Skocz do zawartości

Nowe Hi Fi po 30 latach


eBarciu

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Przez całe swoje życie słuchałem muzyki na zestawie Diory i kolumnach podłogowych Diory. Grało to świetnie ale czas na zmiany.

Słucham rocka, muzyki klasycznej (fortepian, gitara, muzyka symfoniczna, chór ), pop. Lubię szybki i niebuczący bas, środek i góra muszą być jasne i klarowne. Dźwięk musi wypełniać pokój.

Muzykę do niedawna słuchałem z CD ale coraz częściej używam TIDAL, Spotify + radio. Więc wybór padł na amplituner sieciowy.

Docelowo audio będzie grało w salonie ok 18 m2. W związku z ograniczonym budżetem i poniekąd ograniczonym miejscem na podłodze,  rozglądam się za niewielkimi kolumnami podłogowymi albo podstawkowymi + sub, które będą stały w odległości 2 metrów od siebie.

Rozpocząłem już żmudny proces odsłuchów w salonach ...  przesłuchałem kilku różnych zestawów kolumn podłogowych i najlepiej na mój osobisty gust wypadł zestaw B&W 603 ANN + Yamaha r-n602d. Z tym, że ten zestaw mocno przerasta mój budżet.

Następnie słuchałem Denon dra-800 H odpadł niezależnie od kolumn, które były w zasięgu mojego budżetu a nawet z tymi, które budżet przerastały ( Dali Oberon 7, Oberon 5, Polk s55e, itd ), 

Nad C328 z B&W 603 ANN, które tak mi pasowały z Yamahą grał zbyt gładko bez polotu.

Ze wspomnianą Yamahą przesłuchałem też Elac Debut 5,2, Tesi 561 Indiana Line - nie było chemii.

Jeżeli chodzi i kolumny podstawkowe - póki co miałem okazję przesłuchać tylko Yamaha r-n602d+B&W 606 ANN + B&W  ASW 608 i ten zestaw po godzinie odsłuchu kolumn podłogowych skradł moje serce. Niestety nie brzmiał dobrze z muzyką klasyczną. Podczas partii chóru z orkiestrą brakowało mi wokalu.

Co proponujecie spróbować jeszcze ? Z osiągalnych w moim budżecie amplitunerów sieciowych pozostała Yamaha r-n 803d i Onkyo tx-8270. Z jakimi kolumnami je połączyć ?

Mam niezły mętlik w głowie ....

 

 

Edytowano przez eBarciu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

40 minut temu, Tomasz S. napisał:

Zamiast koncentrować się na amplitunerze sieciowym i ograniczać wybór , możesz kupić tradycyjny wzmacniacz i no Chromecast Audio. Jak sam wiesz , sprzęt audio może być długowieczny i używanych też nie trzeba się bać. Jaki budżet ?

W żadnym razie nie odrzucam używanego sprzętu ale myśle nad finansowaniem ratalnym, ktore jest po prostu wygodne. Bużet max max 8 tys

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli przymierzasz się do głośników B&W 603 ANN, to proponuję Ci rozejrzeć się za nie co lepszym wzmacniaczem, a niż RN602. Dobrym pomysłem może być NAD C368 + np.odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD10. Przekroczysz trochę budżet, ale zawsze jest możliwość finansowania na raty. Zapraszam Cię na indywidualne rozmowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W to rzeczywiście szczegółowe i szybkie kolumny. Miałem okazje słuchać ich z Yamaha rn803d oraz z NAD c356bee. Z tym drugim dla mnie stworzyły lepszy duet. Yamaha, owszem, gra szczegółowo i z mocnym basem ale przy dłuższym odsłuchu może być męcząca.  Z NADem 603 s2 grały znacznie kulturalniej i mniej męcząco. Jeśli jesteś zdecydowany na te B&W to je kup bo to dobre kolumny ale dobór wzmacniacza bym przeprowadził już w warunkach domowych. Pamiętaj, ze to co ładnie gra w sali w sklepie, niekoniecznie będzie tak samo dobrze grało w domu :) wiele zależy od akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak Marantz PM7000n lub jeśli nie chcesz all-in-one to Musical Fidelity M3si + streamer (Arylic A50 Pro+ lub Yamaha WXC-50).

Co do kolumn to ja bym ci raczej radził podstawkowe. Wybór jest szeroki: Buchardt, Focal, Revel itd.

