Skocz do zawartości

przełącznik 2 par kolumn i 2 wzmacniaczy


Recommended Posts

są dwa wzmacniacze i 2 pary kolumn

Czy jest przełącznik który "zamienia" kolumny dla wzmacniaczy ? Jedną wajchą? Żeby przełączenie tym jednym przełacznikiem było dla obydwu systemów?

bo nie mogę doczytać/dowiedzieć sie czy :

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Przełączenie jednego wzmacniacza powoduje ZAWSZE załączenie jednych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fafniak napisał:

Chodzi mi o to czy ten przełacznik jest na tyle bezpieczny że nie powstanie sytuacja że jeden ze wzmacniaczy zostanie "bez kolumn"

Życie mnie nauczyło , że skopać można wszystko, a myślenie co się robi jest niedoceniane :)

Masz w Beresfordzie dwa wejścia na wzmacniacze i dwa na kolumny. Przy pełnym obłożeniu switcha nie ma szans by wzmacniacz został bez obciążenia / kolumny/.

Przełączniki u mnie od czterech lat działają bez zarzutu , musisz użyć trochę siły by wcisnąć " guzik", co eliminuje przypadkowe przełączenie. Nie da rady np. włączyć niechcąco dwóch wzmacniaczy jednocześnie , jedynie jest możliwość załączenia dwóch par kolumn na raz. I tylko na to trzeba uważać , choć by to zrobić musisz wcisnąć oba przyciski, co łatwe nie jest , więc pozostaje chwila na zastanowienie :) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomek4446 napisał:

Życie mnie nauczyło , że skopać można wszystko, a myślenie co się robi jest niedoceniane

i dodaj :  ale przypadki chodzą po ludziach ;)

Czyli jeżeli podłączone są dwie pary kolumn, to nie ma mozliwosci by któryś wzmacniacz został bez obciążenia? Przełączniki nie mają "stanów nieustalonych" ;) (bo nie wiem jak inaczej to nazwać)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak , chyba wiem o co Ci chodzi. Nie , nie da rady by któryś z przełączników się nie załączył , bądź sam z siebie "odbił". Mniemam , że masz obawę o " lampę " , która bez obciążenia nie powinna " pracować". W przełącznikach Beresforda ktoś wpakował naprawdę mocne sprężyny i byłbym spokojny o stan ich funkcjonowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...