Skocz do zawartości

Harman Kardon HK 970 Jakie kolumny do niego najlepsze


ratajosss

Recommended Posts

Witam , nie dawno zakupilem wzmacniacz Harman Kardon HK 970 Limited edition Black , teraz mam problem z wyborem najlepszych kolumn do niego , moze mi cos doradzicie . Moj pokoj ma `4m X 5m , a cene kolum bym chcial w granicach okolo 1500 zl natomiast jezeli beda jakies za 2000 a beda naprawde tego warte to nic sie nie stanie . bardzo prosze o porady . Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie moje. icon_cry.gif
Nie pisz, że są NAJ (obojętnie jakie) bo umniejszasz tym, króre grają lepiej (relatywnie).
Jest mnóstwo nieco starszego "złomu", który prezentuje doskonalszy dźwięk. I to sporo.
Ot choćby ostatnio odsłuchiwane - Sonus Faber Concerto.
Używki znajdziesz w cenie ok. 2 kzł.
Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tonsili to raczej zdecydowanie zrezygnuje dzisiaj mialem mozliwosc odsluchu kolumn Magnat supreme 2000 i nawet mnie zaciekawily , bas gleboki a sopran tez niczego sobie , ale bardzo interesuja mnie te infinity RS 6000 tylko ze nie mam nawet mozliwosci i ich odsluchu a tym bardziej kupna , ale w sumie starszych kolumn to sie troche obawiam , bo jak ktos kupuje taki sprzet to nie napewno do tego zeby sobie ttylko stal , i nawpewno nie graly spokojnie icon_smile.gif ( tak mi sie raczej wydaje )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS 6000 trudno "upolować". W tej chwili nie ma ich nawet za Odrą. Choć znam cżłowieka, który ostatnio sprzedał ten model w kraju. Są inne, podobnej klasy. Lecz przy obecnym kursie euro - drogo wychodzi.

"... jak ktos kupuje taki sprzet to nie napewno do tego zeby sobie ttylko stal , i nawpewno nie graly spokojnie icon_smile.gif..". Tak Ci się raczej wydaje...

Pierwsze jest pewne. Kupuje się nie po to żeby stały (choć wzrok cieszą, bo pikne). Nie rozumiem natomiast o co chodzi z: "nie graniem spokojnie". Podejrzewam, że o rozmyślne niszczenie, czy też "katowanie" (np. przesterowaniem wzmacniacza)? Odpada!
Każdy, rozważny posiadacz sprzętu audio, kochajacy muzykę, a nie "łojenie" cokolwiek stara się, żeby przede wszystkim nie uszkodzić sprzętu, który uszy, oczy i serce cieszy! Tym bardziej jeśli jest to perełka - vintage! To jak ukochany piesek, czy kotek domowy...
Gorzej, kiedy takie COŚ dostanie się w ręce nieokrzesanego młokosa, któremu drżenie szyb i przestawianie ścian tylko w głowie. A do tego ma g...y wzmacniacz, który najszybciej może uszkodzić głośniki.
Pozdrawiam.
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreslaj tak tych siest tonsila. To ich najbardziej udana konstrukcja od wielu lat. Zreszta nie za byle co dostała ostatnio nagrode

poczytaj opinie:
http://www.audiostereo.pl/Tonsil_Siesta_ko...-97-3613-1.html
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...44632&p=1#k

to jedna z najlepszych nowych konstrukcji w tej cenie

a tego magnata sobie odpusc - niska seria.
Jak cos to wez te http://www.allegro.pl/item557493478_magnat..._fakt_gwar.html
seria quantum o wiele lepsza, lepsze przetwrniki nisko i wysoko tonowe .. basu moze byc troszke mniej niz w supreme ale napewno lepszej jakosci .. o gorze juz nie wspomne ..

uzywane ponad 10 letnie sobie tez odpusc nie wiadomo przez kogo i jak katowane ! musialbys miec bardz pewne zrodlo !

