Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ta naklejka jest niezbędna. Jest ona zrobiona z papieru który do pewnego stopnia przepuszcza powietrze. Dlatego w miejscach gdzie są otwory pod filtrem nie może on zostać zaimpregnowany klejem. Im jego przepuszczalność jest mniejsza tym więcej jest głównie niższych częstotliwości. Bez niego, przy zupełnie otwartych otworach nie będzie ich prawie wcale w tej słuchawce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MobyDick napisał:

Ta naklejka jest niezbędna. Jest ona zrobiona z papieru który do pewnego stopnia przepuszcza powietrze. Dlatego w miejscach gdzie są otwory pod filtrem nie może on zostać zaimpregnowany klejem. Im jego przepuszczalność jest mniejsza tym więcej jest głównie niższych częstotliwości. Bez niego, przy zupełnie otwartych otworach nie będzie ich prawie wcale w tej słuchawce.

Czyli odpowiada to za ilość basu?
Jeśli naklejki nie ma, to jest mniejsza jego ilość?

Słuchawki kupiłem w stanie technicznym rzekomo idealnym. Jak się okazuje, niestety chyba będę musiał je zwrócić :/

A szkoda, bo grałyby na pewno świetnie :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten filtr musi być. Bez niego słuchawki nie działają prawidłowo. Jeśli basu jest zbyt dużo, można ten papier w miejscach otworów lekko ponakłuwać cienką i ostrą igłą i jeśli już się to robi, to trzeba to robić bardzo ostrożnie. Gdy potrzeba więcej niższych częstotliwości można ponaklejać taśmę samoprzylepną lub inne naklejki na część otworów, do uzyskania pożądanego skutku.

Takie zmiany z zasady przeprowadza się symetrycznie w obu kanałach. Nigdy nie porównuje się lewego kanału z prawym gdy zmiany są tylko w jednym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Generalnie ten filtr musi być. Bez niego słuchawki nie działają prawidłowo. Jeśli basu jest zbyt dużo, można ten papier w miejscach otworów lekko ponakłuwać cienką i ostrą igłą i jeśli już się to robi, to trzeba to robić bardzo ostrożnie. Gdy potrzeba więcej niższych częstotliwości można ponaklejać taśmę samoprzylepną lub inne naklejki na część otworów, do uzyskania pożądanego skutku.

Takie zmiany z zasady przeprowadza się symetrycznie w obu kanałach. Nigdy nie porównuje się lewego kanału z prawym gdy zmiany są tylko w jednym.

Naturalnie
Ja tylko kupiłem te słuchawki, mają swój wiek, rozumiem, że mogło się to zużyć, ale nie dostałem takiej informacji
W takim wypadku pozostaje mi poinformować sprzedawcę o tej sytuacji

Dzięki @MobyDick
Wieeeeele miesięcy temu zaproponowałeś mi te słuchawki.
Mimo tego, że trafiłem pechowo na taki egzemplarz, jeszcze je dorwę 😎
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MobyDick napisał:

Być może filtr odkleił się. Może ktoś chciał zmodyfikować ich brzmienie i uznał że bez przyklejania jest lepiej dla niego.

No moim zdaniem nie jest to dobre brzmienie, basu jest tyle co w słuchawkach otwartych, które leżą obok
Miał być miękki delikatny subtelny, po prostu miał być, tymczasem zrobiła się pierdziawa
 

A myślisz, że jest to powód by ubiegać się o zwrot?
Bo jednak chciałbym mieć w pełni sprawne słuchawki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno teraz nie są w pełni sprawnymi słuchawkami. Taki filtr jest przyklejony aby nie poruszał się w takt muzyki. Zapewne możesz z tego powodu domagać się zwrotu pieniędzy oddając słuchawki sprzedawcy. Może jednak warto porozmawiać ewentualnie na temat obniżenia ceny i spróbować je naprawić. Nigdy nie wiadomo do jakiego stopnia naprawa się uda. Być może ktoś kto odsłonił otwory sądził że basu przez to będzie więcej. Tak się jednak nie stało. To nie są tunele bass reflex. 

Kiedyś kupiłem nowe słuchawki w których taki filtr był nie przyklejony w jednym miejscu. Było on w postaci czegoś w rodzaju nalepki. Wystarczyło go docisnąć po rozebraniu obudowy i zaczęły działać prawidłowo.

