Skocz do zawartości

iFi Audio Zen Dac - problem


Recommended Posts

Witam, kupiłem pierwszy dac w życiu jak w temacie, ale mam problem. Otóż po pierwsze różnica dźwięku jest dla mnie marginalna względem karty dźwiękowej laptopa, a szczerze myślałem, że kupując sprzęt za taką kasę usłyszę większą różnicę. Słuchałem na Sennheiser HD 25-1 II oraz Beyerdynamic DT990 PRO 250Ohm. Sterowniki zainstalowane, dac wybrany jako główne źródło. Coś jeszcze powinienem ustawić?
Druga sprawa to Tidal i jakość Master. Mianowicie słuchając na najwyższej jakości co jakiś czas słyszę takie trzaski.. dzieje się tak głównie na początku utworu oraz podczas przewijania. Dioda na dacu potrafi wtedy zmieniać kolory. Możliwe, że coś mam nie tak ustawione albo ze sprzętem jest coś nie tak?

Edytowano przez ango199169
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze w połączeniu z laptopem warto użyć zewnętrzny zasilacz. Może niekoniecznie ten dedykowany. Laptopy lubią oszczędzać energie na portach USB.

Czytałeś to : https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-ifi-audio-zen-dac-i-zen-blue/

Głośność przynajmniej na maksimum w komputerze. Warto wejść w tryb pracy pomijający systemowy mikser z regulacją głośności. Warto chyba zainstalować odpowiednie oprogramowanie na komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko zasilacz to znowu koszt ponad 200 zł, a może się okazać, że niewiele to da.

Recenzję czytałem w sumie na jej podstawie głównie zdecydowałem się na zakup.

Głośność mam ustawioną na max w laptopie. Jak pominąć systemowy mikser i co jeszcze powinienem zainstalować oprócz sterowników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie powinno umożliwić słuchanie Tidala w najwyższej jakości z pominięciem miksera systemowego. Jeśli chodzi o programowe odtwarzacze to jedne wymagają do tego odpowiednich wtyczek, a taki np. AIMP wymaga włączenia odpowiedniego trybu w ustawieniach. Wtedy wybierasz na jaki układ dźwiękowy ma iść muzyka z odtwarzacza. Pozostałe dźwięki z komputera będą trafiały przez system tam gdzie dawniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz oszczędzanie energii w urządzeniu, taka podstawowa rzecz, a często jest to oszczędzanie włączone

Dodatkowo: może być też tak, że ten port USB jest nie do końca sprawny, miałem kiedyś taką sytuację, ale z innym urządzeniem

Możesz też wyłączyć ulepszenia dźwięku w panelu sterowania
Nie masz podbitych jakichś częstotliwości przypadkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz napisać coś więcej, co jest z tym dźwiękiem jest nie tak. Mało mocy, szczegółów, słaby bas itp. Jaki system?

Tidal ma najlepszą jakość z zainstalowanej aplikacji na kompie, nie z poziomu przeglądarki. Zewnętrzy zasilacz obowiązkowo. Spróbuj z poziomu biosu wyłączyć całkowicie zintegrowaną kartę muzyczną.


W biosie niestety nie mam opcji wyłączenia karty (Win 10, Lenovo Y540). Wyłączyłem w ustawieniach dźwięku jak na obrazku. Ogólnie mam wrażenie, że wszystko działa, przeszkadzają mi tylko trzaski w Tidalu (słucham w aplikacji) w jakości Master podczas przewijania oraz na początku utworów (wtedy dioda zmienia kolor tak jakby jakość nagle spadała, ale po chwili znowu wszystko jest w porządku). No i spodziewałem się czegoś więcej po recenzjach, ale może po prostu miałem za duże wymagania względem tego urządzenia.

Audio.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2021 o 23:34, ango199169 napisał:

Mianowicie słuchając na najwyższej jakości co jakiś czas słyszę takie trzaski.. dzieje się tak głównie na początku utworu oraz podczas przewijania. Dioda na dacu potrafi wtedy zmieniać kolory. Możliwe, że coś mam nie tak ustawione albo ze sprzętem jest coś nie tak?

Miałem ten sam problem z DACkiem od Nostromo (migająca dioda/trzask). Okazało, że dzieje się to tylko na niektórych portach USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Miałem ten sam problem z DACkiem od Nostromo (migająca dioda/trzask). Okazało, że dzieje się to tylko na niektórych portach USB.

U mnie na każdym z trzech portów występuje ten problem.
 

Cytat

Wypożycz jakiś separator  galwaniczny usb

Ciężko będzie niestety, nie mam pojęcia gdzie takie coś dostać..
 

Cytat

Najłatwiej będzie sprawdzić jak działa z innym komputerem, dla pewności również innym kablem USB. Jeśli na każdym pc tak samo to najlepiej oddać/wymienić. 

Tutaj też nie mam możliwości sprawdzić innego sprzętu. Chyba po prostu zwrócę tego DACa i poszukam czegoś zasilanego nie przez USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ango199169 napisał:

U mnie na każdym z trzech portów występuje ten problem.

Ja mam aż 10 portów - problem nie występował na dwóch.

58 minut temu, ango199169 napisał:

Chyba po prostu zwrócę tego DACa i poszukam czegoś zasilanego nie przez USB.

Do tego DACa też możesz dokupić jakiś zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...