Skocz do zawartości

Nowe Hi Fi po 30 latach


eBarciu

Recommended Posts

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Rozumiem, a możesz mi powiedzieć kto będzie tego słuchał i wydawał kasę Ty czy sprzedawca? Ja przyjmuję takie motto, że mało mnie obchodzi co mówi sprzedawca, bo ważniejsze jest to co ja słyszę. Podałem ten wzmacniacz jako alternatywę do amplitunera, skoro padło pytanie o zestaw Yamaha plus B&W. Wzmacniacz w mojej opinii lepiej napędzi kolumny ten czy inny, a posłuchać nie zaszkodzi jak będzie okazja.

Wszystko jasne ale ja przyjmuje ze kiedy ide do fachowców to dostanę lepsza wiedze niz od sprzedawcow ze skepu nie dla idiotów😉

Za propozycję dziekuje bo zamierzam ja przesłuchać  ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 18.05.2021 o 16:54, eBarciu napisał:

Co proponujecie spróbować jeszcze ? Z osiągalnych w moim budżecie amplitunerów sieciowych pozostała Yamaha r-n 803d i Onkyo tx-8270. Z jakimi kolumnami je połączyć ?

Jak będziesz w MdbAudio to proponuję posłuchaj kolumn Audio Physic Classic 8 z właśnie 803d oraz Cyrusem One oraz z Primare Prism I15

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2021 o 13:04, slaw0001 napisał:

Jak będziesz w MdbAudio to proponuję posłuchaj kolumn Audio Physic Classic 8 z właśnie 803d oraz Cyrusem One oraz z Primare Prism I15

Audio Physic Classic 8 to niestety nie mój budżet więc nawet się za te kolumny nie zabierałem.

 

Pierwsza wizyta w MdbAudio już za mną - stety czy niestety wizyta wywróciła mój światopogląd o sprzęcie skrupulatnie zdobywany na czytaniu forum i testów :)

Yamaha803 z KEF Q750 i z Aurora 700 odpadła z kretesem. Dopiero po tym teście uświadomiłem sobie, że gra zupełnie nierówno, dźwięk jest zbyt metaliczny i ostry :( 

... ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ... bo po tym jak przesłuchałem KEF Q750 z Audiolab 6000a play doznałem olśnienia  :) dźwięk na muzyce symfonicznej, chórze zwalił mnie z nóg swoją szczegółowością i harmonicznością, mimo, że to nie zestaw hi-endowy przez chwilę miałem wrażenie słuchania muzyki na żywo w operze :)

Dla pewności w innym sklepie porównałem zestaw Yamaha803 z KEF Q750 z Yamaha 803 z B&W 603 ANN i żaden z nich nie był tak dobry jak KEFy z Audiolabem. Podłączyłem też NAD 328 ale nie potrafił ani z KEFów ani B&W wykrzesać niczego miłego dla ucha.

Co w moim budżecie znajdę o podobnych cechach do wspomnianego Audiolaba z KEFami ? ... przypomnę: budżet max 8tyś - 8,5 tyś na całość, szukam amplitunera/ wzmacniacza z opcjami sieciowymi + kolumny podłogowe/ monitory na 17-18 m2. Sprzęt może być używany ....

BTW zaproponowano mi jeszcze do poszukania Onkyo tx-8390 ale nigdzie nie znalazłem tego ampli do odsłuchu, co gorsza nawet używek nie można nigdzie znaleźć. Czy warto czekać na ten sprzęt aż się znowu pojawi w sklepach ?

 

Edytowano przez eBarciu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2021 o 13:11, eBarciu napisał:

Może napiszę herezję ale w TOP takie rozwiązanie mi polecono, zresztą w ich pokoju odsłuchowym bardzo mi odpowiadał taki zestaw, poza muzyką symfoniczną, której brakowało głębi i wiernego grania instrumentów.

W ciemnych otchłaniach gdzie nikt nie słyszy mogą następować takie czary. Salka odsłuchowa to nie salka w domu. Jak długo tego słuchałeś? Jak mówiłem to może się pdobać ale posłuchaj 3 dni. Jeśli wtedy powiesz że jest ok to ja tylko przyklasnę.