Przed moją ingerencją basu było za mało i przy głośniejszym graniu słychać było charczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku właśnie myślałem, że jest to bass reflex, ale nie odpowiadało mi to, że basu jest mało (nie znam się na tych tunelach B.R.)
Dobrze, że zapytałem, bo od razu to zauważyłem - pady, które ktoś montował były źle założone - nie do końca dociśnięte (a wystarczy użyć szybkiego systemu do nałożenia), to stwierdziłem, że zerknę do środka.
Niestety, zawiodłem się
Bardzo dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2021 o 00:49, RV1 napisał:

Na początku właśnie myślałem, że jest to bass reflex, ale nie odpowiadało mi to, że basu jest mało (nie znam się na tych tunelach B.R.)
Dobrze, że zapytałem, bo od razu to zauważyłem - pady, które ktoś montował były źle założone - nie do końca dociśnięte (a wystarczy użyć szybkiego systemu do nałożenia), to stwierdziłem, że zerknę do środka.
Niestety, zawiodłem się
Bardzo dziękuję za pomoc

Moje K550 MK1 właśnie zostały rozwalone (jedna muszla). Mają wymienione pady i tak się zastanawiałem co z nimi zrobić, bo w serwisie powiedziano mi, że naprawa jest raczej niemożliwa. Podpinam się pod ten wątek z pytaniem czy wymiana jednej muszli jest w miarę łatwa, czy lepiej jest sprzedać na części?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eazydoor napisał:

Moje K550 MK1 właśnie zostały rozwalone (jedna muszla). Mają wymienione pady i tak się zastanawiałem co z nimi zrobić, bo w serwisie powiedziano mi, że naprawa jest raczej niemożliwa. Podpinam się pod ten wątek z pytaniem czy wymiana jednej muszli jest w miarę łatwa, czy lepiej jest sprzedać na części?

Raczej na części moim zdaniem, bo patrząc na to jak mało jest ich na rynku to:
- mogą sprawnie się sprzedać
- ciężko będzie Ci dokupić cokolwiek do tych słuchawek
- jeśli masz znajomości/wiedzę to możesz spróbować swoich sił, jeśli nie - to nie wiem, czy warto tracić czas. No chyba, że dla własnej nauki

Zależy też, co mają "rozwalone"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eazydoor napisał:

Wielkie dzięki za odpowiedź. Muszla pękła, jak córce spadły na podłogę i niestety trzeba by całą nową muszlę założyć. Idą zatem na OLX, może komuś się przydadzą.

Swoją drogą co podobnego w tej klasie brzmieniowej teraz jest na rynku - mogą być też słuchawki otwarte?

Moim zdaniem nie warto porównywać tych słuchawek do otwartych - to są zupełnie dwa inne brzmienia, musiałbyś posłuchać
Co do innych, tak dobrych słuchawek, to ciężko będzie znaleźć coś podobnego, równie "wyważonego" jeśli chodzi o brzmienie
Raczej musisz szukać podobnych brzmień u tego samego producenta, czyli AKG
Nie wiem, jakim dysponujesz budżetem, jaką masz dużą głowę itd, co byłoby wygodne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RV1 napisał:

Moim zdaniem nie warto porównywać tych słuchawek do otwartych - to są zupełnie dwa inne brzmienia, musiałbyś posłuchać
Co do innych, tak dobrych słuchawek, to ciężko będzie znaleźć coś podobnego, równie "wyważonego" jeśli chodzi o brzmienie
Raczej musisz szukać podobnych brzmień u tego samego producenta, czyli AKG
Nie wiem, jakim dysponujesz budżetem, jaką masz dużą głowę itd, co byłoby wygodne

Właściwie to jednak zamknięte - trudno byłoby użyć otwartych, zbyt dużo dźwięku na zewnątrz.. To na czym mi zależy to podobnie wyrównane brzmienie jak w K550 plus wygoda i duże muszle (choć nie mam zbyt dużej głowy). Super byłoby także takie, do których można dokupić pady welurowe i miały odłączany przewód. Na razie nic mi nie wpadło do głowy, a budżet do 1000 PLN, choć to taki max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eazydoor napisał:

Właściwie to jednak zamknięte - trudno byłoby użyć otwartych, zbyt dużo dźwięku na zewnątrz.. To na czym mi zależy to podobnie wyrównane brzmienie jak w K550 plus wygoda i duże muszle (choć nie mam zbyt dużej głowy). Super byłoby także takie, do których można dokupić pady welurowe i miały odłączany przewód. Na razie nic mi nie wpadło do głowy, a budżet do 1000 PLN, choć to taki max.

Spora większość zamkniętych słuchawek ma pady skórzane, zawsze można dokupić do niemal każdego modelu welur / ewentualnie na zamówienie.
Jeśli nie masz źródła to zacznij od Beyerdynamic + dac
Nic innego sensownego mi nie przychodzi do głowy, ewentualnie jakaś Audio-Technica, coś do analizy jak M50x

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - w przypadku gdybym chciał jednak zmienić na otwarte to rozważałem AKG K712 no i Fidelio X3 (o tych czytałem najwięcej), swego czasu słuchałem też Beyerdynamic i były dla mnie dosyć ciemne (chyba model 880). K712 podobno są trudne do napędzenia więc nie wiem czy wzmacniacz wystarczy (Atoll In100), zaś o Fidelio X3 czytałem, że wysokie tony są bardzo ostre i bywa średnio z jakością basu. Zaznaczę, że komfort użytkowania jest bardzo istotny 0 K550 były bardzo wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...