Skocz do zawartości

Kultura Dźwięku Brooklyn - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Ciekawostka. Kolejna ekskluzywna kolumna polskiej manufaktury oparta na taniutkich przetwornikach STX-a. 

Ancient Audio VINTAGE HORTEN D. Kolumna za 12 000 zł (fakt, że aktywna, więc cena razem ze wzmacniaczem) a przetworniki za 56 zł sztuka.

Vintage_Horten_0n_stand_compressed.thumb.jpg.1c52a57ab3d0ad002a47cda9e985ee17.jpgWygląda na to, że wyrobów naszego STX w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. To, że są tanie, nic nie znaczy.

Warto zwrócić uwagę, że Ancient Audio nie robi z marki zastosowanych przetworników tajemnicy. Nazwa ich producenta pojawia się w głównym opisie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już odkurzyłem temat kolumn firmy Kultura Dźwięku, to warto wspomnieć, że w maju premierę miał ich nowy produkt Jazz 1 - wysokoskuteczne kolumny w starym stylu, konsekwentnie zbudowane na bazie polskich przetworników. Cena – 8 900 zł.

269675603_3265051003730100_7619954965916686950_n.thumb.jpg.7666c2a8fd8d06b460d97f1f949d2eb1.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Forumowicze witam Was,

Ten wątek bardzo mnie zainteresował bo jestem na etapie poszukiwania nowych monitorów ale o niestandardowej budowie jak Brooklyn, Tango 150, czy Rebel Sentiment 10 ewentualnie "konwencjonalne" 3w (ale nadal monitorów).

Obecnie słucham bardzo dobrze wykonanych monitorów  Zaph L18, świetnie graja, zachwycają słuchaczy ale brakuje mi większej głośności odsłuchu, czasem lubię dosłownie poczuć muzykę a wtedy L18 trochę się męczy w 20m.

Czy ktoś z Was zna ten dosyć popularny projekt L18 na świetnych przetwornikach i potrafi porównać je do Brooklynów? Chcę uniknąć regresu  i mieć nietuzinkowe monitory. Budżet max taki jak Brooklyn które konstrukcyjnie mi się podobają.

Za porady dzięki, w sieci trudno znaleźć opinie o nich prócz tego fora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 7.12.2022 o 14:16, Kraft napisał:

Nie może być inaczej. Jestem fanem STX-a. 

Jarku, czy te Scratch'e to br czy oz? 

Na jednych zdjeciach jest dziura na plecach, na innych nie ma. Intryguje mnie budowa tego typu, czesto spotykana w brytyjskich projektach (Neat, Linn), a jeszcze nie mialem okazji posluchac zadnych izobarow. Czekam na opis! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...