Skocz do zawartości

Kultura Dźwięku Brooklyn - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

No dobrze, ale do czego zmierza ta dyskusja? Do tego żeby przestrzec osoby, które zaczynają swoją przygodę z audio przed testami umieszczanymi na forum czy w prasie audio? Proszę tylko zdać sobie sprawę, że osoba zaczynająca swoją przygodę z audio, zwykle nie szuka wiedzy na forach czy w prasie, a udaje się do sklepu typu MM i zdaje się na "wiedzę i doświadczenie" tamtejszych sprzedawców. Jeśli ktoś skierował swoje kroki tutaj, oznacza to tylko, że chce czegoś więcej niż oferują sklepy nie dla idiotów. I moim zdaniem już samo to jest sporym sukcesem. Nie oznacza to moim zdaniem, że należy ślepo wierzyć w to co piszą użytkownicy czy branża, ale na litość Boską, jakiś kierunek jednak te wskazówki dają. To czy ktoś poprzestanie na pierwszej parze przetestowanych kolumn czy będzie brnął dalej nie oznacza od razu podjęcia złej decyzji. Proszę mi uwierzyć, że wielu osobom dostarcza dużo frajdy słuchanie muzyki na budżetowym sprzęcie i nie mają z tego powodu przysłowiowego "bólu dupy". Po drugie, co pewnie wielu osobom wydaje się niemożliwe, dla wielu z nas 3 czy 4 tysięcy na audio jest naprawdę sporym szarpnięciem domowego budżetu. Dlatego ja akurat cieszę się, że są osoby, którym się "chce". A czy uznamy informacje zaczerpnięte z testów za pewnik czy jedynie punkt zaczepny do dalszych poszukiwań to już indywidualna sprawa i podejście do tematu, każdego forumowicza. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja / Opis tych monitorów jest dobra. Osobiście ich nie posłucham, ponieważ mam już kolumny, z których jestem w 100% zadowolony. Słuchając różnych monitorów, żaden monitor nie zagra, zabrzmi lepiej niż kolumna. Lecz recenzja monitorów dokonana przez Krafta posłuży osobom, które chcą posłuchać tych monitorów. Będą mieć pewne odniesienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

To chyba oczywiste. Jeden z drugim oczekują transmisji na żywo na YT z mojego seppuku. Niedoczekanie. Nie mam konta;)

Oj tam oj tam. To tylko pogaduchy, nie ma co się przejmować. Pomysł wyjścia poza forum jest fajny. Może blog? Coś na kształt bloga "obiektywnie o audio", "subiektywnie o dźwięku" czyli w klimacie jakim się dobrze czujesz. Myślę, że miałbyś wielu chętnych na odwiedziny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft dzięki za tematy i pracę, którą robisz. Jest to rzeczywisty wkład w rozwój i ulepszanie forum. 

@audiowit Nie to jest nieładne, że sugerujesz iż Kraft jest wykorzystywany do darmowej promocji, nawet nie to jest nieładne, że zakładasz iż Kraft jest na tyle głupi, że może nie połączyć kropek i nawet nie to jest nieładne, że zakładasz iż czytelnicy tego forum nie ogarniają, że przy okazji testów Krafta są promowane pewne marki/rozwiązanie. Dla mnie nieładne i ciężkie do czytania jest to, że pod płaszczykiem wszechwiedzącego, wszechdoświadczonego i wszechosłuchanego dajesz nam tą wiedzę, jakbyśmy jej potrzebowali. 

Ps. Coś jest rzetelne. Proszę popraw swój post bo bije po oczach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MariuszZ napisał:

 Może blog? 

Z tym, że najfajniejsze w tych testach jest możliwość ich komentowania 😝. A blog? Pewnie miałby wzięcie, ale gdyby nagle Kraft opuścił forum, o czy byśmy rozmawiali? Asia przycichła, @Markcox znalazł swój wzmacniacz, nie każdego też interesują @Fafniakowe przygody z lampami, pomiary daców Tomka @tomek4446 to już w ogóle wyższa szkoła jazdy. A jeśli ktoś chce słuchać muzyki, bez kolumn się nie obejdzie. Także całe życie towarzyskie skupia się na wątkach Jarka. A że zarówno @Kraft jak i @audiowit to bardzo barwne postaci, czyta się to jak thrillery Roberta Ludluma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bahzell napisał:

@Kraft dzięki za tematy i pracę, którą robisz. Jest to rzeczywisty wkład w rozwój i ulepszanie forum. 

