Skocz do zawartości

Jakie nowe lampy do magnat mr 780 ?


Luc Adams

Recommended Posts

Z tego co kojarzę z wątku o Magnacie MR 780 to tylko ja i [mention=47597]klavikort[/mention] zmienialiśmy lampy. Dużo osób pyta, interesuje się, ale jakoś nikt nie podejmuje się tego. A wymiana jest banalna. Może nie aż tak jak w klasycznym wzmacniaczu lampowym gdzie masz wszystko na wierzchu i w minutę robisz podmianę. W mr 780 trzeba odkręcić kilka śrubek. Ja zleciłem to facetowi w serwisie, zrobił to w 15 minut, trzeba wiedzieć gdzie odkręcić, co kliknąć żeby czegoś nie ułamać.

Z nowych lamp, a o takie pytasz to w zasadzie nie ma zbyt dużego wyboru. Są dobre Psvane Treasure ll i Genalex Gold Lion. Resztę odpuść. Kupowałem w Premiumsound.pl Nowe Mullardy to fabryka w Rosji, nie mylić z oryginalnymi z Anglii z epoki. To już nie to samo.

Ja kupiłem Psvane a Klavikort kupił brandowany Philips/Mullard i potem Mullard. W wątku o Magnacie opisywalismy jak to gra. Ja już nie mam Magnata,ale teraz chyba wszedłbym w jakieś z epoki. Na Twoje kłopoty z górą dobrze powinien poradzić sobie Mullard. Za mniej niż 200 zł na ebay kupisz Mullard Ecc81 w wersji NOS czyli nie używane, leżaki magazynowe z lat 70tych czy jeszcze starszych.

 Proponuję coś takiego.

 https://www.ebay.co.uk/itm/310219485090

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Z tego co kojarzę z wątku o Magnacie MR 780 to tylko ja i [mention=47597]klavikort[/mention] zmienialiśmy lampy. Dużo osób pyta, interesuje się, ale jakoś nikt nie podejmuje się tego. A wymiana jest banalna. Może nie aż tak jak w klasycznym wzmacniaczu lampowym gdzie masz wszystko na wierzchu i w minutę robisz podmianę. W mr 780 trzeba odkręcić kilka śrubek. Ja zleciłem to facetowi w serwisie, zrobił to w 15 minut, trzeba wiedzieć gdzie odkręcić, co kliknąć żeby czegoś nie ułamać.

Z nowych lamp, a o takie pytasz to w zasadzie nie ma zbyt dużego wyboru. Są dobre Psvane Treasure ll i Genalex Gold Lion. Resztę odpuść. Kupowałem w Premiumsound.pl Nowe Mullardy to fabryka w Rosji, nie mylić z oryginalnymi z Anglii z epoki. To już nie to samo.

Ja kupiłem Psvane a Klavikort kupił brandowany Philips/Mullard i potem Mullard. W wątku o Magnacie opisywalismy jak to gra. Ja już nie mam Magnata,ale teraz chyba wszedłbym w jakieś z epoki. Na Twoje kłopoty z górą dobrze powinien poradzić sobie Mullard. Za mniej niż 200 zł na ebay kupisz Mullard Ecc81 w wersji NOS czyli nie używane, leżaki magazynowe z lat 70tych czy jeszcze starszych.

 Proponuję coś takiego.

https://www.ebay.co.uk/itm/310219485090

 

 

 

 

 

 

Dzięki za odpowiedz, zamowilem juz psvane wiec moze kiedys jezeli bede tyle lat trzymal tego magnata.

Co do wymiany lamp czy poza odkręcaniem śrubek obudowy coś muszę wiedziec przy wymianie tych lamp ? ponieważ będę robił to sam a nigdy lamp nie wymieniałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno obudowa i z tego co widziałem to facet od spodu coś odkręcał i wtedy przedni panel odszedł od reszty. Stałem kilka metrów od niego więc nie widziałem dokładnie. Dałem bodajże 30zl i oddałem wzmacniacz facetowi który codziennie rozbiera sprzęt i nie musi się domyślać. Klavikort natomiast ściągał gałki z panelu przedniego i odkręcał wszystkie śruby z przodu. No i ruszał te zalakowane śruby trzymające klatkę lamp.
Polecam odżałować te kilka złotówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wito76 napisał:

Na pewno obudowa i z tego co widziałem to facet od spodu coś odkręcał i wtedy przedni panel odszedł od reszty. Stałem kilka metrów od niego więc nie widziałem dokładnie. Dałem bodajże 30zl i oddałem wzmacniacz facetowi który codziennie rozbiera sprzęt i nie musi się domyślać. Klavikort natomiast ściągał gałki z panelu przedniego i odkręcał wszystkie śruby z przodu. No i ruszał te zalakowane śruby trzymające klatkę lamp.
Polecam odżałować te kilka złotówek.