Dnia 21.05.2021 o 13:11, eBarciu napisał:

Niestety żaden pokój odsłuchowy nie zastąpi akustyki miejsca, w którym zestaw będzie grał ... dlatego muszę zastanowić się nad wypożyczeniem sprzętu.

Nie ma się co zastanawiać. Jesteś tego świadom, trzeba działać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eBarciu napisał:

dźwięk na muzyce symfonicznej, chórze zwalił mnie z nóg swoją szczegółowością i harmonicznością, mimo, że to nie zestaw hi-endowy przez chwilę miałem wrażenie słuchania muzyki na żywo w operze :)

 

7 minut temu, S4Home napisał:

Jak mówiłem to może się pdobać ale posłuchaj 3 dni.

Nie przesądzam sprawy , ale tak jak jak pisze @S4Home , byłbym ostrożny ze sprzętem który po kilku minutach słuchania " zwalił mnie z nóg" .tak reaguje zwykle nasz słuch na dźwięk, który nie jest dla niego naturalny. Po dłuższym odsłuchu to się niestety mści i powoduje zmęczenie. Jedyną drogą jest wypożyczenie i spokojne posłuchanie przez kilka dni.

Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eBarciu napisał:

Co w moim budżecie znajdę o podobnych cechach do wspomnianego Audiolaba z KEFami ? ... przypomnę: budżet max 8tyś - 8,5 tyś na całość, szukam amplitunera/ wzmacniacza z opcjami sieciowymi + kolumny podłogowe/ monitory na 17-18 m2. Sprzęt może być używany ....

Odpuść sobie amplitunery, skup się na wzmacniaczach. Moim zdaniem nie ma sensu czekać też na Onkyo TX-8390, a funkcjonalność to nie wszystko, ponieważ przede wszystkim musi dobrze grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Walezy napisał:

@eBarciu jeśli patrzysz w kierunku Audiolab 6000a play, powinieneś wziąć pod uwagę Marantz PM 7000n. Jeśli chodzi o hardware i software, Marantz jest lepszym urządzeniem.

Dzięki za propozycję ale Marantz 7000n jest poza moim budżetem.

11 minut temu, lysyrafal napisał:

Odpuść sobie amplitunery, skup się na wzmacniaczach. Moim zdaniem nie ma sensu czekać też na Onkyo TX-8390, a funkcjonalność to nie wszystko, ponieważ przede wszystkim musi dobrze grać.

ze względu na fakt, że będzie to sprzęt obsługiwany przez rodzinę funkcjonalność ma bardzo duże znaczenie - niestety, sprzęt musi być też estetyczny dlatego np. wzmacniacz + wxad-10 odpadają ze względu na niespójny design.

Edytowano przez eBarciu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

Rozumiem, że trzeba iść na jakieś kompromisy chociaż szkoda iż musi na tym ucierpieć jakość brzmienia. A udało Ci się posłuchać tego wzmacniacza co poleciłem?

Nie starczyło czasu na Bluesound ale mam zamiar odsłuchać go w przyszłym tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, eBarciu napisał:

Dzięki za propozycję ale Marantz 7000n jest poza moim budżetem.

ze względu na fakt, że będzie to sprzęt obsługiwany przez rodzinę funkcjonalność ma bardzo duże znaczenie - niestety, sprzęt musi być też estetyczny dlatego np. wzmacniacz + wxad-10 odpadają ze względu na niespójny design.

Ja tez bralem pod uwage multi-funkcyjnosc urzadzenia z racji tego, ze cala rodzina korzysta tak z TV jak i ze streamingu. Mam Marantza podlaczonego pod TV (LG) i takie funkcje jak wlacz/wylacz oraz glosniej/ciszej kontgrolowane sa z posrednictwem pilota od TV bez zadnego problemu. Dzieki temu ogladanie TV nie jest dodatkowo obarczone koniecznoscia obslugi wzmacniacza oddzielnie. Jesli chodzi o streaming, to jest to naprawde funkconalny kombajn z bardzo praktycznym i uzytecznym wyswietlaczem.