kolejjne opinie o siestach :
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=47341
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spokojne granie chodzilo mi wlasnie o takich ludzi , znam kilka wlasnie takich osob ktore wlasnie kupuja tylko wypasione kolumny maja jakiegos przyslowiowego "Fishera" i dawaj ... nie slychac muzyki tylko same dudnienie i tylko meble wedruja po pokoju , a pozniej wlasnie chca sprzedac kolumny pomimo tego ze klasa wielka to juz przez takie cos nie graja ... takie glosniki tylko jak to wczesniej przedmowca napisal ze znajomego zrodla

a co do magnatow to tez sie rozgladalem nad nimi tylko musze zobaczyc wlasnie jak graja . A moze powiedzcie co myslicie na temat kolumn firmy wharfedale??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wharfedale - nie slyszalem ich dlatego ciezko sie wypowiadac .. opinie maja jakby to nazwac "srednie" tez nie jest zbyt wielu posiadaczy tych kolumn .. to tez o czyms swiadczy.


swietnie opinie zbieraja te kolumny :
http://www.allegro.pl/item558527134_nowe_a...n_szczecin.html

ale przeczytaj pierwsze te linki co ci dalem !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie skreslaj tak tych siest tonsila. To ich najbardziej udana konstrukcja od wielu lat. Zreszta nie za byle co dostała ostatnio nagrode ...


Tak. Czytałem wcześniej. Podobne, chwalebne pienia onegdaj były nad nieco droższymi Avance Omega 503, czy dziś na chińskimi Usherami. Jak ktoś napisał: Siesty to udany "mazalians" między ceną, a jakością. Nic więcej...
Może miałeś okazję zweryfikować te opisy? Jaki wynik? Z czym, gdzie i jak grały?
Swgo czasu miałem okazję poznać brzmienie Usher V 601, który jak napisali Panowie redaktorzy ( podejrzewam ich użytkownicy też tak zrobią), grają za 3 razy tyle. Kompletna bzdura!

Zdaje się, ze 90% głośników kupuje się tutaj poprzez polecenia i opinie wyczytane na forum oraz w gazecie. To jak gra w totka!
Bez urazy. Ale wydaje sie, że... uruchamiasz maszynę losującą.

Co do odpuszczania ponad 10-letnich...
Nie uogólniaj i nie strasz chłopaków.
Używki i vintage trzeba kupować z rozwagą i tyle. Ale nie bać się!
Jedno jest pewne - jeśli taki głośnik jest OK, to w podobnej cenie zagra ZDECYDOWANIE lepiej od dzisiejszych kosmicznych technologii i wynalazków. Najczęściej wsytępująca usterka - uszkodzenie nastoletnich zawieszeń, nie jest problemem.

Chciałbym poznać Twoją opinię o 30-letnich, katowanych przez "kogoś" głosnikach - po odsłuchu...
Zapraszam!

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Swgo czasu miałem okazję poznać brzmienie Usher V 601, który jak napisali Panowie redaktorzy ( podejrzewam ich użytkownicy też tak zrobią), grają za 3 razy tyle. Kompletna bzdura! "
redaktorzy sobie moga pisac co chca. nigdy nie kupuje gazetek audio i nie wczytuje sie w zamieszczone tam teksty bo mam wrazenie ze nie jest to "bezinteresowna" (? - zabraklo mi slowa) opinia .. mozna sobie zdjecia poogladac ... o ! uzytkownicy moze zrobia ale to jest jedynie sugestia narzucona i to jeszcze przez bardzo znikoma liczbe "sluchaczy"

"Jak ktoś napisał: Siesty to udany "mazalians" między ceną, a jakością. Nic więcej... "
moze i ktos tak napisal .. jednak watpie by obracał sie w sprzecie w przedziale cenowym siest. Pewnie goszcza u niego paczki za 10 k i uslyszenie siest bylo niczym szczegolnym. zreszta jak czytam 100 pozytywnnych opinni - zachwalajacych , 5 -neutralnych i 3 negatywnych to jednak cos mi mowi zeby posluchac wieszkosci i wlasnie to sie tyczy siest

"Zdaje się, ze 90% głośników kupuje się tutaj poprzez polecenia i opinie wyczytane na forum oraz w gazecie. To jak gra w totka!
Bez urazy. Ale wydaje sie, że... uruchamiasz maszynę losującą."
mozliwosci odsluchu sa ograniczone. a dla niektorych wrecz niemozliwe. dlatego pytajacy opieraja sie na opiniach innych. to czasami jedyna droga.

