Skocz do zawartości

Harman Kardon HK 970 Jakie kolumny do niego najlepsze


ratajosss

Recommended Posts

zukzukzuk

Mysle , ze nie masz racji co do sprzetu samochodowego ... icon_smile.gif zapewne kojarzy Ci sie to " BUM BUM BUM '' z mlodymi tunerami ktorzy jako swoj glowny cel maja zrobienie jak najwiekszego zamieszania wkol siebie , a wlasnie tutaj jestes w wielkim bledzie , jezeli oczywiscie chodzi o Car audio . Jesli mowisz ze nie znasz lub nie slyszales dobrego car audio to skad te stwierdzenie ze suby samochodowe schodza max 30hz ?? chyba to gdzies wyczytales , a nie sam stwierdziles, a tutaj sie polega na doswiadczeniu innych a nie wyczytanych w jakis recenzjach icon_smile.gif , ale to nie jest forum zadnego car audia icon_smile.gif Chce sie dowiedziec co inni sadza na temat danego sprzetu , moze ktos mi jakis sprzet ( w tym przypadku kolumny glosnikowe ) poleci i wlasnie w tym celu chyba to jest:) no bo kto inny lepiej doradzi niz osoby ktore maja takie same "IPI" na punktcie audio .

W przyszlym tygodniu znowu bede mial okazje przetestowania kolumn tym razem CANTON GLE - 409 oraz CANTON Chrono 507 . Zobaczymy czy mnie akurat oczaruja icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zukzukzuk
co znaczy stwierdzenie ze mniejsze niz 10 cali glosniki to "udaja" grac basem?
a co z zachwalanymi przez ciebie pod niebiosa Proac z glosnikiem 13 cm w 20 m ?



Zależy, kto co rozumie pod pojęciem BAS-u?
Mniejsze nie są w stanie zejść tak nisko, głęboko (maja basik icon_biggrin.gif ). Z tym, że niektórym wystarczy 40 HZ - i jest SUPER, a innym 30 Hz przy spadku 3dB - daje dopiero jako taką satysfakcję. Często bas "maluchów" jest podbijany przez odpowiednie "zabiegi" konstruktora. Inna sprawa - to uzyskanie szybkości i kotroli dużej membrany. Nie jest łatwo.
Co do basu z PROAC 1 SC - będę go nadal zachwalał, bo gra rewaleacyjnie jak z tak małego głośnika. Do tego wpasowuje się bardzo dobrze w brzmienie całości. Wiele większych kontrukcji nie robi tak dobrego wrażenia na dole pasma. Rzecz jasna - jest nieco "podrasowany".

Pozdrawiam.
P.S.
Czyżbyś zaczął szperać w poszukiwaniu "dziury", podobnie jak Łałr Bałałr icon_twisted.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie głośników starszych niż 10 lat. Hmm, moje ulubione głośniki nie mają 10 lat, tia mają ich jakby nie liczyć 40 z malutkim hakiem (Cervin Vega z lat 60-tych ubiegłego stulecia, kupione za niebotyczną kwotę 200 pln). Fakt staromodny design, brak kosmicznych technologii ale za to jak grają! W bezpośrednim starciu nie dały najmniejszych szans i po prostu zmiotły monitory Wharfedale serii 8.x oraz nowiutkie Paradimy (te drugie tak w granicach 2 kzł). To co zdołało nawiązać walkę z tymi dziadkami to oryginalne Totemy Mitte.
To tyle, jeśli chodzi o stare kolumny.
Zukzukzuk - masz całkowitą rację!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Wlasnie bylem na wyjezdzie sluzbowym w holandi i wstapilem do sklepu z audio , bardzo spodobaly mi sie kolumny Mission M35i , Audio academy mimas 2 oraz Canton GLE 409 . Najladniej z nich wszystkich dla mych uszu gral Canton bas mial poprostu ... Ogien , gora byla tez bardzo czysta .Audio academy z basem juz nie az tak dobrze sobie radzil jak canton , lecz tez wysmienicie , co do gory podobnie nie mam zastrzezen . Mission ... jak dla mnie za slaba gora , natomiast zadnymi z tych kolumn ktore wymienilem bym nie pogardzil , a moj Harman tym bardziej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...