Skocz do zawartości

Sprzęt stereo 3,5-4 tys.


Pawells

Recommended Posts

Cześć,


Dwadzieścia kilka lat temu słuchałem muzyki na w miarę przyzwoitym sprzęcie. Z biegiem czasu przestawało to być dla mnie istotne, a teraz chciałbym to zmienić.


Budżet jakim dysponuję to 3,5-4 tys. zł. Muzyki słucham bardzo różnorodnej-od klasyki przez jazz i pop, elektronikę po ciężki metal. Zależy mi zatem na uniwersalności sprzętu. Będzie on grał w prostokątnych pomieszczeniach nie większych niż kilkanaście m², góra 20(nie zdecydowałem się jeszcze gdzie sprzęcior umieścić). Lubię słuchać dość głośno, ale pewnie ze względu na domowników i tak niezbyt często będę korzystał z tej opcji ;).
Nastawiam się na urządzenia nowe, ewentualnie niedługo używane i na gwarancji.
Muzyki zamierzam słuchać głównie ze spotify i CD.


Zastanawiam się nad trzema koncepcjami:
1. Yamaha R-N602 + głośniki,
2. Yamaha MCR-N670D + głośniki,
3. NAD C338 + głośniki(tutaj podłączyłbym stary, ale mam nadzieję jary kompakt technicsa).  
Głośniki, które biorę pod uwagę to Indiana Line Tesi 261, Elac Debut 2.0 B6.2 lub Bowers & Wilkins 607. Oczywiście, jestem otwarty na inne propozycje, ale pamiętajcie o moim budżecie ;)
Jeszcze jedno. Zależy mi na solidności, nie chciałbym, żeby urządzenie zepsuło się miesiąc po gwarancji.

Bardzo prosiłbym o podpowiedzi z Waszej strony.
Pozdrawiam, Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha MCR-N670d to bardziej sprzęt sypialniany. Jeśli chciałbyś postawić na jakość dźwięku to poszedłbym właśnie w kierunku amplitunera Yamahy RN602 + Pylon Audio Pearl 25. Zestaw zapewni Ci dynamiczne i przestrzenne brzmienie z szybkim i zróżnicowanym dołem.  
NAD C338 to jaśniejsze brzmienie w związku z czym warto byłoby zwrócić uwagę na muzykalniejsze kolumny takie jak Wilson Raptor 7 czy Indiana Line Nota 550x. 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Yamaha MCR-N670d to bardziej sprzęt sypialniany. Jeśli chciałbyś postawić na jakość dźwięku to poszedłbym właśnie w kierunku amplitunera Yamahy RN602 + Pylon Audio Pearl 25. Zestaw zapewni Ci dynamiczne i przestrzenne brzmienie z szybkim i zróżnicowanym dołem.  
NAD C338 to jaśniejsze brzmienie w związku z czym warto byłoby zwrócić uwagę na muzykalniejsze kolumny takie jak Wilson Raptor 7 czy Indiana Line Nota 550x. 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny. 

Sądzę, że nie przez przypadek zaproponowałeś same kolumny podłogowe-będą dobre w niewielkiej przestrzeni?

33 minuty temu, lysyrafal napisał:

Rozumiem, że raczej mają to być kolumny podstawkowe i do głośnego grania dobre są np. Polk Audio Signature S20E

Dzięki! Faktycznie wyglądają na interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kn1234 napisał:

Kurżwa ile można to samo jebac w kółko ,jaki ampli do jakich kolumn,ludzie przestańcie im w kółko to samo przez 10 lat powtarzać 

Pomijając wulgarność, to argumentujesz to:

a) ciągle powtarzanym tematem, 

b) nietrafionymi Twoim zdaniem podpowiedziami, 

c) czymś zgoła innym? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pawells napisał:

Dzięki, faktycznie lepsze byłyby B&W606, a NAD316 jest b. dobrze oceniany, pozostałoby kupić streamer.

Posłuchaj sobie na spokojnie tego połączenia. Tutaj rzeczywiście potrzebujesz źródła dźwięku. Ale pokombinujesz z czymś używanym i budżet się zepnie. 