"Używki i vintage trzeba kupować z rozwagą i tyle. Ale nie bać się! "
dlatego napisalem ze kupujacy musi miec pewne zrodlo

"Chciałbym poznać Twoją opinię o 30-letnich, katowanych przez "kogoś" głosnikach - po odsłuchu..."
nie suchalem katowanych ..

" Posiadaczy Mercedesów klasy "S" też nie ma zbyt wielu..."
hehe bardzo adekwatny argument. Tylko kolego porownaj sobie klasy produktów.

no przykro mi ale nie jestem tak osluchany jak ty.
jednak w przeciwienstwie do ceibie nie ograniczam sie jedynie kolumnami marki infnity i polecania ich w kazdym mozliwym watku i wklejania zdjec(dla pochwalenia sie?) , nie tylko na tym forum (audiostereo tez), o nie , przepraszam jeszszcze grundig box i pro ac(uslyszanych raz)
osobiscie probuje poglebiac wiedze na temat kazdych z kazdego mozliwego zrodla a tych co niesluchalem staram sie oceniac obiektywnie jak tylko moge i przekazywac wiedze mozliwe ze mniej oczytanym kolegom. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

redaktorzy sobie moga pisac co chca. nigdy nie kupuje gazetek audio i nie wczytuje sie w zamieszczone tam teksty bo mam wrazenie ze nie jest to "bezinteresowna" (? - zabraklo mi slowa) opinia .. mozna sobie zdjecia poogladac ... o ! uzytkownicy moze zrobia ale to jest jedynie sugestia narzucona i to jeszcze przez bardzo znikoma liczbe "sluchaczy"

"Jak ktoś napisał: Siesty to udany "mazalians" między ceną, a jakością. Nic więcej... "

moze i ktos tak napisal .. jednak watpie by obracał sie w sprzecie w przedziale cenowym siest. Pewnie goszcza u niego paczki za 10 k i uslyszenie siest bylo niczym szczegolnym. zreszta jak czytam 100 pozytywnnych opinni - zachwalajacych , 5 -neutralnych i 3 negatywnych to jednak cos mi mowi zeby posluchac wieszkosci i wlasnie to sie tyczy siest


mozliwosci odsluchu sa ograniczone. a dla niektorych wrecz niemozliwe. dlatego pytajacy opieraja sie na opiniach innych. to czasami jedyna droga.

"Chciałbym poznać Twoją opinię o 30-letnich, katowanych przez "kogoś" głosnikach - po odsłuchu..."
nie suchalem katowanych ..



A czy myślisz, że opinie użytkowników (na których opierasz swoje propozycje) będą inne niż redaktorów? Obiektywne? Tym bardziej, że w gazetach napisali: kolumny są bardzo dobre, wybitne. A Oni napiszą co? Że kiepskie? Może 1 na 100 będzie taki samokrytyczny i napisze: mam kolumny do bani a napisali, że GRAJĄ!
Może...

Kupowanie z polecenia, na "strzał" do jedyna słuszna droga do... pomyłki. Wiadomo, że mamy inne gusta, preferencje, warunki odsłuchowe, sprzęt towarzyszący, muzykę, kabelki, nawet inny prąd icon_lol.gif . Wystarczy zmiana tylko jednego parametru, a już moze zagrać diametralnie inaczej.
Równanie z siedmioma niewiadomymi! Jak tu trafić? Chyba - mniej więcej:grin:.

