Skocz do zawartości

Kultura Dźwięku Brooklyn - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

4 godziny temu, Kultura Dźwięku napisał:

 

Po pierwsze. Nikt i za nic nikomu za test nie płacił. Mało tego nie mieliśmy nawet okazji spotkać się osobiście z Panem Jarkiem i poznać się naocznie, więc o jakich tu relacjach koleżeńskich i naciąganiu testu ktoś tu pisze ? Nie bardzo rozumiem zarzutów co poniektórych tu osób. Test wypadł spontanicznie. 

Witam

Odniosę się do wątku, który dotyczy mnie bezpośrednio.

Nikt, a przynajmniej ja nie zarzuciłem nikomu brania jakichkolwiek pieniędzy za test. Niech dowodem będą moje słowa zaraz po wybuchu autora wątku.

"Jareczku, żeby być uczciwym w stosunku do forumowiczow to nie należy zapraszać do lektury wytwórcę sprzetu. Jak można skrytykować coś, co ktoś pożyczył. Nie twierdzę, że brałeś złotówkę. Po prostu nie jesteś obiektywny. O taką uczciwość chodzi "

Poddałem w wątpliwość obiektywność wyniku testu. Bo jak ma być obiektywny, kiedy zaprasza się do czytania konstruktora? To na zasadzie, czy ciasto, które upiekła mi moja żona Ci smakowało?... 

Tym bardziej, że w poprzednim teście też pojawił się konstruktor i kolumny też były jak nie świetne, to bardzo dobre. 

To co później się stało wogole nie dotyczy Panskiej firmy i wyrobów i proszę nie brać tego do siebie. Antypatię między nami są od początku pojawienia się Krafta na tym forum 4 lata temu z nowo zakupionym " uznanym" zestawem audio i rozpoczęciem z grubej rury kwestionowania tego co audiofilskie. Wg autora wątku liczyły się tylko wykresy, pomiary, zaawansowanie technologiczne i nagrody np eisa...

Jeszcze rok temu Pańskie kolumny nazwane byłyby garażowymi lub diy i wogole nie byłyby brane pod uwagę w testach. 

Kuriozalne jest to, że Hq150, MariuszZ czy Sandwing są właścicielami produktow Polskich manufaktur Podobnie jak I ja, który miał, ma i pewnie będzie miał dużej, jak nie bardzo dużej ilości takowego sprzętu. A autor wątku wogole rok temu cokolwiek usłyszał z rodzimej myśli technicznej. Nie liczę Pylonow.

Jeszcze jedno sprostowanie. Na tym forum nie ma już audiofili. Wymarli razem z nadejściem nowego pokolenia, które zafascynowane jest chińskimi produktami, a wszelaki vintage nie może grać, bo stary albo producent nie podał parametrów więc oszukuje. A lampy to jakiś relikt.

Zresztą...Żeby już nie przynudzać. Proszę nie pisać czegoś, czego nie napisałem.

Pozdrawiam

Witek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Czyli co? Ważne są te wykresy i pomiary? Czy nie 😐

Bez nich się da. Kolumny będą grały i to może nawet ładnie ale jeżeli poskłada się je bez inżynierskiej dokładności i pewnych zasad to mogą dźwięk zniekształcać, co może być odbierane sonicznie jako koloryzowanie. W skrajnych przypadkach można nawet uszkodzić przetworniki. 

Producenci małych manufaktur to często ludzie ze środowisk diy, doświadczeni, z technicznym wykształceniem i w większości przypadków znają się na rzeczy ale projektowanie kolumn i ich składanie to sztuka kompromisów. Warto mieć tego świadomość. Wykresy mogą pokazać w którą stronę projektant poszedł z kompromisami co czasami jest wiedzą przydatną. 

Przykład z projektowaniem zwrotnicy. Zastosowany głośnik niskośredniotonowy w tematycznych kolumnach ma górkę "cone breakup" od 3kHz. Ogólna zasada jest taka, że częstotliwość podziału zwrotki powinna być ok. oktawę poniżej tej wartości, czyli 1,5kHz. Jeżeli będzie wyżej to wchodzimy w obszar kompromisów. Dla mnie jeżeli na ucho prezentują dobry SQ to zamyka temat ale są ludzie, którzy szukają kolumn z jak najmniejszymi zniekształceniami, studyjnych czy odtwarzających bez koloryzowania barw dźwięku. Ci mając wgląd w specyfikacje i charakterystyki mogą na ich podstawie również oceniać i podejmować decyzje. 

Wykresy podobno nie grają ale coś tam o produkcie mówią i to jest czasami ważne 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Na tym forum nie ma już audiofili. Wymarli razem z nadejściem nowego pokolenia, które zafascynowane jest chińskimi produktami, a wszelaki vintage nie może grać, bo stary albo producent nie podał parametrów więc oszukuje. A lampy to jakiś relikt.

Vintage oraz wzmacniacze lampowe osobiście uważam że to świetna sprawa ale CHYBA nie dla większości. ( dla mnie raczej nie ) Zwyczajnie koszty, serwis, czasem brak miejsca.  Masz rację to stare urządzenia ale też nie są tutaj nagminnie krytykowane. 

