Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 50m2


Rafał Stańczyk

Recommended Posts

Nie musisz wydawać pieniędzy na używany zestaw możesz kupić nowy tyle że jakościowo wyjdzie gorzej. Masz 3k zastanów się sam wzmacniacz, kolumny, gramofon i akcesoria, plus jeszcze streamer do Spotify no i kable. Co nie znaczy że się nie uda 😉 zapewne narazie z czegoś musisz zrezygnować i kupić w późniejszym terminie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakreśliłem obrazowo jak wygląda sytuacja u ciebie ze względu na gabaryty pomieszczenia potrzebujesz mocnego wzmacniacza/amplitunera + kolumn o wysokiej efektywności żeby to wszystko zagrało 🙂 

Jutro przyjdzie branża na pewno padną propozycje różnych zestawów. 

Pozdrawiam Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz strikte 3K to faktyczine uzywany zestaw. Napisz do mnie to pomoge Ci coś dobrac i wybrać sprawdzonego. Jeśli nowy to możemy w dobrej cenie zaoferować ci Yamahe RN 803 + Aurora 1000. Nic sensownego tańszego do takiego pomieszczenia i oczekiwań raczej nie znajdziesz.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna alternatywa: NAD C316Bee. Goły wzmacniacz, ale zagra dużo lepiej niż amplituner. (Funkcje sieciowe, DAC i przedzwmacniacz gramofonowy możesz dołożyć w dalszej kolejności) Aurory 700 napędzi spokojnie do 1000 już bym patrzył raczej na NAD 325BEE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a jest standardem często polecanym co nie znaczy że wybieranym  
Co ostatecznie wybrałeś?
Na razie na przeczekanie chcę kupić kolumny Elac FS 67.2 bo bardzo odpowiada mi ich dźwięk (mam stare Elacki 105 ) i chyba nada 326 lub 356 może wypożyczę je i porównam. Myślisz, że 326 wystarczy?
A gdzieś kątem oka będę obserwował rynek i dozbieram więcej kasy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Elac bs123 teraz ciułam na coś z JET wysokotonowym, powiem że dźwięk Elac'a jest świetny 👍 czy Nad 326 wystarczy tego nie wiem słuchałem go może raz i to dawno z kolumnami Tonsil szału nie było. Wydajniejszy wzmacniacz zawsze wyjdzie na plus 😉 mowa o 356.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Chlopaki (zakladam ze lwia czesc to mężczyźni,  jezeli jest inaczej prosze Panie o wybaczenie), zalozylem watek by dostac jakies informacje i mozliwe konfiguracje. Pewnie wiecie, ze nie mozna byc ekspertem w kazdej dziedzinie, zakladam, ze Wy jestescie, bo jest to Wasza pasja lub metoda zarobkowa. Technologia pedzi na leb na szyje w aktualnych czasach. Prosze o opinie  na temat

https://m.euro.com.pl/zestawy-audio-hifi/yamaha-r-n303d-czarny-pure-acoustic-nova-8-czarny.bhtml

https://m.euro.com.pl/zestawy-audio-hifi/yamaha-musiccast-r-n303d-czarny-indiana-line-nota-550-x-orzech.bhtml

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest beznadziejne. Jest ok.

Elac FS 67.2 to kolumny jeszcze sprzed czasu dużych podwyżek. Teraz takie kolumny kosztują dużo więcej.

326 wystarczy do ich wysterowania ale to kolumny które mogą zagrać lepiej.

Poluj na używanego 356.

Piotr

10 godzin temu, Rafał Stańczyk napisał:

RN 303 to słaby amplituner pod kątem dźwiękowym. Ale do Nota 550x do nich pasuje. Nova 8 jest do niego za duża.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem w sklepie po przwod hdmi, i przy okazji zapytalem o zestawy stereo, sklep jakiejs malo dla mnie znanej sieciowki, zapytalem o zestaw wzmacniacz plus kolumny stereo , bo o takim myslalem. Zaangażowany sprzedawca, stwierdzil ze takich zestawow nie posiadaja i zaczal mnie przekonywac do kolumn aktywnych. Oczywiście caly zestaw przygotowanych argumentów, od dopasowania wzmacniacza do kolumn, mniej kabli mniej o jedno urządzenie itp..a ja nie mialem argumentów.  Co sadzicie o kolumnach aktywnych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial tylko kruger matz ze dwa lub 3 modele. Chciałbym  kupic zestaw nowy, taki plug and play. Koncepcja mi sie spodobala. Dwie kolumny i finito, ale im wiecej czytam i sie szkole tym jestem glupszy w tej kwestii. Szczególnie w momentach gdy bardziej zaawansowani forumowicze uzywaja skrótów znanych tylko sobie 🙂. Czytam ale nie rozumiem. Lubie kupowac w rtv euro i tam glownie szukam inspiracji. Moze drodzy forumowicze podpowiecie mi taki gotowy zestaw? Zycie moje bedzie łatwiejsze 🙂. Dzięki i owocnego wieczoru życzę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...