Skocz do zawartości

Czy da się "zmodenizować" Onkyo tx-nr609? BT, WLAN itp.


HiBob

Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem wczoraj do użytku w delegacji zestaw kina domowego oparty o Onkyo TX-NR609, odtwarzacz BR Sony i głośniki Heco. Nawet jeszcze nie zdążyłem go podłączyć, zdaniem sprzedającego wszystko działa jak należy - o czym, mam nadzieję, przekonam się po południu.

Ale do rzeczy. Przy zakupie nie kierowałem się jakimiś wytycznymi czy wskazówkami odnoście jakości, barwy itp. Po prostu taki zestaw trafił mi się na lokalnym portalu w atrakcyjnej cenie. Ale chciałbym go trochę "podkręcić". Poczytałem wczoraj, że Onkyo w swoim czasie oferowało do swoich amplitunerów różnego rodzaju przystawki WLNA, BT czy DAB+. Nie natrafiłem w serwisach aukcyjnych na żaden z nich. Może poza Japonią - ale zakup adaptera BT za 150 euro + KW mija się z celem.

Czy ktoś z szanownego grona może podsunąć mi pomysły na rozwiązania, które będą działały? Czy dostępne obecnie na rynku adaptery BT na USB np. taki : https://linkd.pl/p7dz2 będzie bezproblemowo działał? Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Wiem że inne działały. Ale jak będzie tutaj nie wiem. Chodziło aby zamiennik był zbudowany na tej samej kości. Wtedy to hulało.

Do Wifi możesz pomyśleć o acess point.  a BT by,e jaki odbiornik na chinche.

Piotr

Dzięki Piotr, niejako na próbę kupiłem moduł BT firmy esinkin z Amazon. Dzisiaj przyszedł i działa bezproblemowo z moim iPhonem - to już mnie satysfakcjonuje. Kombinuje dalej co zrobić z WLAN. jak to się uda i uruchomię inne serwisy streamingowe to będzie pełnia zadowolenia. 

pozdrawiam, Robert

image.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...