@audiowit Nie to jest nieładne, że sugerujesz iż Kraft jest wykorzystywany do darmowej promocji, nawet nie to jest nieładne, że zakładasz iż Kraft jest na tyle głupi, że może nie połączyć kropek i nawet nie to jest nieładne, że zakładasz iż czytelnicy tego forum nie ogarniają, że przy okazji testów Krafta są promowane pewne marki/rozwiązanie. Dla mnie nieładne i ciężkie do czytania jest to, że pod płaszczykiem wszechwiedzącego, wszechdoświadczonego i wszechosłuchanego dajesz nam tą wiedzę, jakbyśmy jej potrzebowali. 

Ps. Coś jest rzetelne. Proszę popraw swój post bo bije po oczach. 

Nie sugeruję. Ja o tym mówię.

Skoro nie jest tak glupi, to uprawia kryptoreklamę. I to tłumaczyłoby jego agresję jak mu sugerowałem kolumny, które przetestować. Tym bardziej, że jak Fafniak pisze ukazał się test na fejsie o czym nie wiedzialem.

We wklad się zgodzę. Robi dobra robotę. 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Ale mi to niepotrzebne. Wyżywam się twórczo i to mi wystarcza.

ZABAWA.

No podziwiam, szczególnie, że okupiona ciężką pracą testera, wysiłkiem organizacyjnym, nerwami i utarczkami słownymi wg mnie zupełnie niepotrzebnymi. Myślę, że w tym wątku nastąpiła kumulacja emocji i już tylko lepiej będzie w kolejnych testach czy dyskusjach za co trzymam kciuki.

Brakuje nam dystansu do rzeczy tu opisywanych, a wchodzenie w relacje interpersonalne to już całkiem denne się wydaje. Z boku patrząc widać brak dojrzałości forumowej. Sam się na tym łapię czasami, że za dużo chlapnę jęzorem ale chociaż mam tego świadomość. Baw się Jarek dobrze i nie zrażaj ;) 

Dla tych którzy twierdzą, że testy Twoje są obarczone łacińskim "quid pro quo" napiszę tylko, że nawet gdyby tak było, a wierzę że nie jest to niczego to nie zmienia ponad to, że Wasz niepokój zawsze będzie i tylko wtedy zniknie gdy sami taki test przeprowadzicie. Pozostaje zatem oswoić się z całą sytuacją i nie insynuować "spisków" i "ustawek", a zająć dyskusją o tematycznych paczkach i samych testach, ich metodologii, zakresie ale konstruktywnie, bez zbędnych kąśliwych uwag nie zawsze na temat.

10 minut temu, seba3002 napisał:

czyta się to jak thrillery Roberta Ludluma. 

Tak, pod warunkiem, ze ma się odpowiedni dystans o co trudno gdy kąśliwe uwagi są na wskroś personalne. Zmieńmy to i będzie lepiej ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek nie tylko Ty

16 minut temu, audiowit napisał:

Kraft, kto zrozumiał co chciałem powiedzieć, to zrozumiał. Wszystkie inne komentarze są bezuzyeczne. Wciąż powtarzasz tą samą mantrę choć nie ja rzucam tu epitetami. Po prostu reagujesz impulsywnie bo jestem jednym z niewielu, który zna Twoje wpisy na przestrzeni tych 4 lat. 

Nie tylko Ty pamiętasz :).

Bo ładnie wszyscy uciekli i tylko ten Witek pyskaty został jak ta sól w oku 😀😀😀

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Fafniak, proszę Cię... Kolumny które dostały 9/10 za bas wcale nie muszą grać tak samo. Jedna straciła punkt za np. rozciągnięcie, druga za szybkość, co jest to zawarte w towarzyszącej punktacji ocenie tekstowej

nie mam zamiaru cię przekonywać. Wiem jednak jak gro osób postrzega takie punktacje. Zdziwiłbyś się i to mocno ale dla nich dwie kolumny z oceną np. 8/10 przy basie to oznacza ze jest on taki sam

4 godziny temu, Kraft napisał:

Tylko że nikt kto śledzi Twoje poczynania w dłuższej perspektywie, nie da się na to nabrać. Atakowałeś mnie w identyczny sposób, gdy jeszcze nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby robić testy. Ja doskonale pamiętam, jakiego szamba narobiłeś przy okazji testu KEF-ów R3, a to był mój pierwszy test. Kolumny były standardowo wypożyczone za kaucją od S4Home. A Ty już wtedy wiedziałeś, że coś w tym moim testowaniu śmierdzi?

