Skocz do zawartości

Amplituner do KD-3 tys.


A_C

Recommended Posts

Witam.

To mój pierwszy post na form więc witam Wszystkich użytkowników.

Obecnie posiadam Denona AVR 1911  a głośniki to Dali Concept 1,6 i center.

Zamierzam kupić amplituner do kina domowego ważne by miał 2 wyjścia HDMI  do standardu 4K,6Ω  i dobrze zagrał z kolumnami Dali Concept.

Niestety dawno nie interesowałem się tym tematem i nie wiem co warto kupić w kwocie około 3 tys.? Z sentymentu do Denona rozważam zakup AVR-S960H lub AVR-x2700H skłaniam się bardziej do x2700.

Są może tutaj użytkownicy którzy mają taki zestaw i mogą napisać kilka słów opinii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Niestety ale Denon faktycznie może zagrać zbyt mdło z Dali. Tutaj zdecydowanie lepszą opcją byłaby Yamaha RX V4a lub RX V6a, która zapewni zdecydowanie dynamiczniejsze brzmienie. 

A to ciekawe gdy w 2010 roku kupowałem Denona w Państwa sklepie i zapytałem o głośniki otrzymałem odpowiedź iż Denon świetnie zagra z Dali.

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

Dźwięk jest nudny. Ale to jedyny model który spełnia Twoje oczekiwania.

Yamaha 6A byłby ciekawszy dzwiekowo. Ale został wykastrowany z drugiego HDMI.

2 wyjścia HDMI muszą być, to jeden z powodów wymiany amplitunera.

Dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, A_C napisał:

A to ciekawe gdy w 2010 roku kupowałem Denona w Państwa sklepie i zapytałem o głośniki otrzymałem odpowiedź iż Denon świetnie zagra z Dali.

 

Oj tam, czepiasz się szczegółów 😄

Na pewno wtedy się zgrywały, teraz pewnie filozofia jednej z tych firm się zmieniła, i cóż, masz babo placek 🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, A_C napisał:

A to ciekawe gdy w 2010 roku kupowałem Denona w Państwa sklepie i zapytałem o głośniki otrzymałem odpowiedź iż Denon świetnie zagra z Dali.

Ojojoj w 2010 było pdoobnie w połączeniu Dali + Denon. Ale może inny sprzedawca?

14 godzin temu, A_C napisał:

2 wyjścia HDMI muszą być, to jeden z powodów wymiany amplitunera.

No to nie masz wyboru, tak jak pisałem. Onkyo/Pioneer nie ma do sierpnia. Yamaha nie ma 2 HDMI a Denon nie gra za ........ ma dwa HDMI. Więc bierz jego :)

Twój 1911 to odpowiednik dzisiejszego X2700. Więc jest duża szansa że zagra identycznie tylko będzie po prostu nowszy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, A_C napisał:

A to ciekawe gdy w 2010 roku kupowałem Denona w Państwa sklepie i zapytałem o głośniki otrzymałem odpowiedź iż Denon świetnie zagra z Dali.

No cóż. Mi w 2019 roku inny salon doradził Denona z Wilson Raptor (kolumny w sumie spoko ale nie w tym połączeniu, obstawiam, że z Yamaha powinno być dobrze). Jak się okazało jest to taki sam przypadek jak Denon + Dali. Ciepło, nudno, mało szczegółowo.
I tu akurat @Q21 mi pomogli bo doradzili wymienić kolumny na coś jaśniejszego (padło na Monitor Audio Monitor) i jestem w końcu zadowolony z brzmienia w kinie domowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adi777 napisał:

Na pewno wtedy się zgrywały, teraz pewnie filozofia jednej z tych firm się zmieniła, i cóż, masz babo placek 🤣

Filozofia filozofią  może pracownik się zmienił.:14_relaxed:

 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Twój 1911 to odpowiednik dzisiejszego X2700. Więc jest duża szansa że zagra identycznie tylko będzie po prostu nowszy.

W sumie to przyzwyczaiłem się do tego brzmienia. Jak dla mnie dobrze gra...no może gdybym polatał po salonach audio i posłuchał to musiał bym zmieniać. Więc lepiej będę siedział w chałupie i wymienię tylko AVR,  tym sposobem oszczędzę parę złotych. Na razie jestem zdecydowany na Denona X2700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Zasadnicze pytanie bylo czy chcesz zmienić na nowszy czy inny.

Zmieniam na nowszy. Starszy (1911) jest tylko HD, ma HDMI 1.4a  i posiada tylko jedno wyjście HDMI.

Przy okazji zapytam  jeśli chodzi o wyjścia HDMI zamierzam jedno wykorzystać do TV a drugie do projektora. Czy w X2700H  można jednocześnie wykorzystać oba wyjścia czy też sygnał może być przesyłany tylko jednym wyjściem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujemy. W 2010r nie było mnie w tej firmie więc ciężko jest mi odnieść się do takiego połączenia. W mojej ocenie Dali Concept zdecydowanie lepiej zgrywają się z jaśniejszą elektroniką jak Yamaha czy Marantz ale nie ukrywając klienci  po odsłuchu wybierają także amplitunery Denona jeśli ktoś chce postawić na gęste brzmienie z nieco poluzowanym dołem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 25.05.2021 o 08:09, S4Home napisał:

Tu jest już o czymś innym dyskusja.

