Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 + kolumny podstawkowe


MichalN

Recommended Posts

Witajcie,

Posiadam amplituner Yamaha R-N602 z kolumnami podstawkowymi Polk Audio TSx 110B. Sprzęt gra w pomieszczeniu o łącznym metrażu ok. 24m2 (pokój z aneksem kuchennym). Poniżej schemat pomieszczenia i ustawienie sprzętu. Generalnie z jakości dźwięku jestem zadowolony, brakuje mi tylko trochę niskich tonów, bas mógłby być głębszy. Słucham głównie rocka, ale też spokojniejszych klimatów, czasem jakiś lekki jazz.

Od razu nadmienię, że nie wchodzi w grę wymiana kolumn na podłogowe, muszą być podstawkowe w kilku względów... Do tego nie mam też miejsca na suba.

Czy możecie polecić jakieś kolumny podstawkowe które zagrałyby głębiej niż moje Polki? Czy np. zmiana na Dali Zensor 3 (mogę teraz kupić w przyzwoitej cenie) cokolwiek pomoże i ma sens? Budżet na inne kolumny jaki mógłbym przeznaczyć to powiedzmy kwota 1500zł. Używki biorę pod uwagę.

Mam trochę obawy, że ograniczeniem nie są moje kolumny lecz ampli. Pożyczałem od znajomego stary wzmacniacz Denon (modelu nie pamiętam) i różnica była znacząca. Polki grały zdecydowanie mocniej. 

Wolałbym nie zmieniać Yamahy na wzmacniacz, po to ją kupiłem żeby mieć sprzęt typu all-in-one. Proszę o poradę czy wymiana kolumn na inne w takim budżecie może przynieść zauważalną zmianę?

pozdrawiam
Michal

   fe8ff2dca87238cfda18d129a055014e.png

Edytowano przez MichalN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MichalN napisał:

Czy możecie polecić jakieś kolumny podstawkowe które zagrałyby głębiej niż moje Polki? Czy np. zmiana na Dali Zensor 3 (mogę teraz kupić w przyzwoitej cenie) cokolwiek pomoże i ma sens? Budżet na inne kolumny jaki mógłbym przeznaczyć to powiedzmy kwota 1500zł. Używki biorę pod uwagę.

Pożycz te Dali jak masz możliwość i sprawdź jak u Ciebie zagrają w systemie. Jeśli coś innego to naturalną kolej rzeczy będą kolumny Polk Audio S20E i basu nie powinno brakować. Napisz o wyceny do kilku sklepów, a przedtem wypożycz do odsłuchu w domu.

18 godzin temu, MichalN napisał:

Mam trochę obawy, że ograniczeniem nie są moje kolumny lecz ampli. Pożyczałem od znajomego stary wzmacniacz Denon (modelu nie pamiętam) i różnica była znacząca. Polki grały zdecydowanie mocniej. 

Podłączając wydajniejszy wzmacniacz, każde kolumny pokażą wyższą jakość brzmienia!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za sugestie. Zaintrygowaliście mnie monitorami Polk Audio S20e. Jestem generalnie zadowolony z jakości dźwięku swoich TSx 110B, więc może taka zmiana ma sens, jeśli w S20e będzie więcej basu.

Niestety nie mam możliwości wypożyczyć Dali, zakup byłby w ciemno, dlatego zapytałem tutaj czy zmiana coś poprawi. Te monitory są chyba dość chodliwe więc byłem skłonny podjąć ryzyko i w razie czego odsprzedać.

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MichalN napisał:

Niestety nie mam możliwości wypożyczyć Dali, zakup byłby w ciemno, dlatego zapytałem tutaj czy zmiana coś poprawi. Te monitory są chyba dość chodliwe więc byłem skłonny podjąć ryzyko i w razie czego odsprzedać.

Zakup w ciemno nie jest dobrym rozwiązaniem, a ja po prostu myślałem iż może to zakup od kolegi. Te kolumny grają zdecydowanie spokojniej od Polk Audio i jednak są bardziej wymagające co do wzmacniacza.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...