"nie suchalem katowanych .." Dlatego zapraszam!
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sprostowac co do moich wypowiedzi o "katowanych" kolumnach Vintage ... Mam zywy dowod, moj sasiad i kolega (jedna osoba icon_smile.gif ) , posiadal kiedys kolumny JBL L40 i mial wzmacniacz Fischera ca-9... nie pamietam juz dokladnie jaki , i tak uzywal swoich kolumn do tej pory az wysiadlo zawieszenie i poprostu nie graly jak wczesniej , wymienil zawieszenie i wystawil na allegro jako wspaniale kolumny w idealnym stanie nigdy nie katowane, coprawda z wygladu na to nic nie wzkazywalo zeby bylo inaczej , ale dzwiek juz nie byl ten sam , niestety . Dlatego napisalem ze sie troszke boje takich kolumn , bo nie zawsze jest mozliwosc sprawdzenia jak graja akurat te kolumny , a jak znajdzie sie jakis rodzynek i nas na niego stac , to bardzo rzadko potrafimy sie powstrzymac ( coprawda mysle ze jak juz ktos posiada takie infinity ktore pokazaliscie wczesniej to raczej tak juz sie nie zachowuje , zreszta kto by chcial sprzedac takie cudo , no chyba ze zmienia na cos znacznie lepszego ) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że masz średnie pojęcie o sprawie.
Też nie jestem orłem, ale cokolwiek wiem.
Jak wstawił nowe zawieszenia mogły grać gorzej, bo poprostu nie były "dotarte", mogły być jeszcze sztywne, jeśli wystawił kolumny praktycznie od razu do sprzedaży. Mógl też kupić jakieś tanie zamienniki zawieszeń, które istotnie zmieniły właściwości brzmieniowe głosników. Jest jeszcze trzecia możliwość. Kolumny nie graly jak poprzednio, bo przywyknął do dźwięku z poprzednimi, znacznie "zmęczonymi" zawieszeniami. Same membrany raczej nie uszkadzają się podczas grania (chyba, że wada mechaniczna) przez wiele, wiele lat. Za Odrą i w USA jest dużo firm, które specjalizują się w regeneracji, wymianie, bądź też oferują oryginalne zawieszenia do statszych głosników. W Polsca pewno też sie znajdą. Oczywiscie - nigdy nie ma pewności czy oryginały takimi są. Ale czego można być pewnym?

'"Dlatego napisalem ze sie troszke boje takich kolumn , bo nie zawsze jest mozliwosc sprawdzenia jak graja akurat te kolumny".
Jakm pisałem - jedynym wyjsciem żeby cokolwiek sparwdzić na 100 % jest odsłuch. A nie kierowanie się li tylko gazetowymi, czy forumowymi recenzjami.
Wówczas mniej lub więcej ryzykujemy.

Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a co do pojecia o sprzecie ... moze fakt orlem nie jestem ale jakims ciemnota takze nie powracajac do tych starych glosnikow a moze bardziej do glosnikow mojego sasiada ... jest to wielki kombinator i co dokladnie zrobil z kolumnami ... tego raczej nikto poza nim nie wie i lepiej zakonczmy ten temat icon_smile.gif

a co do mojej sprawy .. staram sie narazie odsluchiwac wszystkich napotkanych modeli ktore mnie zainteresuja ale co prawda zadne jeszcze mnie z nog nie powalily , pytam sie co sadzicie o wharfedale bo wizualnie mi sie podobaja natomiast brzmienia jeszcze nie poznalem ( zadnego modelu z tej firmy ) , a co do tonsili to na wstepie odpuszczam poprostu mialem kiedys sprzet tej firmy i na tyle mi wystarczy i Tonsila juz nie chce

Dzisiaj bede mial mozliwosc odsluchu kolumn JAMO D-570 , jak juz odslucham powiem wam jakie mam zdanie na temat tych kolumn