Jeśli zalezy ci na niskich częstotliwościach to Revel Concerta 2 m16, lub właśnie Buchardt S300 MKII mogą być odpowiednim rozwiązaniem. Trzeba posłuchać. 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gotowych systemów polecam sprawdzić Yamaha RN 803 + KEF Q 750

Ewentualnie jeśli to dla Ciebie nie problem zastosować funkcje sieciowe dodatkowo w postaci Yamaha WXAD 10 albo IEAST M30 PRO  wybrać czysty wzmacniacz Focal Chora 826 + Musical Fidelity M3si, albo Pier MS 480 + wspomniane KEF Q 750 czy Heco Celan Revolution R3

Zapraszam na odsluch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Z gotowych systemów polecam sprawdzić Yamaha RN 803 + KEF Q 750

Ewentualnie jeśli to dla Ciebie nie problem zastosować funkcje sieciowe dodatkowo w postaci Yamaha WXAD 10 albo IEAST M30 PRO  wybrać czysty wzmacniacz Focal Chora 826 + Musical Fidelity M3si, albo Pier MS 480 + wspomniane KEF Q 750 czy Heco Celan Revolution R3

Zapraszam na odsluch

Piotr

Dziękuje wszystkim za pomoc. Na tą chwilę wiem, że:

Zgodnie z życzeniem drugiej lepszej połówki muszę ograniczyć ilość "klocków" mojego zestawu do minimum - ma być minimalistycznie, łatwe do obsługi przez żonę i dzieci, stąd wybór pada na jeden "klocek" Yamahę RN-803d.

Kolumny: rozważam dwa zupełnie różne zestawy, które mieszczą się w moim budżecie.   KEF Q 750 lub B&W 606 ANN + B&W  ASW 608.

Przyznam szczerze, że nie miałem jeszcze okazji posłuchać KEF Q 750. Muszę znaleźć miejsce gdzie będę mógł je posłuchać z Yamahą.

Ampli i kolumny będę kupował w zestawie ze względu na bardziej korzystną cenę, tyle że na tą chwile wszystkie zestawy z białymi kolumnami zawierają tylko srebrne yamahy a nie czarne ( podobno braki w magazynach ). Mam nadzieję, że sytuacja z zaopatrzeniem wkrótce się zmieni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim pomieszczeniu idź w kierunku kolumn podłogowych, które zapewnią zdecydowanie pełniejsze brzmienie. Jeśli słuchasz Tidala to polecam zwrócić uwagę na Yamahę RN803d + Kef Q750. Uzyskasz dynamiczne i przestrzenne brzmienie z czystą górą. Alternatywą mogłyby być Magnat Signature 507 jeśli lubisz jaśniejszy charakter brzmienia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
W takim pomieszczeniu idź w kierunku kolumn podłogowych, które zapewnią zdecydowanie pełniejsze brzmienie. Jeśli słuchasz Tidala to polecam zwrócić uwagę na Yamahę RN803d + Kef Q750. Uzyskasz dynamiczne i przestrzenne brzmienie z czystą górą.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Z tych dwóch zestawień zdecydowanie KEF. Bowersów nie za bardzo łączy się z Yamahą.

HEco MS czy Aurora 1000 tak. Ale to kolumny które już muszą mieć miejsce koło siebie.

Piotr

 

Dziękuje za opinie, muszę zatem znaleźć we Wrocławiu miejsce do odsłuchu gdzie będą dostępne Kefy, Aurory 1000 i Yamahy. Póki co nigdzie nie mogę znaleźć czarnej Yamahy więc zakup odsuwa się trochę w czasie :(

Czyli definitywnie nie polecacie połączyć Yamahy z małymi klockami B&W 606 ANN + B&W  ASW 608 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eBarciu napisał:

Czyli definitywnie nie polecacie połączyć Yamahy z małymi klockami B&W 606 ANN + B&W  ASW 608 ?

Zamiast marki Yamaha do kolumn B&W, proponuję posłuchać np. Bluesound Powernode 2i (HDMI)

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Moim zdaniem nie ma się czego obawiać, a jak będziesz robił odsłuchy w Top to z pewnością będziesz okazję posłuchać tego wzmacniacza.

W TOP nie polecano mi tego rozwiązania jako zamiennika dla amplitunera.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Definitywnie. Nawet Top nie poleca takiego zestawienia.

Oczywiscie to jest tak że komuś takie połączenie podchodzić może. Ale jednak większość wybierze inna elektronikę lub inne kolumny

Jak nie znajdziesz to zapraszam do nas.

Piotr

Może napiszę herezję ale w TOP takie rozwiązanie mi polecono, zresztą w ich pokoju odsłuchowym bardzo mi odpowiadał taki zestaw, poza muzyką symfoniczną, której brakowało głębi i wiernego grania instrumentów.
Do Was wybrałbym się z przyjemnością ale jednak odległość nie ta.

W przyszłym tygodniu wybieram się na odsłuchy KEF 750 i Aurory 700  ( 1000 przytłaczałby salon wizualnie ).

Niestety żaden pokój odsłuchowy nie zastąpi akustyki miejsca, w którym zestaw będzie grał ... dlatego muszę zastanowić się nad wypożyczeniem sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eBarciu napisał:

W TOP nie polecano mi tego rozwiązania jako zamiennika dla amplitunera.

Rozumiem, a możesz mi powiedzieć kto będzie tego słuchał i wydawał kasę Ty czy sprzedawca? Ja przyjmuję takie motto, że mało mnie obchodzi co mówi sprzedawca, bo ważniejsze jest to co ja słyszę. Podałem ten wzmacniacz jako alternatywę do amplitunera, skoro padło pytanie o zestaw Yamaha plus B&W. Wzmacniacz w mojej opinii lepiej napędzi kolumny ten czy inny, a posłuchać nie zaszkodzi jak będzie okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...