Skocz do zawartości

Sub +- 5k zł do stereo??


Michau83

Recommended Posts

Koledzy pomóżcie proszę czy warto kupić subwoofer do posiadanego zestawu kolumn Klipsch rp8000 + amplituner onkyo tx 8270. Całość podłączona przez hdmi  do TV. Muzyka głównie z YouTube z tv oraz czasami filmy z hbo/netflix. Wielkość pomieszczeń to salon 34m otwarty na kuchnię i korytarz. Razem 50-60 m otwartej przestrzeni. Myślę nad subem bo lubię nisko schodzący bas, szczególnie przy czarnej muzie. Załączam rysunek jak to u mnie wyglada. Kolumny są dość szeroko rozstawione(kolor czarny) subwoofer mógłby stanąć tylko w miejscach zaznaczonych na niebiesko no i niestety może być tylko jeden. Miałem wczesniej Klipsch rs115w ale żona stwierdziła ze jest za wielki. Myślałem o svs sb 3000?? Co myślicie?

8C01D7F4-276F-466D-830C-B3E70C1D4213.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.

Bo u Ciebie problemem nie są kolumny tylko

1. Akustyka

2. Amplituner Onkyo.

AD2. Ten wcale nie wyciąga z Twoich kolumn takiego basu na jaki je stać.

AD1. Sub może to rozwiązać, nie idealnie ale na +. Ale patrząc na koszt kolumn i koszt suba. Uważam ze podłączanie tego do 8270 za mezalians. Nie powazne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ma rację, rozstawienie kolumn względem miejsca odsłuchowego nie jest zbyt fortunne. Domyślam się, że w tej kwestii może być ciężko o zmiany. Jeśli masz niedostatki basu to subwoofer będzie najprostszym rozwiązaniem tego problemu, niemniej jak napisał mój przedmówca kolumny mają spory, niewykorzystany potencjał, za sprawą lepszego wzmacniacza można wyciągnąć z nich więcej. Gdybyś jednak chciał sprawdzić co może dać dobry subwoofer w tym pomieszczeniu to spójrz na JL Audio D110, jeśli byś chciał możemy taki egzempalrz Ci pożyczyć. W pierwszej kolejności jednak warto pomyśleć o elektronice do tych kolumn.

Pozdrawiam, 

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku są 2 problemy tak jak wspomniał Piotr czyli amplituner i akustyka. W pierwszym etapie rozważyłbym wymianę amplitunera na mocniejszy wzmacniacz taki jak NAD C375bee czy Vincent SV500 + dokupić do nich streamer. Bas powinien się zdecydowanie poprawić i może się okazać, że subwoofer będzie zbędny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Taki mi doradzono ale jestem laikiem w tym temacie. Niestety takie ustawienie kolumn to w zasadzie jedyna możliwość ustawienia. Teraz wszedłem na Allegro i nad 375bee kosztuje albo 3859 albo 4800? Czymś się różnią? No i musi to buc podłączone do tv czyli rozumiem do tego potrzebuje streamer? Da się zrobić tak żeby regulacja włączenia i głośności była z pilota tv? A co myślicie jeszcze ewentualnie o cyrus one cast? Tam chyba jest hdmi?

Edytowano przez Michau83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cyrusie One Cast masz hdmi i masz streaming za sprawą Chromecasta. Możesz w przyszłości podłączyć również subwoofer. To wzmacniacz o sporej wydajności, bez wątpienia zagra lepiej niż obecne Onkyo. Jeśli chciałbym przetestować taki wzmacniacz w swoim systemie daj znać, zorganizujemy to.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michau83 napisał:

A powiedzcie jeszcze czy jest możliwość regulacji głośności pilotem od tv przy opcji nad + dac połączony optykiem z tv?

Do muzyki TV gra słabo, dobry DAC niewiele wnosi. Każdy przęciętny transport muzyczny go deklasuje.

Sam mam Nada i osobno DAC, i do filmów, po prostu zciszam TV, a głośnością steruje pilotem od wzmacniacza.

Sterowanie jednym pilotem wymaga jednak amplituner z ARC. Klasyczny wzmacniacz ma ograniczenia, ale odwdzięcza się brzmieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam o tych streamerach tym bardziej głupieje. Aktualnie mam Nad c375bee (udało się kupić używany  w dobrej cenie) oraz dac CA magic 100. Dac połączony jest optykiem z tv do oglądania filmów. Teraz potrzebuje jakiś prosty odtwarzacz sieciowy. Głównie zależy mi na sterowaniu przesyłanej muzyki telefonem (Apple): TIDAL, yt music itp. Z komputera/laptopa raczej korzystał nie będę. Malina mnie kusi ale nie wiem jakie części kupić. Ze złożeniem dałbym sobie spokojnie radę. Lub gotowiec... Tylko jak to wpiąć w dac skoro mam zajęty optyczny? (a chyba najlepiej byłoby przez optyka. Poprawcie jeśli się mylę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michau83 napisał:

Tylko jak to wpiąć w dac skoro mam zajęty optyczny? (a chyba najlepiej byłoby przez optyka. Poprawcie jeśli się mylę)

Wpiąć możesz również po coax lub Usb... Optyk zazwyczaj na forum jest passe 😉

Ja mam wpięte do Toppinga E30 TV i Chromecast Audio takim splitterem optycznym i działa super. Nie wiem jak z 100 to zadziała. 

https://tridex.pl/product/6708/rozgal-toslink-1x2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś badziew za 100 zł który był zbyt tani żeby był dobry 😝 a mieliśmy z kolegą na jego dobrym sprzęcie niełatwo odróżnić czy gra wysoki model CD Sony czy CA, na dodatek po wejściu analogowym. Używki drożeją bo nie ma już sprzedaży nowych. Sam gram głównie z lapka, ale na codzień często leci z CA

I nie słyszę jakiejś różnicy, chyba że używam Equalizer na lapku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Nad 375bee wniósł sporo. Przede wszystkim czuć, ze jest więcej mocy. Kolumny grają zdecydowanie lepiej. Wydaje mi się ze bas jest jakby bardziej kontrolowany no i tez bardziej go czuć niż na onkyo. Natomiast streamer...Na botlandzie czekają na dostawę  wiec wziąłem na próbę iEAST M30 pro. Mam takie dziwne odczucie ze dźwięk jest jakby przytłumiony? Tak jakby był troche za ściana. I tu nie wiem o co chodzi. Muzyka puszczana z deezera. Puszczałem zarówno z dac i bez. Z Dac jest lepiej. No i jeszcze jest to denerwujące opóźnienie podczas zmiany utworu ale chyba to normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...