Dzięki za info sprobuję sam zdjac obudowę i zobaczę co i jak, jezeli mnie to przerosnie to oddam komus chociaz mysle ze dam rade nie takie rzeczy sie robiło :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo jeny, no pewno że dasz radę. Ja akurat przypadkowo zgadałem się z gościem z serwisu, cena przystępna była, 15 minut i z głowy. Gdybym sam się za to wziął to na podstawie ówczesnych opisów Klavikorta pewnie też bym ściągał wszystkie gałki, odkręcał 12 śrubek od frontu i godzinę się stresował. Teraz już nie mam Magnata, ale mam czyste sumienie, że nie zrobiłem tego po partyzancku, z fuszerką jakąś i bez obaw wystawiłem do sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dotarły lampy więc może wieczorem zrobię podmiankę jak znajdę czas i będę miał ochotę się pobawić

18 minut temu, Wito76 napisał:

Łoo jeny, no pewno że dasz radę. Ja akurat przypadkowo zgadałem się z gościem z serwisu, cena przystępna była, 15 minut i z głowy. Gdybym sam się za to wziął to na podstawie ówczesnych opisów Klavikorta pewnie też bym ściągał wszystkie gałki, odkręcał 12 śrubek od frontu i godzinę się stresował. Teraz już nie mam Magnata, ale mam czyste sumienie, że nie zrobiłem tego po partyzancku, z fuszerką jakąś i bez obaw wystawiłem do sprzedaży.

Tak z ciekawosci zmiana magnata na co ? i dlaczego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o Magnacie wszystko jest. Tzn moja korespondencja z Niemcami. Poszukaj, nie chce mi się szukać lub raczej nie mam teraz czasu. W pracy jestem.

 

 Nie kumam. Pytasz o lampy, zakładasz wątek po czym oznajmiasz że już kupiłeś .

Psvane to przede wszystkim bardzo duża poprawa w średnicy, wokale, detaliczność no i dużo lepsza kontrola basu i jego barwy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wito76 napisał:

W wątku o Magnacie wszystko jest. Tzn moja korespondencja z Niemcami. Poszukaj, nie chce mi się szukać lub raczej nie mam teraz czasu. W pracy jestem.

 

 Nie kumam. Pytasz o lampy, zakładasz wątek po czym oznajmiasz że już kupiłeś .

Psvane to przede wszystkim bardzo duża poprawa w średnicy, wokale, detaliczność no i dużo lepsza kontrola basu i jego barwy.

 

 

Dzięki za pomoc, lampy wczoraj dotarły i wieczorem je zamontowałem. Rzeczywiście troszkę rozkręcania było ponieważ trzeba zdjąć cały przedni panel aby usunąć pokrywę na lampy. Dla kogoś kto cokolwiek ogarnia myślę że nie jest to wielka robota jednak dla laika może to być za dużo zabawy. Mi zajęło to jakieś pół godziny. Piszę to dla kolejnych chętnych do wymiany. Lampy dość mocno siedzą więc trzeba z wyczuciem je wyjąć. Aby zdjąć panel przedni trzeba rozkręcić wzmaka od dołu, góry i na bokach a następnie odpiąć kilka kabli z płyty głównej. Później wystarczy odkręcić dwie śruby pokrywy do lamp i już mamy do nich dostęp. Po wymianie lamp należy uważnie tą pokrywę założyć ponieważ są tam złącza do oświetlenia lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dominik Poślednik napisał:

Jakie wrażenia dźwiękowe po wymianie lamp na Psvane. 

Wydaje mi się że na starcie bas jest cięższy niż był i lepsza rozdzielczość dzwięków. Wczoraj wieczorem nie zdążyłem już za dużo posłuchać więc ciężko coś wiecej powiedzieć. Niestety dalej góra jest bardzo schowana ale mam nadzieję że troche kable pomogą które dzisiaj dotrą do mnie. Będę informował co i jak. Ogólnie ciężko opisywać wrażenia ponieważ zmieniam 3 rzeczy naraz czyli kolumny, lampy i dzisiaj kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 8 months later...
3 godziny temu, ROBIXXX napisał:

Mam emotiva ta1 ale jest słabo pisze o tym w wątku sub do stereo 

Zgubiłem się trochę. Masz emotiva i MR780 ? JEśli tak to który wg ciebie fajniej gra. Akurat mam kolegę z pracy co ma Emotiva i chce zrobić krok w bok, coby nie wydać za dużo pieniędzy, ale coś zmienić w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Zgubiłem się trochę. Masz emotiva i MR780 ? JEśli tak to który wg ciebie fajniej gra. Akurat mam kolegę z pracy co ma Emotiva i chce zrobić krok w bok, coby nie wydać za dużo pieniędzy, ale coś zmienić w brzmieniu.

Dziś kupiłem pionier A 50 da s bije na głowę magnata, dźwięk 🔊 dla mnie idealny i super ze cicho można słuchać i z pięknym basem który lubię teraz moje Ma100 Bronze wreszcie oddychają 😉😉😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...