Skocz do zawartości

Yamaha as701 plus jakie Dali?


michal40

Recommended Posts

Cześć

Jestem temacie zmiany Dali Oberon 3 na podłogówki. Grają z Yamaha as701, obecne brzmienie Dali podoba mi się bo góra jest dość napowietrzona i słyszę detale. Obawiam się ze średnica jest wycofana, ale jestem w stanie się z tym pogodzić.

Pokój  długość 5m, szerokość 3m, kolumny na dłuższym boku , ok 2,5 metra od siebie i tyle samo do mnie na kanapie.

Waham się miedzy:

Zensor 5 / Oberon 5

Zensor 7 / Oberon 7

Pytanie którą opcję polecacie, w podłogówce zależy mi żeby bas schodził ale żeby to nie buczało.

Obawiam się ze Oberon 7 będzie zbyt dużą kolumną na 15m, szczególnie z bass reflex tylnym więc raczej odpada. Zastanawiam się czy Oberon 5 nie będzie „złotym środkiem”, bo ma ponoć mocniejszy bas niż Zensor, ale z drugiej strony do BR również tylni.

Proszę o poradę, bo każda z 3 par kolumn podłogowych którymi chciałem zastąpić Oberony3 gra od nich gorzej (oprócz zejścia;) no i mam już dość :/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal40 Widzę, że dalej szukasz swojego brzmienia bo już nie wiem który to już Twój temat ale ok. Czemu ten BR nie może być z tyłu, przecież tyle razy już był wałkowany ten temat i dalej to samo?

Ja bym nie zmieniał na podłogówki, a z kolumn podstawkowych z dobrym basem i średnicą warto posłuchać tego:

https://ministerstwodzwieku.pl/dynaudio-emit-m20-salon-warszawa-al-krakowska-223-tel-606-553-190.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2021 o 09:10, michal40 napisał:

Zastanawiam się czy Oberon 5 nie będzie „złotym środkiem”

W cenie tych Oberonów masz Heco Revolution 3. Polecam posłuchać. Brzmienie lepsze niż wskazuje na to cena (a zastosowana technika głośnikowa z podłogówek dwa razy droższych od Oberonów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seba3002 napisał:

0berony 3 osobiście uważam za słabszą kolumnę niż zensor. O ile w tych drugich może nie było nazbyt dużo basu to w oberonach naprawiono to z nawiązką i ten bas się delikatnie rozlewa.

w stos do zensor 3, oberon 3 ma choc jakis bas. albo mialem dziwny egzemplarz, ale nie wytrzymalem z nim dluzej niz tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2021 o 07:19, S4Home napisał:

Bo Zensor 3 , Oberon 3 to kolumna dobra. A Revolution 3 to kolumna znakomita w swoim budżecie. Gra zdecydowanie mocniejszym, bardziej kontrolowanym i zmiennym basem, góra jest bardziej rozdzielcza a środek czysty. Czy któreś pasmo pominąłem?

 

Piotr

 

są roznice w jakosci w porownaniu ze starszym modelem celan gt , i czy gt wciaz lepsze niz Zensor i oberon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...