Denon klepnięty :P

 

No może nie do końca klepnięty, powiedzmy 50/50.

Znalazłem inne rozwiązanie drugiego wyjścia HDMI – spliter, na razie wystarczy.

Pozostaje jeszcze sprawa 4K i tutaj już musi być nowy ampli lecz czytając o problemach z HDMI w „starych”(x2700) amplitunerach poczekam jeszcze trochę i zobaczymy co pokaże Onkyo i Yamaha.

Także Panowie być może jesienią zrobię u Was zakupy:5_smiley:.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, A_C napisał:

Pozostaje jeszcze sprawa 4K i tutaj już musi być nowy ampli lecz czytając o problemach z HDMI w „starych”(x2700) amplitunerach poczekam jeszcze trochę i zobaczymy co pokaże Onkyo i Yamaha.

To nie sa stare modele.

u Yamahy to samo. W Onkyo wiadomo że działa. Ale nie wiadomo czy one będą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No i kupiłem tego Denona (x2700h). Pierwsze wrażenia w porównaniu z AVR 1911 to  x2700h na pewno ma mniej „mocy”. W avr 1911 najczęściej słuchałem na 50 db a w nowym to  40 db. Dźwięk jest przyduszony, może to kwestia ustawień będę próbował coś z tym zrobić jeśli się nie uda to tak jak proponowaliście Q21 i S4Home wymiana kolumn.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A_C napisał:

No i kupiłem tego Denona (x2700h). Pierwsze wrażenia w porównaniu z AVR 1911 to  x2700h na pewno ma mniej „mocy”. W avr 1911 najczęściej słuchałem na 50 db a w nowym to  40 db. Dźwięk jest przyduszony, może to kwestia ustawień będę próbował coś z tym zrobić jeśli się nie uda to tak jak proponowaliście Q21 i S4Home wymiana kolumn.   

Gdzie udało Ci się kupić avrx2700? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, A_C napisał:

Dźwięk jest przyduszony, może to kwestia ustawień będę próbował coś z tym zrobić jeśli się nie uda to tak jak proponowaliście

Cześć, to może być kwestia ustawień, ja jak przesiadłem się z Onkyo na Marantza to też miałem wrażenie że jest "przygaszony" - oczywiście sama różnica między jednym i drugim producentem też zrobiła swoje, ale jak ogarnąłem Audyssey to teraz jest OK. Najlepiej porównaj na trybie Direct - bez żadnych korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2021 o 01:17, Adi777 napisał:

Oj tam, czepiasz się szczegółów 😄

Na pewno wtedy się zgrywały, teraz pewnie filozofia jednej z tych firm się zmieniła, i cóż, masz babo placek 🤣

 

Dlatego nie słucha się pseudo sprzedawców tylko analizuje się wszystkie źródła, testy i opinie (tez trzeba uważać na sponsorowane notabene w niektórych krajach zakazane oczywiście w Polsce nie) i wybiera się rozumem. Żaden z branży nie przyzna się do błędu wiem że to żenujące ale Janusze biznesu tak mają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek72 napisał:

Cześć, to może być kwestia ustawień, ja jak przesiadłem się z Onkyo na Marantza to też miałem wrażenie że jest "przygaszony" - oczywiście sama różnica między jednym i drugim producentem też zrobiła swoje, ale jak ogarnąłem Audyssey to teraz jest OK. Najlepiej porównaj na trybie Direct - bez żadnych korekcji.

Mam go kilka dni i nie zdążyłem jeszcze wszystkiego ogarnąć. Zrobiłem tylko konfigurację z Audyssey   tak to wyszło. Czeka mnie jeszcze przesunięcie ekranu który jest z boku przed głośnikami gdy go przesunę do tyłu za głośniki to zobaczymy czy coś to zmieni.

 

2 godziny temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Dlatego nie słucha się pseudo sprzedawców tylko analizuje się wszystkie źródła, testy i opinie (tez trzeba uważać na sponsorowane notabene w niektórych krajach zakazane oczywiście w Polsce nie) i wybiera się rozumem. Żaden z branży nie przyzna się do błędu wiem że to żenujące ale Janusze biznesu tak mają :)

To był zakup 10 lat temu :). Oczywiście dużo czytałem i głośniki w zestawie z 1911 jak dla mnie dobrze grały. Z zakupu byłem zadowolony. Po zmianie amplitunera jest inaczej. Może muszę się przyzwyczaić lub jak  niektórzy piszą „sprzęt musi się wygrzać”.

 

1 godzinę temu, Montada napisał:

Mam z B&W 606  i w kinie razem bardzo dobrze to gra, niczego więcej mi nie potrzeba. Świetnie wyposażony amplituner. Stereo tylko i wyłącznie w trybie Pure Direct się broni. Ale do stereo są wzmacniacze stereo. 

Jeśli chodzi o wyposażenie  to po przesiadce ze starego Denona to jest jak zmienić malucha na golfa w czasach PRLu. Fajne dodatki, duże możliwości ustawień i konfiguracji, skalowanie obrazu. Wszystkiego jeszcze nie odkryłem :)

Powalczę z głośnikami jeśli nic nie wyjdzie to sprzedam stare i kupię nowe.  Widziałem ofertę sprzedaży zestawu Concept taki jak mam, używki, oczy przecierałem na ile to gość wycenił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...