Skocz do zawartości

Monitory w przedziale 900-7700zł -> moje wrażenia z odsłuchu sześciu modeli


lpomis

Recommended Posts

Niestety, bowersów nie znam. Żadnych. Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda sytuacja z basem w tych monitorach. Ale jeśli budżet pozwala to może warto też zwrócić uwagę na inne, testowane przez kolegów monitory - Audio physic classic 3. W wymienionych przez Ciebie gatunkach wg mnie sprawdzą się lepiej niż JMR. Zresztą wydaje mi się, że focale w rocku czy metalu też powinny wypaść całkiem dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maxredaktor napisał:

@RemikS, przy 20 metrach możesz też pomyśleć o podłogówkach, chyba że wolisz po prostu monitory.

Wolę monitory. W B&W 601 s2 problem jest taki że w bardziej ostrej muzyce środek pasma i góra robią się zbyt natarczywe zlewają się ze sobą. W muzyce spokojnej jest przyjemnie dobre rozlokowanie instrumentów wokale też są dobre.. Szukam czegoś z dobrą szczegółowością i basem który ma być tam gdzie powinien nie dominując jak również nie być przykryty innym pasmem. Wiem złotego środka brak tym batdziej że  to musi być głośnik z otworem  z przodu. 

Coraz bliżej mi do decyzji Focal Aria 906 . JMR mnie kusi lecz nadał nie mam porównania dołu do B&W. A niestety w Krakowie nie ma żaden salon na stanie JMR

Być może zbliżonym graniem szukam do grania słuchawek sennheiser hd660s

 

Edytowano przez RemikS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RemikS napisał:

Wolę monitory. W B&W 601 s2

Miałem je kiedyś :) ale chyba w wersji s1 z tego co pamiętam. Miło wspominam. U mnie w 17m2 dużo lepiej się sprawdzają podłogówki jednak, aczkolwiek koryguje bas DSP. (choć zawsze miałem gdzieś dudnienia - jak nie na pierwszym modzie 53Hz to monitory się odzywały wyżej albo przy 67 albo 80 z haczykiem - tam mam mody wynikające z wielkości i kształtu pomieszenia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Miałem je kiedyś :) ale chyba w wersji s1 z tego co pamiętam. Miło wspominam. U mnie w 17m2 dużo lepiej się sprawdzają podłogówki jednak, aczkolwiek koryguje bas DSP. (choć zawsze miałem gdzieś dudnienia - jak nie na pierwszym modzie 53Hz to monitory się odzywały wyżej albo przy 67 albo 80 z haczykiem - tam mam mody wynikające z wielkości i kształtu pomieszenia)

To nie są złe monitory B&W kiedy je kupowałem 20 lat temu wygrały z trzema innymi do danej ceny. Faktycznie w muzyce spokojnej są naprawdę dobre nic nie męczy grają naprawdę że chce się słuchać ale już w ostrej drażnią i to szybko czuć że czegoś brak a znów czegoś zaduzo. Kiedyś aż tak nie przywiązywem do tego wagi być może te 20 lat robi różnicę. Inne pomieszczenie inny sprzęt bo wówczas Onkyo. Teraz inne ustawienie ale zawsze pamiętam iż te monitory nie zagrały dobrze z ostrą muzyką gobił się i to męczy 

@lpomis nie wiem czy poruszysz ten temat ale testowałeś JMR na audiolab 6000 który brzmieniowo nie różni się od 8200 czy 8300 porównując tylko kwestią grzania się sprzętu jak jest z tym dolnym rejestrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Focale Arie 906 i porównywałem z B&W 685 S2 mojego brata. W skrócie bas lepszy z B&W, średnica obie kolumny mają wycofaną tu remis, wysokie tony remis, stereofonia lepsza w B&W, jednak Focal graj jak naprawdę duża kolumna. Być może Focale wypadły gorzej ze względu na mały pokój 10m2. Obie kolumny grają po jasnej stronie z mocną górą. 

Jeśli w Bowersach srodek i góra Cię męczą to zmiana na Arie według mnie jest bez sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, soberowy napisał:

Jeśli w Bowersach srodek i góra Cię męczą to zmiana na Arie według mnie jest bez sensu. 

601 u mnie miały całkiem ładną średnicę i nie miały tak szeleszczącej góry jak nowsze BW. Mialem je po którychś Monitor Audio i to było uspokojenie po jazgotajacych MA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soberowy napisał:

Może wzmacniacz, kable i akustyka też tu zrobiły swoje. 601 S2 nie słuchałem, odniosłem się do porównania 685 s2 do Aria 906.

Do tego się właśnie odniosłem 👍 601 są raczej spokojniejsze niż kolejne monitory BW, więc tym bardziej przejście na Arie może robić różnice 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, soberowy napisał:

Posiadałem Focale Arie 906 i porównywałem z B&W 685 S2 mojego brata. W skrócie bas lepszy z B&W, średnica obie kolumny mają wycofaną tu remis, wysokie tony remis, stereofonia lepsza w B&W, jednak Focal graj jak naprawdę duża kolumna. Być może Focale wypadły gorzej ze względu na mały pokój 10m2. Obie kolumny grają po jasnej stronie z mocną górą. 

 

U mnie kolumny B&W 685 właśnie przez zbyt wyraźną, natarczywą średnicę zostały sprzedane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 10.10.2021 o 09:26, soberowy napisał:

Jeśli w Bowersach srodek i góra Cię męczą to zmiana na Arie według mnie jest bez sensu. 

Dużo zależy, z którym modelem B&W porównujemy Arie. Koledzy wspomnieli już 601 i 685, a ja z kolei miałem do czynienia z 606 S2. Piękne monitory, ale z Rotelem mnie męczyły (z moim poprzednim NAD-em by się lepiej zgrały). Arie 906 są spokojniejsze, przyjemniej się słucha muzyki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...