Bo to stara metoda obrzucić gównem. Nawet jak coś zmyjesz to jest nadzieja że smród zostanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam początek weekendu i koniec pyskówek. Trochę spokoju przyda się wszystkim.

Dla ułatwienia zrozumienia powyższego - chwilowo zamykam wątek. Proszę odpocząć i (dla niektórych) zastanowić się nad formą swoich wpisów
Do zobaczenia w poniedziałek...

Pozdrawiam
PS. No i bez kombinowania - jak pyskówka się przeniesie na inne wątki, to wtedy będą inne ograniczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To może ja coś dodam od siebie....bo widzę, że najwiecej do powiedzenia zawsze mają osoby które nie słyszały a już wiedzą jak dana kontrukcja gra...

Bo skoro zbudowana jest na tanich Polskich głośnikach, konstruktor wykresów przesłać nie chce...więc na pewno musi mieć coś do ukrycia?🤔 

Przecież nie może to zagrać poprawnie...a co dopiero dobrze!! wszak co "gość" mógłby wydłubać z takich przetworników ?

Gdy 1 raz zobaczyłem te paczki na grupie na fejsie to zacząłem się zastanawiać czy grają w połowie tak dobrze jak wyglądają....?napisałem wtedy do Rafała czy wysyła na testy...

Wtedy nie wysyłał...był zdziwiony czy ktokolwiek będzie zainteresowany takimi testami za kaucją...Pisaliśmy jakiś czas żeby zbudował model testowy a ja chętnie za kaucją ich posłucham u siebie...i takim sposobem od weekendu goszczą u mnie:)

 

Miałem u siebie monitory typu:

Kef ls 50

Studio 16 hertz canto grand

Pylon monitor

Bise XXL

Opera Prima

PMC Twenty 5.21

Audiovector qr1

i na szybko? Brooklyn nie mają się czego wstydzić! a niektóre biją o głowę!:)

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JaZz napisał:

Które i w jakich aspektach!? 😳

np. Canto grand...w jakości i różnorodności basu. Jeśli tam można mówić o jakiejś...różnorodnosci 😜

Bise XXL też pod tym aspektem nie są wybitnie, bardziej nadrabiają  spektakularnym kopnięciem gdzie dużo podłogówek zawstydza. na początku może się podobać ale po czasie ten bas jest jednostajny i nudny.

Brooklyn mają go zdecydowanie mniej... co nie każdemy przypadnie do gustu ale jest on wielobarwny.

 

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie swobodne granie...nie osłodzone ale też nie popada w zimne rejony🤔 napewno szybsze i większą werwą grają jak moje BMN S3 II .

Trzeba przyznać że fajnie zrobione paczki! Żeby chcieć się do czegoś bardziej dowalić to trzeba mieć chyba zły dzień...Wybrzmienia ma krótsze jak w BMN ale koniec końców scena jest chyba bardziej czytelna i uporządkowana. Bas jest monitorowy ale w ogólnym odbiorze i słuchaniu muzyki mi nie przeszkadza. Słucha się muzyki z przyjemnością i nie odczuwamy że go brakuje.

Dla mnie "ciekawsze" kolumny niż te które wcześniej wymieniłem 🙄 mają coś specyficznego w sobie czego do końca jeszcze nie potrafię zrozumieć 🤔 

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd...

Nie mam za dużo wolnego czasu ale coś tam już się osłuchałem.

Z czystym sumieniem mogę polecić te kolumny osobą które po prostu chcą posłuchać muzyki!bez rozbierania jej na czynniki pierwsze.

Nic w ich brzmieniu nie przeszkadza, może na górze pasma jest mniej wyrafinowania w stosunku do BMN ale muzyka jest tak podana że efekt finalny jest bardzo zadowalający!

Poszczególne dzwięki są jakby bardziej odseparowane od siebie co fajnie przekłada się na ogólny odbiór muzyki.

Energicznie rześko ( nie przekraczają cienkiej linii za którą zaczyna coś kłuć po uszach) z ładnym rytmem!

Póki co zauważyłem że kolumny są bardzo uniwersalne i sprawdzają się w każdym repertuarze. 

Gdyby nie to że stereo używam również do kina gdzie liczy się solidny bas byłbym skłonny nawet zamienić swoje BMNy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...