Co do ceny, moze jest i drozszy of Audiolab, ale tez oferuje wiecej. W mojej opini, warto doplacic.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Walezy napisał:

Ja tez bralem pod uwage multi-funkcyjnosc urzadzenia z racji tego, ze cala rodzina korzysta tak z TV jak i ze streamingu. Mam Marantza podlaczonego pod TV (LG) i takie funkcje jak wlacz/wylacz oraz glosniej/ciszej kontgrolowane sa z posrednictwem pilota od TV bez zadnego problemu. Dzieki temu ogladanie TV nie jest dodatkowo obarczone koniecznoscia obslugi wzmacniacza oddzielnie. Jesli chodzi o streaming, to jest to naprawde funkconalny kombajn z bardzo praktycznym i uzytecznym wyswietlaczem.

Co do ceny, moze jest i drozszy of Audiolab, ale tez oferuje wiecej. W mojej opini, warto doplacic.

Super ! Dziękuję za opinię. Najgorsze jest to, że im bardziej brnę w temat co chwilę pojawia się nowa opcja jeszcze lepsza od poprzedniej i niestety droższa :) A z jakimi kolumnami sprawdza się u Ciebie ten Marantz ? Jakiego rodzaju muzyki słuchasz ? Miałeś okazję słuchać audiolaba ? Jeśli tak to jakie są różnice w dźwięku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, eBarciu napisał:

Super ! Dziękuję za opinię. Najgorsze jest to, że im bardziej brnę w temat co chwilę pojawia się nowa opcja jeszcze lepsza od poprzedniej i niestety droższa :) A z jakimi kolumnami sprawdza się u Ciebie ten Marantz ? Jakiego rodzaju muzyki słuchasz ? Miałeś okazję słuchać audiolaba ? Jeśli tak to jakie są różnice w dźwięku ?

Sprawa wyglada tak, ze mam dwa PM 7000n. Jeden gra z Aria 906 i rowniez obsluguje TV, a drugi gra z KEF LS50 Meta (wczesniej R100) i tylko sluzy do muzyki. Co do muzyki to leci u nas wszystko: jazz, blues, rock, country/folk/americana. 

Audiolaba nie sluchalem niestety, wiec sie nie wypowiem. Na podstawie roznych materialow dostepnych w sieci, mozna wywnioskowac, ze sam wzmacniacz 6000A jest ok, ale juz jako streamer 6000A play wypada tylko dobrze, a nie bardzo dobrze - opinia nie moja.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Marantz PM 7000n to faktycznie ciekawszy model i ze względu na brzmienie i obsługę. Owszem jest droższy ale z uzasadnieniem.

Nie wiem czy jest sens czekać na 8390. Masz gdzieś gwarancję że ponownie się pojawi?

Piotr

 

Gwarancji nie mam absolutnie żadnej. Przeszukałem ebay - 8390 dostępny jest tylko w USA, u nas i w EU ogłoszeń jak na lekarstwo i tylko w mocno przekraczających mój budżet zestawach.

Jakie kolumny dobrać do tego Marantza w moim budżecie ? Czy połączyć go z Oberon 5, Kef Q 750  czy może coś z podstawkowych Focal Aria 906, Dali 3 ?

Sam już nie wiem czy iść w tańsze all in one - typu audiolab + droższe kolumny czy droższy wzmacniacz + tańsze kolumny. Budżet jest nieugięty. Ewentualnie któryś z elementów z rynku wtórnego ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, eBarciu napisał:

Sam już nie wiem czy iść w tańsze all in one - typu audiolab + droższe kolumny czy droższy wzmacniacz + tańsze kolumny. Budżet jest nieugięty. Ewentualnie któryś z elementów z rynku wtórnego ...

Zdecydowanie inwestuj w kolumny plus coś all in one. Jak sie osłuchasz i tak będziesz chciał coś zmienić to bedzie okazja na nowy wzmak i reszte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eBarciu napisał:

Gwarancji nie mam absolutnie żadnej. Przeszukałem ebay - 8390 dostępny jest tylko w USA, u nas i w EU ogłoszeń jak na lekarstwo i tylko w mocno przekraczających mój budżet zestawach.

Jakie kolumny dobrać do tego Marantza w moim budżecie ? Czy połączyć go z Oberon 5, Kef Q 750  czy może coś z podstawkowych Focal Aria 906, Dali 3 ?