Takie czasy nastały że ludzie wybierają jak piszesz chińskie produkty. DAC'i od Toppinga, Gustarda, Smsl'a itp: czy są aż tak złe? Wzmacniacze owszem są kupowane ale bez przesady na forum nie ma ich aż tak dużo. Kolumny głośnikowe znasz kogoś z forum kto ma takie? 

Wiele osób nie uważa się za Audiofili ja na pewno do nich się zaliczam a ty? Już nie raz było powtarzane szanujmy swoje wybory co do sprzętu dla wszystkich jest miejsce na NASZYM forum. 

Pozdrawiam 

Paweł 

Edytka 😉 

Czyli mam rozumieć że Audiofil to osoba która używa sprzętu vintage oraz tzw lampy tak? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, RLC napisał:

Czyli mam rozumieć że Audiofil to osoba która używa sprzętu vintage oraz tzw lampy tak? 

Jak dla mnie to osoba, która musi mieć drogie bo tanie nie gra. Musi być marka i prestiż, do tego tylko te najlepiej nagrane płyty, często jakieś za przeproszeniem "pierdy" muzyczne bo fajnie "sprzęt" oddaje ich realizację. 

I jeszcze jedno, audiofil słyszy to czego my nie jesteśmy w stanie usłyszeć, ale nigdy nie są skorzy do ślepych testów. Bo wtedy wyjdzie szydło z worka i czas pryśnie. 

Jeśli czujecie się obrażeni to Was nie przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kultura Dźwięku napisał:

Nawet nie wiedzieliśmy, że już jesteśmy branżą...

Bez fałszywej skromności proszę.

Jesteście producentami kolumn sprzedawanych z powodzeniem i ku dużemu zadowoleniu klientów.

Mało tego testerzy kolumn biorą Wasze produkty na warsztat i przyznają im medale. Na forach o tematyce audio toczy się ożywiona dyskusja o Waszych produktach i wprowadza niemałe zamieszanie w świecie audio.

No to kto ma być branżą jak nie Wy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MariuszZ napisał:

Jesteś jednym z czołowych audiofili tu na forum

Mariusz, wiedz, że nie daruję Ci tego 😉

Nie sprzeczajcie się już o bzdety, nie chciałem nikogo urazić a tylko trochę pożartować. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam kto? co? komu i dlaczego?

ale faktycznie konstruktor znalazł się tu raczej nie dzięki przypadkowi, pomimo całej sympatii dla Jarka i jego trudu (o tym już pisałem wcześniej) w trudnym temacie testowania i bycia obiektywnym, to popieram słowa Witka, że było to nie potrzebne i podejrzewam ze mogło mieć lekki wpływ na ostateczne wnioski.

Co do krytyki HQ to tego akurat nie pojmuje, czemu nie dyskutuje z konstruktorami, . słowa pisane --""Jak się zamieszcza wpisy na forum dyskusyjnym to trzeba być gotowym na rozmowę nawet z osobami które mają uwagi krytyczne"" czytam to jak insynuacja ze to Kraft jest odpowiedzialny za ten projekt, trochę to dziwne podejście i nie sądzę by to był właściwy adres.

--------------

No nic ... absolutnie nie zniechęcam do kolejnych testów a wręcz czekam na kolejne. Kraft .. uszy do góry, sam czekam na coś ze stajni ATC, osobiście słuchałem tylko 40-ek w pewnym salonie Gdańsk-Wrzeszcz, gdy szukałem kolumn dla siebie, oj ... nie podeszły mi wtedy, ale gdy rok a może i więcej chciałem coś pożyczyć to już nie prowadzili sprzedaży tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Co do krytyki HQ to tego akurat nie pojmuje, czemu nie dyskutuje z konstruktorami,

Bogusław

Bo konstruktorzy nie założyli tutaj tematu do rozmowy o swoich kolumnach. Założył @Kraft i zaprosił innych do rozmowy. Z tej prostej przyczyny.

9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

czytam to jak insynuacja ze to Kraft jest odpowiedzialny za ten projekt, trochę to dziwne podejście i nie sądzę by to był właściwy adres.

Jak insynuacja?!

Napisałem tylko, że jak się zakłada temat na forum dyskusyjnym to trzeba być przygotowanym na to, że ta dyskusja faktycznie będzie miała miejsce.

A dyskusja to nie towarzystwo wzajemnej adoracji. Tu krytyka jest dozwolona.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wnikam kto? co? komu i dlaczego?

ale faktycznie konstruktor znalazł się tu raczej nie dzięki przypadkowi, pomimo całej sympatii dla Jarka i jego trudu (o tym już pisałem wcześniej) w trudnym temacie testowania i bycia obiektywnym, to popieram słowa Witka, że było to nie potrzebne i podejrzewam ze mogło mieć lekki wpływ na ostateczne wnioski.

