Skocz do zawartości

Kino domowe do 3500zł


MyLukas

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów z racji tego ze przeczytalem już setki postów na tym forum w koncu postanowilem dolaczyc do zacnego grona. Chcialbym zakupic zestaw kina domowego za ok 3500zl w zwiazku z tym prosilbym o jakąs pomoc w doborze zestawu. Zestaw ma stac w salonie 30m2 głownie filmy ale tez muzyka z tv oraz smartfon dlatego koniecznie amplituner powinien miec wifi oraz Bluetooth. Przegladalem sprzety używane ale wybor teraz na rynku jest bardzo skromny jak rowniez w sklepach stacjonarnych. Onkyo o ktorym myślalem na poczatku jest praktycznie nie osiagalny zostaje Yamaha oraz Denon. Kolumy 5.1 myslalem o taga 606v3 ale moga byc tez inne polk audio quadral jamo.  Sub myslalem o manat 302a ale to oddzielnie kupie. 3500 chce przeznaczyc na amplituner oraz kolumny. Wiem ze najlepiej byloby wszystkiego posluchac ale niestety nie mam za bardzo mozliwosci chyba ze ktoś wie gdzie w Lublinie moglbym takie lub inne zestawy posluchac porownac ewentualnie kupic. Bo w okolicach puław nie ma nic kompletnie tylko Voice Kraft. W znajej sieciowce znalazlem 2 zestawy YAMAHA RX-V485 + NS-F51/NS-P51  chociaz z forum wiem ze te kolumny to raczej slabe oddzielnie mozna cos lepszego kupic oraz DENON AVR-S650H + WILSON Movix tutaj podobnie kolumny mocno budzetowe ale moze warto. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Edytowano przez MyLukas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem porownania tych modeli amplitunerow i choc średnio sie znam to wydaje sie ze denon x1600 wydaje sie najlepsza propozycja bo jest najmocniejszy z tych 3 i chyba zagra najlepiej tylko ktore kolumny wybrac zeby w muzyce byl ładny czysty gleboki bas bez wyraznej gory gdybym chcial posluchac czasami muzyki a nie bede mial jeszcze suba. No i przedewszystkim zeby wyrobic sie w zakladanej sumie 3500zl. A co np z kolumnami Wilson bo widzialem ze jest duzo takich zestawow na rynku razem z yamaha albo denon. A te kolumny  QUADRAL Quintas 6550 to niby sa jeszcze sprzedaży w roznych sklepach chyba ze to już jakaś koncówka I w sumie najwazniejsze pytanie jak wogole z dostepnościa ampltunerow jak i kolumn czy trzeba dlugo czekac wplacac zadatek czy sa np dostepne od reki? 

Edytowano przez MyLukas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym przedziale cenowym masz Yamahę RX V4a + Polk Audio T531 lub dynamiczniejsze Quadral 6500le. W przypadku Denona 1600 warto byłoby rozważyć Pylon Audio Pearl 25+sat+center ale wyjdziesz poza zakładany budżet. 
Wilson Raptor 7 czy 9 to ciepłe brzmienie w związku z czym warto iść w kierunku dynamicznego brzemienia amplitunera takiego jak Yamaha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych zestawach ktory bedzie taki najbardziej uiwersalny do filmow i muzyki z w miare mozliwosci cieplym basem wiem ze to niski pulap cenowy oraz wiem ze zestaw 5.1 nie jest strikte do muzyki ale trzeba znalesć jakiś kompromis moze jakiś zestaw bedzie lepiej do siebie pasowac wiem ze denon avrx1600h ma 7 kanalow ja napewno bede mial 5.1 wiec moze nie warto do niego doplacac i wybrac 5 kanalow.

AVR-X1600H + Wilson Movix

AVR-X1600H + Wilson Cinematic

Denon AVR-S650H Wilson Viper

DENON AVR-X1600H + QUADRAL QUINTAS 6650 

Denon AVR-X1600H + Taga Harmony TAV-606 v.3

Lub Yamaha RX-V4A z ktorymi kolwiek kolumnami wwymienionymi

Wedlug moich poszukiwan wszystie wymienione zestawy mieszcze sie w granicy budzetu +-300zl

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wlasnie patrze heco oraz magnaty bardzo  fajne tylko ze to sa chyba same fronty tzn 2 kolumny sa w tych zestawach ja jednak wolal bym miec zestaw 5.1

3 minuty temu, MyLukas napisał:

Ok wlasnie patrze heco oraz magnaty bardzo  fajne tylko ze to sa chyba same fronty tzn 2 kolumny sa w tych zestawach ja jednak wolal bym miec zestaw 

A przepraszam znalazłem zestaw 5.1 czyli zestaw denon x1600h + magnaty supreme 802  to bedzie dobry budzetowy zestaw z tych ktore do tej pory wymienialiśmy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...