Sam już nie wiem czy iść w tańsze all in one - typu audiolab + droższe kolumny czy droższy wzmacniacz + tańsze kolumny. Budżet jest nieugięty. Ewentualnie któryś z elementów z rynku wtórnego ...

W mojej opinii Q750 to za duze paczki na pomieszczenie 18m2. Jesli zalezy ci na dobrym, koherentnym brzmieniu i na tym by pomieszczenie nadawalo sie tez do "zycia" a nie tylko do sluchania, to kolumny podstawkowe beda lepsza opcja. Wybor jest fantastyczny: Q350, MA Bronze, B&W 606 S2, Chora 806 - bez naciagania budzetu. 

Aria 906 - potwierdzam graja swietnie, ale to juz wieksze pieniadze, chyba ze uzywane. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz uzywany PM7000n + Aria 906 (przewody, podstawki itp.) ponizej swojego budzetu. Takie moje 3 grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2021 o 23:38, eBarciu napisał:

Co w moim budżecie znajdę o podobnych cechach do wspomnianego Audiolaba z KEFami ? ... przypomnę: budżet max 8tyś - 8,5 tyś na całość, szukam amplitunera/ wzmacniacza z opcjami sieciowymi + kolumny podłogowe/ monitory na 17-18 m2. Sprzęt może być używany ....

Tu masz zestaw nawet taniej niż Twój limit. Moim zdaniem Heco CR3 grają ciekawiej niż Q750, z większą radością.

H14.thumb.png.1bf782aafeefe562b0104fcf95b26951.png

Jak koniecznie podłogówki, to polecam AP Classic 5 (ok. 6000 zł). Hi-end to nie jest, ale fajne, zrównoważone brzmienie z efektownym basem potrafią zapewnić. Jak cenisz sobie szczegółowość i realizm to obadaj Bowersy 706 (5600 zł). Są pod pewnymi względami wybitne. Ale koniecznie trzeba dłużej posłuchać przed zakupem, czy nie wydadzą się zbyt męczące. No i oczywiście KEF LS50 Meta. Raczej nie zrobią wow od pierwszego posłuchania, ale z czasem się je docenia (są głosy, że to już najprawdziwszy Hi-end). Moim zdaniem są znacznie ciekawszą opcją niż seria Q.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Tu masz zestaw nawet taniej niż Twój limit. Moim zdaniem Heco CR3 grają ciekawiej niż Q750, z większą radością.

H14.thumb.png.1bf782aafeefe562b0104fcf95b26951.png

Jak koniecznie podłogówki, to polecam AP Classic 5 (ok. 6000 zł). Hi-end to nie jest, ale fajne, zrównoważone brzmienie z efektownym basem potrafią zapewnić. Jak cenisz sobie szczegółowość i realizm to obadaj Bowersy 706 (5600 zł). Są pod pewnymi względami wybitne. Ale koniecznie trzeba dłużej posłuchać przed zakupem, czy nie wydadzą się zbyt męczące. No i oczywiście KEF LS50 Meta. Raczej nie zrobią wow od pierwszego posłuchania, ale z czasem się je docenia (są głosy, że to już najprawdziwszy Hi-end). Moim zdaniem są znacznie ciekawszą opcją niż seria Q.

Co do LS50 Meta to się zgodzę, po wyjęciu z pudła nie powalily na kolana, ale im dłużej ich słucham tym bardziej mi odpowiadają. Zostaną ze mną na długo, to pewne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Sprawdź sobie faktycznie jeszcze Celan R3, bo to bardzo dobre monitory w swojej kalsie.

A co do Onkyo to na prawdę nie czekaj bo nie wiadomo co dalej....

Piotr

Te heco celan r3 maja inne brzmienie niz heco aurora 700? 700 graly dla mnie zbyt gorą i wpadającym w rezonans dołem.  Na jednym z portali widze uzywke marantza + aria 906. Nie ukrywam ze oferta jest interesujaca tyle ze nie mialem jeszcze okazji posluchac zadnej z tych kolumn  a tym bardziej z marantzem, ktorego nie ma w sklepach w mojej okolicy. Ktore z zestawow bedzie ciekawszy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...