Skocz do zawartości

Kino domowe - AV + zestaw 5.1 prośba o pomoc w wyborze


masza

Recommended Posts

Dzien dobry,

Chciałbym prosić o pomoc w doborze sprzętu do domu. Interesuje mnie AV do kina domowego wraz z zestawem 5.1.

 

Do czego ma słuzyc?:

1. oglądanie filmów - DVD, blue-ray oraz streaming

2. konsola XBOX series X

3. muzyka - CD, radio internetowe, Spotify

Obecnie źródłem obrazu jest TV Sony 65 ale w projekcie salonu mam miejsce na ewentualny projektor/ekran.

 

Budżet jaki mam na cały zestaw to miedzy 15k - 20k (ktorych nie chciałbym przekroczyć). 

 

Rzut salonu ponizej (szerokosc 4 m, długość 9,1 m), okablowanie jest juz polozone w scianach. Kable to TLgYp/PGY-p 2x2,5 mm2 BITNER (wiem, ze to nie jest cudo, ale tego juz nie zmienię).

 

salon.JPG.3260ca4162254057d15e982b045bcf58.JPG

Zastanawialem sie nad Yamaha RX A2A lub RX V6A z bowers & wilkins ale z tego co przejrzałem na forum to niekoniecznie moze byc najbardziej optymalny wybór.

 

Odnośnie AV zalezy mi na kompatybilnosci z XBOX (nawet jezeli Yamaha musi zaktualizować swoje oprogramowie/naprawić bug) oraz mozliwosci bezprzewodowego strreamingu i wspierania radia internetowego/Spotify oraz dobrej komunikacji z iphone.

 

Kolumny jak juz pisalem do filmów, sluchania muzyki z CD, Spotify, radio.. - muzyka jakiej najczęściej sluchamy to rock, pop.

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje/sugestie oraz ewentualne informacje jakie salony audio na Górnym Śląsku warto odwiedzić.

 

Dziekuje.

Edytowano przez masza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trochę przewrotnie zaproponuję Ci w pierwszej kolejności amplituner który przede wszystkim dobrze zagra, myślę, że to jednak powinno być w audio priorytetem! ;)

Zwróć uwagę na kanadyjskiego Anthem'a, chociażby model MRX-540 lub Arcama AVR-10. Mają one funkcjonalność sieciową, posiadają wejścia cyfrowe,  jak najbardziej będą kompatybilne z konsolami a do tego bardzo dobrze grają! Co do głośników, tutaj dobrze byłoby podeprzeć decyzję wyboru odsłuchem - zapraszamy! Wstępnie jeżeli to miałyby być głośniki uniwersalne i do efektów w kinie i do posłuchania muzyki, proponuję Focala z serii Chora lub konfigurację opartą na kolumnach Pylon Audio z serii Diamond 28.

 

Pozdrawiam,

Q21.r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie masz spory wybór. I zamykanie się na system polecany na stronach Top HiFi nie jest dobrym pomysłem.

Zaczynając od amplitunera. Dobre kombo stereo kino to produkty Arcama czy Anthema.

Ewentualnie produkty nieco bardziej  lepiej rozwinięte pod kątem sieciowym jak Denon X 3700 czy Yamaha ale starsza 1080. tu z czasem albo od razu można by zastosować nawet tańszą ale dobrą końcówkę mocy ktorą podniesie znacząco rangę produktu.

Co do samych kolumn to wybór jest ultra szeroki.

Musisz odsłuchać. Powiedzieć nam o swoich odbiorach.

Zapraszam do nas pokażemy szeroki zakres wybory kolumn jak i samej elektroniki.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...