 

Pisałem już o tym wcześniej ,ale widać słabo u was z pamięcią. Konstruktor znalazł się tu dzięki przypadkowi ,a właściwie za moją namową. Oświadczam , że osobiście ani nie znam Jarka czyli Krafta ,ani pana Rafała,i ja również z tego tytułu nie dostałem żadnych profitów. Czytałem na fejsie o tych kolumnach ,pare pozytywnych opinii i zachęcony tym napisałem do pana Rafała ,że warto było by oddać je Kraftowi do testu ,byłem ciekawy jak wypadną w tym teście i jeśli będzie pozytywny wynik testu ,będzie to z korzyścią dla pana Rafała. Sam również z chęcią bym wziął je na test ,ale muszę to odłożyć w czasie bo za dwa tygodnie wyjeżdzam na dłuższy okres za granicę.Gdy pan Rafał przystał na moją propozycję ,napisałem do Krafta ,który wyraził chęć przetestowania Brooklynów .Pozostało mi tylko skontaktować panów bezpośrednio. Sam test się opóznił w czasie bo pan Rafał trochę chorował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Pisałem już o tym wcześniej ,ale widać słabo u was z pamięcią. Konstruktor znalazł się tu dzięki przypadkowi ,a właściwie za moją namową. Oświadczam , że osobiście ani nie znam Jarka czyli Krafta ,ani pana Rafała,i ja również z tego tytułu nie dostałem żadnych profitów. Czytałem na fejsie o tych kolumnach ,pare pozytywnych opinii i zachęcony tym napisałem do pana Rafała ,że warto było by oddać je Kraftowi do testu ,byłem ciekawy jak wypadną w tym teście i jeśli będzie pozytywny wynik testu ,będzie to z korzyścią dla pana Rafała.

Nie czytałem wcześniej Twojego postu, ale fajne ze wszystko się wyjaśniło, kto "zawinił" a oberwało się Jarkowi co nie co.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jak wam się te Krafta testy nie podobają i uważacie je za nieobiektywne ,to je sobie odpuście i nie zabierajcie w nich głosu.

No kolego! Tu trochę Cię poniosło.

Pokaż mi punkt regulaminu w którym jest napisane, że nie mogę zabierać głosu krytycznego w obojętnie jakim temacie.

Jak taki regulamin znajdziesz, to obiecuję że od razu przyznam Ci publicznie rację i mało tego od razu poproszę o wykreślenie mnie z tego forum( bo takie miejsce by mnie kompletnie nie interesowało).

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Dla wielu z nas z tego forum ,Kraft jest obiektywny i przeszkadza nam to co wy wypisujecie i o co go posądzacie.

I o to chodzi. O własne zdanie. Mnie jakoś nie przeszkadza, że tak uważasz. Doceniam, że potrafisz jasno i wyraźnie wyrazić swoją opinię.

2 godziny temu, RLC napisał:

Ale Marek Muszyński ma rację tylko czy wy to rozumiecie powątpiewam.

,,Dlaczego nie verstehen? My wszystko verstehen. Proszę bardzo, pan spocznie, pan usiądzie, pan poczeka, się załatwi… ''

Z tym, że ja się po prostu nie zgadzam i daję temu wyraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mi Krafcie, że trawestuję Twoje słowa.

"Bardzo kolegów przepraszam, ale muszę zauważyć, że B&W 706S2, które kupiłem w ciemno po teście Krafta, grają w sposób, który - nie wiedzieć czemu - uznaję za atrakcyjny. Wiem, że to głupie, naiwne i świadczące o braku osłuchania, ale tak je odbieram. Wybaczcie. Jednak poza tym, że grają pięknie są beznadziejne".

Jak wszystkim audiofilom wiadomo, istotą tego pięknego hobby nie jest słuchanie ulubionej muzyki, ale ciągłe zmiany, a więc wybaczcie mi drodzy koledzy, że pod wpływem Krafta testu wypożyczyłem /dostawa jutro/, Quadral Aurum Sedan 9. Wiem, że będą beznadziejne, ale postanowiłem porównać z wyżej wymienionymi, także beznadziejnymi, może będą mniej beznadziejne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek Muszyński napisał:

Wybacz mi Krafcie, że trawestuję Twoje słowa.

"Bardzo kolegów przepraszam, ale muszę zauważyć, że B&W 706S2, które kupiłem w ciemno po teście Krafta, grają w sposób, który - nie wiedzieć czemu - uznaję za atrakcyjny. Wiem, że to głupie, naiwne i świadczące o braku osłuchania, ale tak je odbieram. Wybaczcie. Jednak poza tym, że grają pięknie są beznadziejne".

Jak wszystkim audiofilom wiadomo, istotą tego pięknego hobby nie jest słuchanie ulubionej muzyki, ale ciągłe zmiany, a więc wybaczcie mi drodzy koledzy, że pod wpływem Krafta testu wypożyczyłem /dostawa jutro/, Quadral Aurum Sedan 9. Wiem, że będą beznadziejne, ale postanowiłem porównać z wyżej wymienionymi, także beznadziejnymi, może będą mniej beznadziejne.

 

A jak bardzo beznadziejnie wypadły PMC 25.22? Opiszesz te traumatyczne przejścia bardziej szczegółowo?? ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...