1 minutę temu, Kubad napisał:

Znam osoby mające amplitunery stereo i są z nich zadowoleni. 

Ale pewnie ze tak jest. Dlaczego miałoby być inaczej? Ja tylko radzę koledze sprawdzić tego nadzika, bo to w mojej opinii jednak inne granie... Tak! w MOJEJ opinii lepsze. 

Udanych wyborów! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawells napisał:

Jak w takim zestawie zabrzmi cięższa muzyka, nie zabraknie basu?

I tu niestety dochodzimy do momentu, czy też muzyki, gdzie NAD 316 +B&W 606 raczej nie są wyborem optymalnym. Bas jest tak raczej "dla rytmu" jest prezycyjny, nie powiem, ale raczej suchy. No i troszke brakuje dociazenia dźwięku. Miałem taki zestaw przez pół roku i do muzyki akustycznej, jazzu i utworów bez natłoku dźwięków to jest więcej niż dobra jakość za te pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Ale pewnie ze tak jest. Dlaczego miałoby być inaczej? Ja tylko radzę koledze sprawdzić tego nadzika, bo to w mojej opinii jednak inne granie... Tak! w MOJEJ opinii lepsze

I bardzo dobrze radzisz bo trzeba szukać swojego brzmienia. Nad ze streamerem to dobra opcja natomiast jak ktoś chce wszystko w jednym urządzeniu to 602 może okazać się wystarczająca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2021 o 14:53, Pawells napisał:

Sądzę, że nie przez przypadek zaproponowałeś same kolumny podłogowe-będą dobre w niewielkiej przestrzeni?

W pomieszczeniach około 20m2 spokojnie można pomyśleć o kolumnach podłogowych, które zapewnią pełniejsze brzmienie w szczególności przy niskich poziomach głośności. Możesz także postawić na monitory ale będzie mniejszy wolumen. Jaśniejsze brzmienie z mocną podstawą basową uzyskasz na Polk Audio S20e. Nieco wyżej masz KEFy Q350, które zapewnią większa przestrzeń i naturalność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe to ja ym ci polecił RN 602 z Polk S 20.

Mam wrażenie iż mimo że od razu złagodziłeś to komentarz o głośnym słuchaniu jest tutaj kluczowy. Inaczej mowiać nie słuchasz też cicho.

A S20 są takimi ekspresyjnymi kolumnami.

Ewentualnie coś z używanych ? Bo to wybór będzie ciekawszy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł, słuchałbym bardzo głośno. Do dzisiaj współczuję moim sąsiadom z bloku, których przed laty katowałem gitarą elektryczną😄 Teraz mieszkam w domu, ale ze względu na rodzinę ze zresztą odmiennym gustem muzycznym, głośna muzyka wchodzi w grę wtedy gdy będę sam w domu, czyli w zasadzie nigdy.

Co Piotrze proponowałbyś jako używki?

Edytowano przez Pawells
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli nowe to ja ym ci polecił RN 602 z Polk S 20.

Mam wrażenie iż mimo że od razu złagodziłeś to komentarz o głośnym słuchaniu jest tutaj kluczowy. Inaczej mowiać nie słuchasz też cicho.

A S20 są takimi ekspresyjnymi kolumnami.

Ewentualnie coś z używanych ? Bo to wybór będzie ciekawszy.

Piotr

 

Połączenie z Polk'ami to nienajlepszy pomysł. Yamaha nie należy do spokojnych na górze, a Polki mają tendencję grania w literę "V". Kolega się umęczy na dłuższy czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2021 o 20:34, Pawells napisał:

Jak w takim zestawie zabrzmi cięższa muzyka, nie zabraknie basu?

Jeżeli ten kierunek to Polk Audio S20E

16 godzin temu, Pawells napisał:

Teraz mieszkam w domu, ale ze względu na rodzinę ze zresztą odmiennym gustem muzycznym, głośna muzyka wchodzi w grę wtedy gdy będę sam w domu, czyli w zasadzie nigdy.

Jeżeli spokojniejsze granie z wyraźnym środkiem pasma to Elac Debut Reference B6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...