Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe, jakie wybrać gdy pomysłów brak?


Recommended Posts

Jestem tu pierwszy raz, trafiłem z Google bo od paru miesięcy szukam słuchawek bazując na recenzjach z filmów YT, więc szukam miejsca gdzie ktoś może da mi jeszcze inną propozycję.

Szukam słuchawek do pracy ( odbieranie telefonów i rozmowy ) i muzyki ( słuchanie z laptopa bezprzewodowo ), bezprzewodowych, nausznych. Muszą obsługiwać multi-point ( dwa urządzenia jednocześnie z priorytetem na telefon ). Muszą mieć porządny mikrofon, nie grzać ucha po chwili z ich korzystania, około 20h trzymania na baterii, świetne by było ANC - które w przypadku mikrofonu robi robotę.

Nie jestem wielkim znawcą muzyki i osobą słyszącą perfekcyjnie dźwięki, jednak w domu korzystam z DT 990 Pro i słyszę różnicę między nimi a np. Sony WH1000MX2, Senh.
PXC 550-II lub innymi posiadanymi słuchawkami do gier ( Logitech G Pro, Arctis 9X, Creative Virtuoso ).

Posiadam z takich słuchawek, i tutaj moje dywersje dlaczego nie lubię z nich korzystać:


Sony WH-1000XM2 - dźwiękowo da się słuchać ale nie jest to coś mega, mikrofony to 3/5 ale jak jest więcej szumów to jest problem nawet w biurze, brak multipoint, jak się je włączy od razu włączony ANC i nie da się tego zmienić..., za małe na moje uszy ( dyskomfort )


Senh. PXC 550-II - dźwiękowo są super-- ale brakuje takiej mocy w tych słuchawkach co mi przeszkadza, EQ nie pomaga, mikrofony są perfekcyjne do rozmów i żaden z rozmówców nie narzekał, ucho i pady po dosłownie chwili używania ich ( 15 - 20 minut ) robią się ciepłe i muszę wietrzyć, co jest bardzo frustrujące a nie można padów zmienić na welurowe, leciutko za małe pady na moje uszy

Senh. Momentum 3 - dźwiękowo BOMBA i fajny EQ, mikrofony to gorzej chyba niż w Sony co je całkiem eliminuje, wygoda jest spoko jak wymieniłem earpady na welurowe

Sony WH-1000XM4 - pożyczyłem do testów, dźwięk też mi bardzo odpowiada choć wolę momentum 3, mikrofony przekreślają te słuchawki - tragiczna jakość, nawet czasami w domu w ciszy rozmówcy mają problem ze zrozumieniem mnie, są dosyć wygodne i ciepło które się robi nawet nie przeszkadza za szybko

Odsłuchiwałem w salonie: Bose 700 - dźwięk mam wrażenie że taki bardziej przytłoczony niż Momentum ale daje rade, za małe na moje uszy, mikrofony dają radę, połączenie wykonywałem ze sklepu i rozmówca powiedział ze spoko, więcej nie miałem jak przetestować

Możliwe że będę miał jeszcze możliwość przetestowania przez tydzień: Bang & Olufsen Geoplay HX


Rodzaj muzyki której słucham jest bardzo rozległy, znajdzie się tam chyba każdy gatunek. Jednak kawałek na którym oceniam słuchawki to najczęściej "Camila Cabello - Havana ft. Young Thug" ( który jak leci na 990 pro jest ostry jak maczeta :)

Czy macie jakąś propozycję innych słuchawek, które mogą spełniać moje wymagania i łączyć dobre strony powyższych słuchawek: Dźwięk z momentum, mikrofony z PXC 550-II, zadowalająca wygoda z Sony  WH1000XM4?
Czy istnieje coś takiego, taka hybryda?
Cenowo mogą przekroczyć 2000, ale wiadomo droższe nie znaczy lepsze hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RV1 napisał:

Jak masz telefon Apple to Airpods Max możesz spróbować
Osobiście poluję na Bose 700, dźwięk to też kwestia przyzwyczajenia, a nie odsłuchania 2 minut w sklepie, nie wiem, ile trwał Twój odsłuch
Jeszcze możesz spróbować Audio-Technica

Tylko Androidy, Bose 700 krótko testowałem około 10 minut. Nie mówię że dźwięk był zły, wielkość jednak moich uszu słabo czuły się w ich padach. Są mniejsze od XM4, a ja mam głowę ogra :)

 

Jednak często mam wrażenie, że jak założę słuchawki i jest w pierwszym momencie takie "no fajne fajne" to wiem że będzie mi się dobrze słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciężko Ci będzie znaleźć takie idealne
Na słuchawki bezprzewodowe składa się bardzo wiele drobiazgów, które po prostu kosztują, a jak jedno jest w porządku to drugie będzie takie sobie albo słabe, zawsze tak jest, nie ma jednych ideałów dla każdego, no chyba, że produkt naprawdę sporo kosztuje
Co do pierwszego wrażenia - tu właśnie chodzi o kwestię przyzwyczajenia.
Ja posiadając kilka par słuchawek, zamkniętych, otwartych, tych z ANC i bez, mogę zdecydowanie stwierdzić, że mózg musi się do czegoś też przyzwyczaić.
Warto zwracać uwagę na to, jak dźwięk jest reprodukowany, np. czy jest czysty, czy ma odpowiednią masę, odpowiednią dynamikę, można łatwo odczytać taki dźwięk, jaki chciał autor
Najlepiej:
1) weź słuchawki, które są dla Ciebie wygodne
2) posłuchaj na nich tego co lubisz w okresie do 14 dni
3) jeśli stwierdzisz, że to nie to, po prostu zwróć je
To żaden wstyd zwracać produkt, jeśli coś nas nie zadowala. Po to jest ten zwrot, żeby z niego skorzystać
Ja np. nie miałem możliwości odsłuchu, nawet chwilowego i musiałem słuchawki po prostu zwrócić, bo np. skrzypiał plastik i mi się nie podobało, jestem wrażliwy na wysokie częstotliwości i też był zwrot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RV1 napisał:

