Skocz do zawartości

Wzmacniacz z osobnym subwooferem


docppp

Recommended Posts

Dzień dobry.

Chciałem się poradzić, ponieważ przejrzałem już sporą część internetu, ale nie udało mi się znaleźć sprzętu, który by mi odpowiadał.
Szukam wzmacniacza z osobnym wyjściem na subwoofer, czyli 2.1 lub ewentualnie 5.1. Ma być on podłączony do komputera, a dokładniej do karty muzycznej Asus Xonar Se (5.1, czyli ma 3 wyjścia - front, side, sub). Nie potrzebuję, a nawet nie chcę zbędnych bajerów jak radio, bluetooth, wi-fi, sterowania pilotem itd. Jeżeli chodzi o subwoofer, to czytałem o podziale aktywny/pasywny, ale nie do końca wiem w czym to miałoby się różnić z perspektywy osobnego wzmacniacza, więc jakby ktoś w kilku słowach to opisał, to byłbym wdzięczny. Plusem byłyby też regulujące pokrętła na wzmacniaczu oddzielnie do każdego kanału, w szczególności basu, bo łatwiej jest przekręcić ręką niż zmieniać ustawienia equalizera w komputerze co chwila. Do wzmacniacza mam dwie niewielkie, stare kolumny, a subwoofer będę musiał kupić nowy, bo obecny już ledwo zipie.

Czyli w skrócie potrzebuję wzmacniacza, którego podłączę do karty muzycznej 5.1, do którego podłącze subwoofer i co najmniej 2 głośniki. Budżet to 1.5k, w porywach do 2k. Sprzęt wolałbym nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś ten pomysł, zamysł ale czy on nie przesłania wyboru?

Bo w cenie 1,5 - 2K z nowych to znajdziesz raczej Topping MX3 + ELAC B6.2 / Dali Spektor 2 i nie wiem czy nie braknie na Magnata Sub 302A który w stereo jest taki sobie. Ale i tak nic lepszego w tej cenie nie będzie.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc zamysł? Mam dwa głośniki i chciałbym mieć osobny subwoofer, to jest mój zamysł. 

Pomieszczenie niewielkie, może trochę więcej niż. 12m. 

Nie zależy mi na jakiś bardzo hi-endowych rozwiązaniach, jestem raczej niedzielnym użytkownikiem. 1.5k to budżet samego wzmacniacza. 

Edytowano przez docppp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2021 o 14:20, docppp napisał:

Co masz na myśli mówiąc zamysł? Mam dwa głośniki i chciałbym mieć osobny subwoofer, to jest mój zamysł. 

No własnie. To nie w tej cenie.

Dnia 17.05.2021 o 14:20, docppp napisał:

Nie zależy mi na jakiś bardzo hi-endowych rozwiązaniach, jestem raczej niedzielnym użytkownikiem. 1.5k to budżet samego wzmacniacza. 

A, czyli kolumny i suba już masz czy liczysz osobno?

To Topping, SMSL Q5 PRO albo może udało by Ci się dostać Pioneer A30 albo Marantz PM 6006

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...