Skocz do zawartości

Jak podłączyć komputer do amplitunera


dymion

Recommended Posts

HK 3490 ma po jednym wejściu koaksjalnym i optycznym (cyfrowe) oraz 6 wejść analogowych (para RCA, czyli cinch).
Jeżeli chcesz wykorzystać posiadany kabel minijack-2xcinch to podłączasz pod dowolne wejście (za wyjątkiem PHONO), np. pod AUX.

Jeżeli chcesz wykorzystać złącze cyfrowe na karcie dźwiękowej (zakładając że masz takie - to pewnie będzie koaksjalne) to podłączacz pod wejście cyfrowe w w amplitunerze. No ale i tak nie będziesz miał kina domowego, bo wiadomo - amplituner jest stereo. icon_wink.gif

Pytanie jest takie, jak będzie lepiej? Czy lepszy jest przetwornik cyfrowo-analogowy w amplitunerze czy na karcie dźwiękowej...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minijack - stereofoniczny można wyodrębnić 3 części: masa, kanał lewy, kanał prawy .
Widac to w poniższym linku
http://www.allegro.pl/item553839114_kabel_...z_magazynu.html

Minijack monofoniczny - ma 2 cześci, masa oraz 1 kanał.

Jeżeli masz tylko 1 kanał (a wtyczka minijack jest z 3 cześciami), to prawdopodobnie coś nie kontaktuje i trzeba kupić nowy kabel...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj wtyku "jack" mozesz po prostu rozpoznac po ilosci kresek na samym wtyku: 1 - mono, 2 - stereo, 3 - stereo z funkcjä sterowania, spotykane np. przy sluchawkach z pilotem przy kablu. W Twoim przypadku kabelek najprawdopodobniej nie kontaktuje na jednym kanale. Po wymianie, np. na ten zaproponowany przez Kolege RoRo, problem powinien zniknäc.

Audionet - sä kable mini jack mono /2 cinche ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Są takie kable. Sam miałem podłączonego kompa do mojego Marantza 2226. Kabel miał chyba z 5 metrów, ale był solidniejszy niż zwykłe "czarnuchy" (grubość), niebieski i mały jack był "pozłacany". Gorzej jak kolega używa jakiegoś wynalazku od np. aparatu fotograficznego lub kamery, gdzie jack jest dzielony na cztery pola i ma wyjście trzema chinczami. Wtedy występuje wyżej opisany problem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chyba doszło do nieporozumienia, lecz żeby się nie rozpisywać, to trzeba coś pokazać.

DSC01446.jpg


Taki (podobny). Nie zauważyłem żeby szanowny Audionet Napisał coś o "jacku mono do dwóch chinch", a ja głupi zareagowałem na taką bzdurę! Sorki, źle przeczytałem. Kurdę, nie będę mógł teraz zasnąć z przejęcia....
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to szczegöl icon_biggrin.gif Kolega Audionet zapytal, czy jack ma 2 czy 3 czesci, czyli czy jest mono, czy stereo. Dlatego zapytalem, czy jest w ogöle taki kabel - jack mono/chinch lewy, prawy. W sumie niepotrzebne zamieszanie, a autor tematu w dalszym ciägu milczy, chociaz teraz nawet na zdjeciu ma pokazany potrzebny mu kabel. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymion
Na wszelki wypadek - masz możliwość sprawdzenia tego kabla z innym uządzeniem, np. discmanem czy odtwarzaczem MP3? Jeżeli też będzie tylko jeden kanał to albo sprawdź i polutuj kabel, albo najlepiej - kup nowy!
Masz miernik elektryczny? Omomierz załatwi sprawę i będziesz wiedział, który kanał w kablu jest uszkodzony i ew. który trzeba polutować.

Pozdrawiam
PS. A poza tym - dostałeś już tyle odpowiedzi, zdjęcie kabla i link do przykładowej aukcji, że już chyba wystarczy... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i wielkie dzięki za cenne informacje.
Teraz wiem że mam jacka stereo (3 części). Nie pozostaje mi nic innego jak właśnie sprawdzić miernikiem gdzie tkwi problem ale ostatecznie to i tak wymienię kabel, bo grzechem jest podłączać do tego sprzętu taki byle kabel.
Muszę znaleźć trochę czasu i poszukać odpowiedniej jakości kabelka.

A tak przy okazji to pozwolę sobie zapytać czy ktoś miał okazję kontaktować się z firmą dipol oferującą anteny? Jestem na etapie zakupu anteny zew do mojego Harmana i pozwoliłem sobie poprosić o pomoc w dobraniu właściwej anteny, jednak nic nie odpisali. Nie wiem czy warto zapytać ponownie bo może nie zawracają sobie głowy takimi sprawami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczepie się do tego wątku...

Mam podony problem: chce podłączyć komputer z amplitunerem [karta dźwiękowa: Avance ALS4000 Audio Device - amplituner Pioneer VSX-415]. Użyłem kabla jack -> 2 chinche, ale działa tylko jeden kanał (tzn. jedna kolumna gra, druga "buczy"). Jack jest 3 częściowy (stereo). I tutaj nastepjue moje pytanie: czy napewno muszę wymienić kabel na lepszy, czy to kwestia ustawień w karcie dźwiekowej lub amplitunerze? Jeśli to drugie to co i gdzie ustawić?

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drejos
Odpowiedzi na Twój problem masz już przecież wyżej w tym wątku!
Sprawdź ten kabelek - podłącz cinche w amlitunerze odwrotnie (lewy w prawe gniazdo, prawy w lewe) i masz odpowiedź co do amplitunera. W amplitunerze przy trybie analogowym w stereo nic nie ustawiasz - jeżeli balans jest na zero, to powinno równo grać na oba kanały.
Zazwyczaj coś nie kontaktuje lub zwiera się z masą, sprawdź też dociśnieęcie wtyczek w obu urządzeniach.
Kabelek możesz sprawdzić miernikiem, a najlepiej jeśli masz np. discmana czy odtwarzacz MP3 - podłączasz do amplitunera tym kabelkiem i masz już jasność. icon_cool.gif

Dymion
Ogólnie chwalone są anteny radiowe (wewnętrzne i zewnętrzne) firmy Telmor. Może warto spróbować z tą firmą?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...