżeli masz czas i ochotę, możesz poczytać o tym na stronie audio.com.pl. Ja niewiele z tego zrozumiałem 😉.

Akurat tak się składa, że czytałem i zrozumiałem wiele lat temu co to jest linia transmisyjna przed kupnem FB1i 😊 

A z Piotrem zgadzam się w kwestii teamatu wzmacniaczy, bazując na własnych doświadczeniach a nie z pozycji "wydaje mi się" 😜

 

 

Edytowano przez shureido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Też tak myślałem do póki sam nie podłączyłem.

Z tym że ja robiłem wieksze testy na PMC Twenty 22 i 26

Piotrze możesz napisać jakie wzmacniacze użyłeś do testu. Wydaje mi się że u Ciebie jest troszkę inna sytuacja jak u większości forumowiczów. Ty bierzesz sprzęt z półki i go testujesz my niestety nie mamy takiej możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio już tak jest, że jeden powie, iż nie słyszy różnic między Haiku Audio Sol 2, Cyrusem 8.2 a NADem C356 (albo są tak małe, że pomijalne) za to zmiana kabli to drastyczne zmiany w barwie, scenie, jakości niskich tonów itd. Tak samo można powiedzieć, że różnice między Dynaudio Emit a Excite/Evoke/Contour/Confidence czy dajmy  przetwornikami dCS czy Topping są tak małe, że nie warto dopłacać taczki pieniędzy. W końcu kto komu zabroni mieć własne zdanie w tym jakże subiektywnym hobby ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, shureido napisał:

A z Piotrem zgadzam się w kwestii teamatu wzmacniaczy, bazując na własnych doświadczeniach a nie z pozycji "wydaje mi się" 😜

 

A własne doświadczenie to nie jest "wydaje mi się? 

2 minuty temu, shureido napisał:

Jakie wzmacniacze porównywałeś ?

Marantz ki pearl lite, Cyrus one, smsl q5 pro, Creek evo 50, marantz pm 6006. Jak rozumiem "za tanio"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kaczadupa napisał:

W audio już tak jest, że jeden powie, iż nie słyszy różnic między Haiku Audio Sol 2, Cyrusem 8.2 a NADem C356 (albo są tak małe, że pomijalne) za to zmiana kabli to drastyczne zmiany w barwie, scenie, jakości niskich tonów itd. Tak samo można powiedzieć, że różnice między Dynaudio Emit a Excite/Evoke/Contour/Confidence czy dajmy  przetwornikami dCS czy Topping są tak małe, że nie warto dopłacać taczki pieniędzy. W końcu kto komu zabroni mieć własne zdanie w tym jakże subiektywnym hobby ;)

O. I to jest bardzo słuszna uwaga. Kolego @shureido, ja nie twierdzę, że nie ma roznicy pomiędzy wzmacniaczem za 500 zł, 5000 zł i 50000 zł.  Są.  Ale czy ktoś jest skłonny zapłacić te pieniądze za różnice, które często dla przeciętnego słuchacza są subtelne, to jest kwestia indywidualna a często jest to też kwestia grubości portfela. Mnie jedynie bawią trochę barwne opisy jak to po zmianie kabli czy wzmacniacza, system wskoczył 10 poziomów wyżej. Czym jest te 10 poziomów? Wokale brzmią realniej? Instrumenty mają barwę zbliżoną do tej z "prawdziwego świata", scena jest lepiej uporządkowana, pojawia lepsza się głębia i przestrzeń? Zapewne. Ale nie dla każdego taki przeskok będzie warty wydawania kolejnej góry pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 ale w w segmencie do 4tys już znajdziesz różnice w graniu wzmacniaczy zależności od firmy.

Ale styl grania często traktowany jest jak wyższy poziom bo akurat forma przekazu danego wzmacniacza nam podpasowala .Ja tak zauważyłem .

Kiedyś jak zbierałem się za kupno Creeka a50 to myślałem że Boga za nogi złapie , więc czy za tanio 🤔, dla niektórych nie 😉 . Pzdr 

Dobra ale tu nie o tym. Zapomniałem pogratulować Koledze @lpomis

Fajnego testu 👍

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dedal75 napisał:

@seba3002 ale w w segmencie do 4tys już znajdziesz różnice w graniu wzmacniaczy zależności od firmy.

Kiedyś jak zbierałem się za kupno Creeka a50 to myślałem że Boga za nogi złapie , więc czy za tanio 🤔

Ale ja napisałem, że są różnice w graniu. Wspomniany przeze mnie creek, grał dużo jaśniejszą górą niż Cyrus. Marantz ki pearl lite lepiej kontroluje bas niż Cyrus. Z tym, że nie uważam tych zmian jako przeskok na kolejny poziom a jedynie jako zmianę brzmienia. Mi akurat bardziej odpowiada marantz, ale np kolega @marcinmarcin, zmienił droższego atolla na tańszego Cyrusa, bo granie tego drugiego bardziej mu odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z Tobą .

Ale różnice na + czy granie które nam bardziej pasuje ?

Jak to ludzie oceniają , czy jak jest czegoś więcej to wyższy poziom grania czy wystarczy że inaczej jakiś aspekt brzmienia jest przedstawiany .