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie większość bardzo starych kolumn z Allegro ma naprawiane (czytaj wymienione) zawieszenia ,jeśli są to zawieszenia piankowe to na 100 %.Efekt jet różny ,optycznie jak nowe sonicznie na ile nowe zawieszenie ma podobne właściwości do starego.Choć tak naprawdę brzmienie kolumn zmienia się z wiekiem.Często kolumny po naprawie różnią się miedzy sobą dźwiękiem na tyle że da sie to usłyszeć porównując sygnał mono .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj mialem okazje odsluchu kolumn Jamo D-570 i musze powiedziec ze podobala mi sie barwa jaka prezentowaly te glosniki , bas byl czysty gleboki , a gora ... o gorze moge powiedziec tylko tyle ... super . Glosniki graly pod przewodnictwem wzmacniacza NAD C355 . Jak narazie to w moich doznaniach Jamo przoduja

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratajosss
Jest jeszcze model JAMO D-590, oparte na większym głośniku basowym - 8" i grają jeszcze lepiej icon_cool.gif .
Wyglądają tak samo, tylko są trochę większe ...
Przy Twoim metrażu będą się również nadawały (natomiast w mniejszych pokojach, poniżej 20metrów - niekoniecznie...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

Wczoraj mialem okazje odsluchu kolumn Jamo D-570 i musze powiedziec ze podobala mi sie barwa jaka prezentowaly te glosniki , bas byl czysty gleboki , a gora ... o gorze moge powiedziec tylko tyle ... super . Glosniki graly pod przewodnictwem wzmacniacza NAD C355 . Jak narazie to w moich doznaniach Jamo przoduja

Pozdrawiam



Tak trzymać!
Odsłuch to jedyna pewna droga do jakiejkolwiek satysfakcji!
Przy czym najlepiej, gdyby mógł się odbyć w domu, z Twoim sprzętem. Inaczej może zagrać co nieco... inaczej jak w salonie.

Co do basu - to chyba jeszcze nie miałeś okazji słuchać głębokiego... Ech. Niski bas zaczyna się tak naprawdę od 10, 12 cali. Mniejsze generalnie "udają".

Pozdoba mi się to stwierdzenie na jednej z aukcji:
"JAMO D 570 WIŚNIA TECHNOLOGICZNY HIGH-END ZA 50%". Technologiczny hi-end!!!???
Przynajmniej są uczicwi i nie napisali : DŹWIĘKOWY HI-END".

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glebokiego basu uwierz mi ... slyszalem ... wystarczy wsiasc do mojego samochodu icon_smile.gif ( JL AUDIO powinno Ci cos mowic ) a wielkosc to nie zawsze znaczy jakosc a gdyby bas byl naprawde rewelacyjny ktory zapiera dech w piersiach to opisalbym go bardziej ekscytujaco a ja wypowiedzialem sie na temat gory ze jest super icon_smile.gif , a co do odsluchow od samego poczatku bylem tego zdania ze najpierw trzeba posluchac a pozniej kupic ... gdybym sadzil inaczej poczytalbym dzien dwa na forach co sadza o kolumnach i poszedlbym do sklepu i bym kupil , a tak przeciez nie robie icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do glebokiego basu uwierz mi ... slyszalem ... wystarczy wsiasc do mojego samochodu icon_smile.gif ( JL AUDIO powinno Ci cos mowic ) a wielkosc to nie zawsze znaczy jakosc a gdyby bas byl naprawde rewelacyjny ktory zapiera dech w piersiach to opisalbym go bardziej ekscytujaco a ja wypowiedzialem sie na temat gory ze jest super icon_smile.gif , a co do odsluchow od samego poczatku bylem tego zdania ze najpierw trzeba posluchac a pozniej kupic ... gdybym sadzil inaczej poczytalbym dzien dwa na forach co sadza o kolumnach i poszedlbym do sklepu i bym kupil , a tak przeciez nie robie icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie



Nic mi nie mówi.
Ale słuchałem co nieco przy okazji. "Słuchałem" to może zbyt dużo powiedziane icon_biggrin.gif .
W samochodzie to jest bum bum, a nie bas. W zasadzie jednostajny, bez odcieni, barw. O ile wiem, suby samochodowe nie schodzą tak nisko (max 30 Hz i wyżej), jak niektóre głośniki w domu. Poza tym bas z dobrego wofera jest "czysty", a tu...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...