Moim zdaniem ciężko Ci będzie znaleźć takie idealne
Na słuchawki bezprzewodowe składa się bardzo wiele drobiazgów, które po prostu kosztują, a jak jedno jest w porządku to drugie będzie takie sobie albo słabe, zawsze tak jest, nie ma jednych ideałów dla każdego, no chyba, że produkt naprawdę sporo kosztuje
Co do pierwszego wrażenia - tu właśnie chodzi o kwestię przyzwyczajenia.
Ja posiadając kilka par słuchawek, zamkniętych, otwartych, tych z ANC i bez, mogę zdecydowanie stwierdzić, że mózg musi się do czegoś też przyzwyczaić.
Warto zwracać uwagę na to, jak dźwięk jest reprodukowany, np. czy jest czysty, czy ma odpowiednią masę, odpowiednią dynamikę, można łatwo odczytać taki dźwięk, jaki chciał autor
Najlepiej:
1) weź słuchawki, które są dla Ciebie wygodne
2) posłuchaj na nich tego co lubisz w okresie do 14 dni
3) jeśli stwierdzisz, że to nie to, po prostu zwróć je
To żaden wstyd zwracać produkt, jeśli coś nas nie zadowala. Po to jest ten zwrot, żeby z niego skorzystać
Ja np. nie miałem możliwości odsłuchu, nawet chwilowego i musiałem słuchawki po prostu zwrócić, bo np. skrzypiał plastik i mi się nie podobało, jestem wrażliwy na wysokie częstotliwości i też był zwrot.

Właśnie w tym problem, że słuchawki dla mnie wygodne, posiadające świetne funkcje i dźwiękowo przyjazne to Sony XM4 ale mają za słaby mikrofon co je przekreśla bo dziennie odbieram pracując sporo telefonów, zaś słuchawki które ( Sen. 550-ii ) dźwiękowo dają radę ( tylko brak w tym dźwięku mocy - nie wiem jak to określić nie chodzi mi o głośność i EQ słaby ) i mikrofony mają super do rozmowy to nie mogę w nich za długo wysiedzieć bo parzą w uszy - nawet bym przebolał w nich MicroUSB zamiast C gdyby nie to ze zbyt szybko czuję dyskomfort.

Nie mam problemu ze zwrotami, nawet mi się wydaje że ja i firma maja czarną kartotekę w x-kom 😉

 

Właśnie piszę tutaj, bo może ktoś z was posiada słuchawki w których te wszystkie wymienione plusy się znajdą i wtedy je zakupię i przetestuję, jak mi coś nie będzie się podobać to je zwrócę, aktualnie właśnie odesłałem Senh. 550 ii. Nawet mi się wydaje że wygoda i dobre mikrofony u mnie są wyżej w hierarchii niż dźwięk który będzie mi w 100% pasował bo tak jak piszesz często się przyzwyczajamy. W pracy mam aktualnie drugą parę DT 990 tylko niewygodne dla mnie jest zdejmowanie ich i podpinanie do ucha słuchawek z tel. z tego też powodu szukam rozwiązania bezprzewodowego.

 

Jak by ktoś znał coś takiego jak XM4 tylko z dobrymi mikrofonami, to zapodajcie, ja teraz popatrzę co audio-technica ma w ofercie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedne mi przyszły do głowy - Razer Opus
Nie wiem tylko, czy mają funkcję łączenia się z dwoma urządzeniami jednocześnie, musiałbyś sprawdzić
EDIT: sprawdziłem i niestety nie mają :( 

Bose QC 35 II

Edytowano przez RV1
poprawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2021 o 19:44, RV1 napisał:

Jeszcze jedne mi przyszły do głowy - Razer Opus
Nie wiem tylko, czy mają funkcję łączenia się z dwoma urządzeniami jednocześnie, musiałbyś sprawdzić
EDIT: sprawdziłem i niestety nie mają :( 

Bose QC 35 II

Pojawił się update do Sony WH-1000XM4 dosłownie dwa dni temu ( wczoraj na YT w testach zobaczyłem ) - poprawiający mikrofon, i według testów zostało to mocno poprawione. Zamówiłem w sklepie, przetestuję, jak mikrofony będą już dobrze funkcjonować to je zostawię bo posiadają większość funkcji którą bym chciał używać - multipoint, anc, autopoauze, tryb mówienia ( dodatkowo tryb czatu ), usb-c, nfc. Więc mam nadzieję że już trafiłem na prawidłowy produkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...