Nie wiem czy dobrze mnie rozumiesz ? Nie wiem jak to inaczej ująć 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, seba3002 napisał:

O. I to jest bardzo słuszna uwaga. Kolego @shureido, ja nie twierdzę, że nie ma roznicy pomiędzy wzmacniaczem za 500 zł, 5000 zł i 50000 zł.  Są.  Ale czy ktoś jest skłonny zapłacić te pieniądze za różnice, które często dla przeciętnego słuchacza są subtelne, to jest kwestia indywidualna a często jest to też kwestia grubości portfela. Mnie jedynie bawią trochę barwne opisy jak to po zmianie kabli czy wzmacniacza, system wskoczył 10 poziomów wyżej. Czym jest te 10 poziomów? Wokale brzmią realniej? Instrumenty mają barwę zbliżoną do tej z "prawdziwego świata", scena jest lepiej uporządkowana, pojawia lepsza się głębia i przestrzeń? Zapewne. Ale nie dla każdego taki przeskok będzie warty wydawania kolejnej góry pieniędzy.

Kolego @seba3002 , po rozwinięciu tematu, zgadzam się 100% z Kolegą 😊👍

Edytowano przez shureido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal75 napisał:

Jak to ludzie oceniają 

No właśnie ja też nie wiem jak oceniają to inni. Mi w dynaudio nie do końca pasował rozlazły bas. Marantz go troszkę uspokoił. 

Ale znowu porównując bas np w PMC DB1 i excite-ach x18 głuchy by nie usłyszał, że jest on zupełnie inny. Który jest bliżej "prawdy"? Ja tego nie wiem. Wiem natomiast, że w niektórych gatunkach bardziej "leży" mi ten z dynaudio, w innych natomiast ten z pmc. I nie sądzę (może się oczywiście mylę) że jakąkolwiek "elektrownią" dałoby się "wyprostować" jedne i drugie paczki tak, żeby wszystko zagrały mi tak jak lubię 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, seba3002 napisał:

 @shureido. Czym jest te 10 poziomów? Wokale brzmią realniej? Instrumenty mają barwę zbliżoną do tej z "prawdziwego świata", scena jest lepiej uporządkowana, pojawia lepsza się głębia i przestrzeń? Zapewne.

Ale nie często to idzie w parze  , że wszystko się poprawia , czasem i coś kosztem innego więc 🍺 też bym poszczególne cechy do kupy wziął i złożył w jeden sprzęt 😉. Pzdr 

Kiedyś tak miałem że zamieniłem wzmacniacz w systemie zamiast CA651a na Advance Acoustic Xi75 i zmieniło się wszystko , słuchałem muzuki z przyjemnością.

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

, ale np kolega @marcinmarcin, zmienił droższego atolla na tańszego Cyrusa, bo granie tego drugiego bardziej mu odpowiada

Zgadza się. Obiektywnie patrząc z tymi konkretnymi kolumnami, wskoczyło granie na troszkę wyższy poziom. Ostatnio słuchałem Dynaudio Evoke podstawki z Teac 301 za 1/4 ceny kolumn. Fajne granie. Spodobały mi się te Dynaudio i to bardzo... Zawsze kolumny tej firmy grały dla mnie zbyt delikatnie, tu był fajny pazur. Obstawiam że te wyższe Teac mogą naprawdę namieszać. Muszę kiedyś posłuchać 501, albo tego dzielonego, choć dla mnie osobiście to już za duża kasa... 

Z rzeczy które najbardziej wplynely na mój odbiór muzyki w kolejnosci:

Kolumny

DSP 

Zrodlo (PC i Chromecast Audio grają dla mnie tak samo ale już np Tidal /Spotify/Deezer słyszę  różnice)

Wzmacniacz/dac

Interkonekty

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcinmarcin napisał:

 Ostatnio słuchałem Dynaudio Evoke podstawki z Teac 301 za 1/4 ceny kolumn. Fajne granie. Spodobały mi się te Dynaudio i to bardzo... Zawsze kolumny tej firmy grały dla mnie zbyt delikatnie, tu był fajny pazur. 

@marcinmarcin a słuchałeś poprzednika evoke, excite x18? Wg mnie już ten model gra dość "żywym" i radosnym dźwiękiem. Być może to taki ukłon dynaudio w stronę młodszego słuchacza 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

Chyba starszego. Z wiekiem, na skutek ubytku słuchu, coraz bardziej łakniemy kolumn z większą ilością wysokich tonów.

Czy ja wiem. Ostatnio porównywałem dynaudio i pmc z moim szwagrem, który jest "pod szesciesiątkę" i jemu jednak spokojniejsze i delikatniejsze na górze granie Dynaudio, bardziej odpowiadało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, seba3002 napisał:

@marcinmarcin a słuchałeś poprzednika evoke, excite x18? Wg mnie już ten model gra dość "żywym" i radosnym dźwiękiem. Być może to taki ukłon dynaudio w stronę młodszego słuchacza 🙂

Ja już taki młody nie jestem 😉 słyszę do jakiś 14 - 15kHz tylko... ale zauważyłem że coraz bardziej mi się podobają łagodniejsze kolumny. Inna sprawa że to chyba dźwięk z Tidal mnie męczył przy dłuższym słuchaniu... Teraz z Deezerem ten efekt zniknął. A te Evoke grają tak akurat 👍 ale Quadrali na razie nie chce zmieniać 🙂

Natomiast chcialbym jeszcze kiedyś teac 501 pożyczyć do siebie i posłuchać 

Co do pytania - niestety nie pamiętam modeli. Najwięcej podłogowych jak szukałem do siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...